Pomoćnice: Jelena Kumer i Anica Kumer (obje iz Breganice)

Strijelci: 0:1 Mataušić(68), 0:2 Mataušić(90)

PUŠĆA: Ponjavić, N. Jelačić (od 76. Novak), Brlečić (od 59. Bzik), J. Jelačić, Gorupec, Božić (od 54. Barač), Horvatin, N. Starjački, Bernardić, M. Starjački, Stinišak (od 46. Perica)

Trener: Zvjezdan Brlek

NOVAKI: Čakanić, Binički (od 80. I. Čakanić), Žugec, Rajh, Janjić (od 46. Gestić; od 87. Nikoletić), Žganjer, Borić (od 67. Matijević), Stanec, Bilogrević, Živko, Mataušić

Igrač utakmice: Neven Mataušić (Novaki)

Nakon boda u prošlom kolu, igrači Novaka na gostovanju su iznenadili momčad Pušće i s dva gola Mataušića zasluženo slavili. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, nastavak je donio raspoloženijeg gosta i Mataušića u glavnoj roli. U 68. napadač Novaka prvi put bježi domaćoj obrani, a u 90. drugim pogotkom osigurava trobod svojoj momčadi.

Bestovje – Mladost (KD) 0:4 (0:1)

Pokopao ih Nemčić

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Vujčec

Strijelci: 0:1 Marko Nemčić(26), 0:2 Gaiser(64), 0:3 Martin Nemčić(68), 0:4 Martin Nemčić(86)

BESTOVJE: Rebrović, Đurđević, Kapus, Kozić (od 70. Pavlović), Šantalab, Vlašić (od 46. Mat. Šoštarić), Sviben (od 74. Vajić), Moštak (od 74. Đurđek), Tolić (od 46. Gržan), Šikić, Mišić

Trener: Robert Šoštarić

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić (od 76. Golub), Marko Nemčić (od 83. T. Ivanuš), Cimprešak (od 63. Rautek), Debogović, Horvat (od 85. Štefanović), I. Ivanuš, Pulek, Gaiser, Coner, Martin Nemčić, Zrnc (od 80. Sutlar)

Trener: Dario Ivanuš

Igrač utakmice: Martin Nemčić (Mladost)

Na pogon braće Nemčić gosti iz Kraja Donjeg proletjeli su kroz Bestovje i uvjerljivo slavili s 0:4. U 26. Martin Nemčić izvodi slobodan udarac, a odbijena lopta od živog zida završava na nozi njegovog brata Marka koji trese mrežu domaćina za početnih 0:1. U 64. Gaiser po drugi puta šalje loptu iza Rebrovićevih leđa, a u zadnjih dvadesetak minuta susret je privatizirao drugi Nemčić (Martin) i s dva gola zasluženo pobrao epitet igrača susreta.

Bregana – Sava (D) 0:2 (0:0)

Glivarec odnio bodove

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: T. Golub (Guci)

Pomoćnici: M. Golub i Kramarić

Strijelci: 0:1 Glivarec(75), 0:2 Glivarec(89)

BREGANA: Milaković, Stanec, Runtas, Beloša (od 85. Štibić), Prelec, Lehpamer, Ovčarić (od 75. Babojelić), Vapnar, Bošnjak (od 46. Matijaščić), F. Škacan, M. Škacan (od 90. Belan)

Trener: Mario Makarun

SAVA DRENJE: Suljić, Glivarec, M. Frkanec, M. Jagustović, Gotal, Vrhovski (od 77. Ovčarić), I. Frkanec (od 90. Vuković), Preskar, Šoštarić, D. Jagustović, Blažević

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Dario Glivarec (Sava)

Novi prvenstveni poraz Bregani u ovom kolu su nanijeli igrači Save iz Drenja. Gosti su puni plijen zaslužili pogocima Glivareca iz 75. i 89. minute. Branič Save oba se puta najbolje snašao pred vratima Milakovića i domaću „jedinicu“ ostavio potpuno bespomoćnom. Domaćini su mogli doći po počasnog pogotka u sučevom dodatku, ali udarac Belana odsjeda na prečki.

