Velik uspjeh samoborskog streličara

STRELIČARSTVO - Vavro ide na 1. svjetski kup!

U Čakovcu je u nedjelju, 30. travnja, održano streličarsko natjecanje FITA 2x70/50 + OR na kojem je sudjelovao Mario Vavro iz Streličarskog kluba Samobor. Po sunčanom vremenu bez vjetra streličari su imali dobre uvjete za gađanje, što je bilo izuzetno važno za Vavru kojem je trebao rezultat od 695 za postizanje norme za sudjelovanje na svjetskom kupu.

Nakon dvije runde kvalifikacija, Vavro je postigao rezultat od 700 krugova, norma je dostignuta i osiguran nastavak natjecanja u eliminacijama. Pobjedama u četvrtini i polufinalu za zlato puca protiv Budena iz SK Agram. U do kraja neizvjesnom meču rezultat je 149:148 za Budena. Ovaj meč je pokazao kvalitetu oba streličara, koji će predstavljati Hrvatsku na 1. svjetskom kupu u Šangaju od 15. do 20. svibnja ove godine.

Prije odlaska u Šangaj Vavro će svoju formu provjeriti 6. svibnja u Sloveniji, na turniru koji se boduje za svjetsku rang listu.

D.K.

Jedinstvena županijska liga – 25. kolo Mraclin - Sloga (O) 2:2 (2:0)

NOGOMET - Vučur izvukao bod

Jedinstvena županijska liga – 25. kolo
Mraclin - Sloga (O) 2:2 (2:0)

MRACLIN – SRC Nova Graba

Sudac: T. Golub

Pomoćnici: Kramarić i Drkulec (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Šimun(13 – 11m), 2:0 M. Kos(28), 2:1 Marković(64 – 11 m), 2:2 Vučur(68)

MRACLIN: Dražić, M. Kos, Domitrović, Lučić, Bobesić, Rus (od 76. Cvetnić), Starčević, Šandor, Šimun, I. Kos

Trener: Emil Družić

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Prahin, Holetić, Jović (od 87. Valjak), Jež, Kukolja, Masnjak, Marković, Bojić, Vučur

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Posljednji Mraclin u grčevitoj borbi za ostanak u ligi imao je veliku priliku pobijediti Slogu, no gosti su se provukli kroz ušicu igle i osvojili bod. U dominaciji domaćina proteklo je prvih 45 minuta u Mraclinu. Šimun s bijele točke u 13. minuti i Kos u 28. bili su strijelci za raspoložene domaćine. Prednost igrača Emila Družica mogla je biti i izraženija, ali nepreciznost navale Mraclina je jedini razlog da utakmica nije rezultatski zaključena već do odmora. Nastavak donosi povratak ekipe iz Orešja koja iz jedanaesterca prvo smanjuje na 2:1 (u 64. minuti), a samo 4 minute kasnije Vučur preciznim udarcem poravnava na 2:2. Domaćinu se sreća osmjehnula u 72. minuti kada sudac Golub po treći put u susretu pokazuje na kreč, no novi pokušaj Šimuna odlazi pokraj gostujućih vrata.

TOP je bio slobodan u ovom kolu

Nakon 25. kola vodi Croatia (H) s 52 boda, druga je Jamnica s 50, TOP je dvanaesti s 27, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 22 boda.