SENIORI – A2 liga – 27. kolo Samobor - Maksimir 109:78 (41:32) (19:25, 22:7, 28:24, 40:22)

KOŠARKA - Punom snagom do pobjede

SENIORI – A2 liga – 27. kolo
Samobor - Maksimir  109:78 (41:32) (19:25, 22:7, 28:24, 40:22)

SAMOBOR: Jakša Milatić 19, Niko Gril 19, Marko Šilobod 18, Lovro Mandalinić 16, Mateo Gionechetti-Prahin 16, Nikša Šiljezar 9, Zvjezdan Imbert 7, Marko Marcelić 4, Lovro Jelić 1, Ivan Bilić; Trener: Matija Brkljačić

MAKSIMIR: Šime Klapan 31, Filip Škrinjarić 20, Petar Pavao Lacić 15, Sven Papišta 7, Antoni Pulić 3, Fran Regina 2, Leo Dokmanović 0, Dario Šantić 0, Frano Mirković 0, Nikola Matijević

Košarkaši Samobora u 27. kolu A2 lige seniora uvjerljivo su na domaćem terenu pobijedili ekipu Maksimira iz Zagreba rezultatom 109:78. Nakon ispipavanja protivnika u prvoj četvrtini, Samoborci su u drugoj krenuli punom snagom i stekli desetak koševa prednosti. U trećoj četvrtini gosti igraju maksimalno angažirano, čak pokušavaju i sa zonskom obranom preokrenuti rezultat, ali sve im je bilo bez ikakvog rezultatskog preokreta. U četvrtoj dionici utakmice potpuno ispuhane goste Samoborci su nagazili do daske te vrlo brzo ostvaruju tridesetak koševa prednosti, uz revijalna zakucavanja Gionechettija i Mandalinića, a nakon briljantnih proigravanja Šiloboda i Milatića, dizali publiku na noge.

Kod Samoboraca najučikovitiji su bili Jakša Milatić i Niko Gril, oba sa po 19 koševa.

Kod Maksimira odličan je bio Šime Klapan s 31 košem.