3. HNL zapad – 16. kolo Samobor – Vrapče 2:3 (1:0)

3. HNL zapad – 16. kolo
Samobor – Vrapče 2:3 (1:0)

Sudac: Cvijović

Pomoćnici: Bahun i Marušić

Strijelci: 1:0 Škvorc(11), 2:0 Šimac(78), 2:1 Fajdiga(81), 2:2 Rexhepi(87), 2:3 Fajdiga(90)

SAMOBOR: Kovačić, Vrančić, Makarun, Štignjedec, Šimac, Držić, Škvorc, Tomić, Brujić, Brdarić (od 36. Regović), Mohač (od 90. Aljinović)

VRAPČE: Žugaj, Kos, Vrbat (od 46. Milas), Lazov, Salopek, Katanić, Samardžić, Strjački (od 56. Rexhepi), Švigir, Vinčić, Gorgiev (od 71. Fajdiga)

Trener: Stjepan Čordaš

Igrač utakmice: Mario Fajdiga (Vrapče)

Sve što su uspješno gradili u 80, Samoborci su prosuli u posljednjih 10 minuta ligaškog dvoboja s Vrapčem pa su na startu nove polusezone upisali minimalni poraz. Škvorc je već u 11. minuti probio Žugaja i tim se minimalnim vodstvom domaćina otišlo na predah. Domaćini su u nastavku kontrolirali igru pa se činilo da će pogotkom Šimca u 78. minuti (u njegovom prvom službenom nastupu za Samobor) upisati važnu pobjedu. No, prije toga je gostujući trener umjesto indisponiranih Strjačkog i Gorgieva u igru ubacio Rexhepija i Fajdigu koji su mu to obilato vratili. Fajdiga u 81. i Rexhepi u 87. minuti dovode susret u egal, a onda u sučevom dodatku šokirane domaćine Fajdiga još jednom lovi na spavanju i njegovim novim golom svi bodovi odlaze put Zagreba.

Nakon 16. kola vodi Vinogradar s 35 bodova, drugi je Krk s 32, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 15 bodova.

4. Malonogometni turnir gradskih četvrti i mjesnih odbora

MALI NOGOMET - Najbolje "haklali" igrači GČ Južno naselje

Tradicija odigravanja utakmica malog nogometa na razini nekoliko samoborskih gradskih četvrti i mjesnih odbora je nastavljena. Prije četiri godine slučajan susret čelnika gradskih četvrti Samobora i mjesnih odbora (Miran Šoić, GČ Giznik-Anindol, Davor Daničić, GČ Južno naselje, Branko Kožarec, MO Domaslovec) urodio je plodom kroz organiziranje malonogometnog natjecanja, koje vremenom poprima značajne razmjere.

I ovaj su puta u natjecanje bile uključene momčadi GČ Giznik-Anindol, GČ Južno naselje i MO Domaslovec, a pridružile su im se i momčadi franjevačkog samostana Uznesenja Blažene Djevice Marije i momčad Policijske postaje Samobor. Zanimljiva nadmetanja malonogometaša amatera nisu ni ovaj puta prošla bez velikog broja gledatelja koji su se okupili u dvorani OŠ Bogumila Tonija u Samoboru.

U konačnici je najviše uspjeha imala momčad GČ Južno naselje, koja je u susretu za naslov pobjednika, nakon boljeg izvođenja sedmeraca, pobijedila malonogometnu družinu MO Domaslovec s konačnih 4:3. U regularnom tijeku susret je bio okončan neodlučeno 1:1.

U borbi za 3. mjesto momčad GČ Giznik-Anindol pobijedila je sa 4:1 postavu FS Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Odigrana je i utakmica između selekcije turnira i Policijske postaje Samobor. Trkački superiorniji igrači PP Samobor ostvarili su uvjerljivu pobjedu od 7:2.

Bilo je to lijepo sportsko događanje, okončano zajedničkim druženjem, u čemu su, uz sve igrače momčadi, sudjelovali i suci Jurinčić i Rešetar, koji su svoju zadaću obavili na zadovoljstvo svih sudionika.

Rezultati<

MO Domaslovec - GČ Giznik-Anindol 2:2 (4:3)

GČ Južno naselje - Franjevački samostan UBDM 5:0

Za 3. mjesto: GČ Giznik-Anindol - Franjevački samostan UBDM 4:1

Za 1. mjesto: GČ Južno naselje - MO Domaslovec 1:1 (4:3)

JUNIORI – 2. HRL – 12. kolo Samobor - Duga Resa - 101:59 (45:29) (21:23,24:6,21:16,25:14)

KOŠARKA - Dodali gas i pobijedili

JUNIORI – 2. HRL – 12. kolo
Samobor - Duga Resa - 101:59 (45:29) (21:23,24:6,21:16,25:14)

Dodali gas i pobijedili

SAMOBOR: Matej Čižmešija 18, Antonio Mišić 10, Kristijan Iviček 9, Jakov Kontak 12, Fabijan Čakanić 2, Roko Sedlar, Lovro Jelić 19, Mark Knezović 3, Marko Milakara 8, Ivan Alilović 2, Filip Crnić Palčec 18; Trener: Josip Vlah

DUGA RESA: Car, Kasunić 5, Kos 5, Livojević 16, Grabež 13, Čepuran, Vuković 4, Žgela 6, Mihailović, Movre 10; Trener: Davor Kasunić

Juniori Samobora u 12. kolu lige uvjerljivo su na domaćem terenu pobijedili ekipu Duge Rese rezultatom 101:59. U prvoj četvrtini nakon izjednačene igre gosti uspjevaju ostvariti dva koša prednosti. U drugoj četvrtini zagrijani Samoborci pojačavaju tempo igre u obrani i napadu, koju gosti više ne mogu pratiti, tako da Samoborci do polovine zadnje četvrtine imaju velikih 50 koševa prednosti, dovoljno za na kraju uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Jelić s 19 te Matej Čižmešija i Filip Crnić Palčec, oba s po 18 koševa.

Kod Duge Rese najučinkovitiji je bio Livojević sa 16 koševa.