9. Bushido kup prijateljstva - Zagreb, 19. ožujka

KARATE - Dario Szel šampionski do naslova

19. je ožujka održan 9. Bushido kup prijateljstva, karate natjecanje za najmlađe pa do kadetskog uzrasta. Organizacija natjecanja je bila na vrlo visokoj razini i sigurno je svih 560 natjecatelja iz 6 država bilo sretno da se organizator držao predviđene satnice. Također, organizatori su osigurali grickalice i sokove za sve sudionike, kao i nagradnu igru za roditelje i navijače na tribinama.

Samo natjecanje je bilo dobre kvalitete i poslužilo je kao odlična provjera za mlađe uzraste pred nadolazeće prvenstvo Hrvatske u borbama.

Samoborski karatisti osvojili su 8 odličja. Najbolji je bio Dario Szel, koji je uvjerljivo osvojio zlatno odličje u kategoriji mlađih kadeta -52 kg, nadmašivši u finalu vrlo visokog Slovaka.

Malo manje uspješan je bio Dino Šimunec, koji je u kategoriji mlađih kadeta –48 kg posustao tek u finalu, izgubivši od predstavnika Crne Gore.

Nakon male rezultatske krize Ivan Terihaj je ponovno zaredao odličnim nastupima pa je nakon odličja u Virovitici i na Bushido kupu osvojio broncu u kategoriji mlađih kadeta -45 kg.

Ana Terihaj u kategoriji mlađih učenica +36 kg te Sven Naglić u kategoriji mlađih učenika -34 kg osvojili su brončana odličja. Odličan nastup su imali i Vid Kralj Radulović te Borna Šunjić, koji su izgubili mečeve za brončana odličja.

Prema prikazanom na zadnjoj provjeri prije prvenstva Hrvatske, koje se održava prvog vikenda u travnju, zaključak je da Samoborci mogu očekivati visoke plasmane.

Mali kataši također su bili uspješni te su osvojili 3 odličja. Lovre Mešin osvojio je srebrno odličje u kategoriji učenika, Tia Blažević broncu u kategoriji mlađih učenica, kao i Lara Krvavica u kategoriji učenica.