Dinamo (J) – Zrinski 3:0 (3:0)

Razbili ih već na početku

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Antunović

Pomoćnici: Dolibašić i Merkaš (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Zrinjski(2), 2:0 Božić(30), 3:0 Jukić(41)

DINAMO JAKOVLJE: Pilski, Božić, Pirički, Heric, Škrlin – Batina, Piškor (od 80. Keškić), Horvat, Vrabec (od 67. Gotal), Jukić, Šikač, Zrinjski

Trener: Ivica Pintarić

ZRINSKI: T. Ratešić, D. Ratešić, D. Vrančić, Pavlović, Brdarić, T. Vrančić, Šarić (od 60. To. Vrančić), Zrinjan, Ištuk, Grgečić, Draclin (od 63. Horvat)

Igrač utakmice: Hrvoje Jukić (Dinamo)

Vodećoj momčadi prvenstva prvih 30 minuta igre bilo je dovoljno za novu pobjedu. Energičnim ulaskom u susret domaćini su pokazali klasu i brzo razriješili dvojbe oko konačnog rezultata. Gostujuća obrana se nije ni posložila, a već je nakon udarca Zrinjskog u 2. minuti, loptu iz mreže morao izvaditi Ratešić. Nakon pola sata Božić povećava prednost na 2:0, a na konačna tri gola razlike za bolju momčad pogađa Jukić pred poluvrijeme.

Nakon 17. kola vodi Dinamo (J) s 40 bodova, drugi je Krašić s 36, Bestovje je osmo s 27, Bregana je deseta s 20 bodova, Novaki su jedanaesti s 19, dok je Zrinski je na dvanaestom mjestu sa 17 bodova.

SENIORI – A2 liga – 25. kolo Samobor - Zapad 74:70 (42:40) (12:22, 30:18, 14:8, 18:22)

KOŠARKA - Pojačali obranu i pobijedili

SENIORI – A2 liga – 25. kolo
Samobor - Zapad  74:70 (42:40) (12:22, 30:18, 14:8, 18:22)

SAMOBOR: Lovro Mandalinić 21, Mateo Gionechetti-Prahin 14, Marko Šilobod 14, Nikša Šiljezar 8, Niko Gril 6, Jakša Milatić 5, Zvjezdan Imbert 3, Marko Marcelić 3, Lovro Jelić, Mark Knezović, Ivan Bilić; Trener: Matija Brkljačić

ZAPAD: Andrej Čar 20, Bruno Žganec 15, Franko Dugandžić 10, Antonio Kuga 9, Luka Šapro 6, Luka Mohač 6, Vedran Beranek 3, Matija Markočić 1, Luka Galinović, Anđelko Nikić, Dominik Tomičić; Trener: Porin Poredoš

Košarkaši Samobora u 25. kolu A2 lige seniora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 74:70. Preležerno su Samoborci ušli u utakmicu te gosti vrlo brzo ostvaruju desetak koševa razlike, koje održavaju do kraja prve četvrtine. Sasvim druga slika seniora Samobora u drugoj četvrtini s čvrstom obranom i serijom preciznih trica i dvica u napadu za minimalno vodstvo na poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena još boljom obranom Samoborci dolaze na desetak koševa prednosti, koje gosti u napetoj završnici ipak ne uspijevaju preokrenuti.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 21 te Mateo Gionechetti-Prahin i Marko Šilobod, oba s po 14 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji je bio Andrej Čar s 20 koševa.

JUNIORI – 2. HRL – 14. kolo Samobor - Vern 52:95 (27:58) (12:39, 15:19, 15:18, 10:19)

KOŠARKA - Kao bosi po trnju

SAMOBOR: Matej Čižmešija 11, Ivan Alilović, Lovro Jelić 11, Mark Knezović 4, Marko Milakara, Roko Sedlar, Antonio Mišić 14, Jakov Kontak 12, Filip Crnić-Palčec, Dominik Bedeniković; Trener: Josip Vlah

VERN: Grgić 10, Bulić 5, Ćorić 24, Zelić 7, Dam 4, Pokrajčić 4, Šustić 26, Banžić 6, Kopanja 2, Brkić 7; Trener: Luka Kralj

Juniori Samobora u 14. kolu lige proveli su se kao bosi po trnju te na domaćem terenu uvjerljivo izgubili od lidera lige ekipe Verna iz Zagreba s rezultatom 52:95. Već u prvoj četvrtini Vern je ostvario 27 koševa prednosti prikazavši brzu i modernu igru s brzim kontranapadima i preciznim šutevima iz svih pozicija. Do kraja tekme igrali su s drugom postavom s kojima su se Samoborci mogli nadigravati, ali su na kraju ipak uvjerljivo izgubili.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Antonio Mišić sa 14 i Jakov Kontak s 12 koševa.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Šustić s 26 koševa.

KADETI - ŽUPANIJSKA LIGA – 3. kolo Ivanić - Samobor 40:90 (29:28) (14:20, 6:27, 9:20, 11:23)

KOŠARKA - I nekompletni uvjerljivi

SAMOBOR: Sedlar 18, Kontak 27, Matović 11, Milakara 22, Zorko 12. Trener: Marin Sedlar

Kadeti Samobora u 3. kolu lige, iako nekompletni, uvjerljivo su pobijedili u gostima ekipu Ivanića iz Ivanić-Grada s rezultatom 40:90 te tako potvrdili čelnu poziciju lige. Tek u prvoj četvrtini domaćini donekle uspijevaju parirati Samoborcima. U nastavku jednostavno su na terenu postojali samo kadeti Samobora.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Kontak s 27 i Milakara s 22 koša.

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 7. kolo Samobor - Dugo Selo 76:67 (33:32) (12:16, 21:16, 22:11, 21:24)

KOŠARKA - Ipak preuzeli inicijativu

SAMOBOR: Mixich 18, Mustafić 2, Rubinić 22, Sedlar 15, Mucak 4, Klišanić 12, Markota, Pleš, Jelić 3; Trener: Krešimir Klupač

DUGO SELO: Barilić 1, Matešić, Kuprešak 22, Petrlić 11, Lovrić 10, Perković 6, Josipović, Anderson 17; Trener: Jozo Jurković

Mlađi kadeti Samobora u 7. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Dugog Sela s rezultatom 76:67. Nakon početnog vodstva gostiju od 4:12 Samoborci polako preuzimaju inicijativu i do poluvremena imaju vodstvo od koša razlike. Početkom drugog poluvremena serijom od čak 18:2 Samoborci ostvaruju znatniju prednost, koja je na kraju bila dovoljna za zasluženu pobjedu i potvrdu prvog mjesta lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Rubinić s 22 i Mixich s 18 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Kuprešak s 22 koša.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 8. kolo Samobor - Gorica 26:41 (10:17) (4:8, 6:9, 6:14, 10:10)

KOŠARKA - Gosti serijom do pobjede

SAMOBOR: Klasan 1, Galunić, Musa 2, Posedi 2, Seba 4, Dolenac 7, Žganjer 2, Boch, Klupač, Žingor 4, Štrkalj 4, Medić; Trener: Marko Šilobod

GORICA: Tomić 6, Mudrinić 6, Baričić 9, Matić, Lacić 6, Pereković, Ninić 8, Stipić 6; Trener: Ivanković

U 8. kolu Lige 2005 Zagrebačke županije Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Gorice iz Velike Gorice rezultatom 26:41. Početkom drugog poluvremena, kod rezultata 16:21 za goste, oni postižu seriju od 12 koševa i odlaze na nedostižnu prednos koju Samoborci ne uspijevaju nimalo ugroziti.

U ekipi Samoboraca jedini raspoložen za igru je bio Dolenac sa 7 ubačenih koševa.

Kod Gorice istaknuli su se Barilić s 9 i Ninić s 8 koševa.