SENIORI – A2 liga – 17. kolo Dubrava - Samobor 90:77 (42:33) (21:20, 21:13, 26:27, 22:17)

KOŠARKA - Nikako do preokreta

SENIORI – A2 liga – 17. kolo
Dubrava - Samobor  90:77 (42:33) (21:20, 21:13, 26:27, 22:17)

SAMOBOR: Jakša Milatić 20, Lovro Mandalinić 17, Niko Gril 15, Mateo Gionechetti-Prahin 13, Ivan Bilić 6, Nikša Šiljezar 6, Mark Knezović, Lovro Jelić, Marko Šilobod, Zvjezdan Imbert, Marko Marcelić; Trener: Matija Brkljačić

DUBRAVA: Nino Tomić 26, Ivan Majcunić 24, Petar Perić 16, Ante Mioč 13, Ante Smolić 7, Mislav Oršanić 2, Stipe Čubrić 2, Karlo Kos, Petar Mikulić, Ivan Jakša Šola, Matej Krajačić; Trener: Branimir Pavić

Košarkaši Samobora u 17. kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Dubrave iz Zagreba rezultatom 90:77. Polovicom prve četvrtine nakon dobre igre Samoboraca i vodstva od 13:17, domaćini s 8 koševa u seriji preuzimaju vodstvo, a do poluvremena imaju 9 koševa prednosti 42:33.

U drugom poluvremenu Samoborci u više navrata dolaze na četiri - pet koševa zaostatka, da bi onda u napadačkim akcijama početnički griješili, što koriste domaćini i dolaze na kraju do prelagane, ali zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jakša Milatić s 20 i Lovro Mandalinić sa 17 koševa.

Kod Dubrave briljirali su Nino Tomić s 26 i Ivan Majcunić s 24 koša.

JUNIORI – 2. HRL – 6. kolo Samobor - Medveščak 80:54 (35:23) (17:12, 18:11, 27:17, 18:14)

KOŠARKA - Samoborci se raspucali

SAMOBOR: Matej Čižmešija 24, Kristijan Iviček 21, Filip Crnić Palčec 14, Lovro Jelić 11, Antonio Mišić 9, Fabijan Čakanić 1, Ivan Alilović; Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Valentin Vuk 19, Mateo Žužul 8, Karlo Gregurić 6, Grgur Božan 6, Dinko Zdilar 5, D.D. Dujić 4, Vito Tomašević 4, Marko Gavrančić 2, Tvrtko Lončarić, Dan-Lou Dautović; Trener: Brigljević

Juniori Samobora u 6. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Medveščaka iz Zagreba rezultatom 80:54. Juniori Samobora prvenstveno dobrom obranom postepeno do kraja prvog poluvremena dolaze do prednosti od 35:23.

U drugom poluvremenu Samoborci su se i raspucali, te serijom trica dolaze do visoke i zaslužene pobjede za treće mjesto lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću najstariji i najiskusniji igrači Matej Čižmešija s 24 i Kristijan Iviček s 21 košem.

Kod Medveščaka najučinkovitiji je bio Valentin Vuk s 19 koševa.

KADETI – 2. HRL – 15. kolo Univers - Samobor 53:70 (28:32) (16:18, 12:14, 8:22, 17:16)

KOŠARKA - Serijom do pobjede

SAMOBOR: Mark Knezović 30, Jakov Kontak 12, Marko Milakara 12, Roko Sedlar 6, Zorko Noa 6, Jan Matović 2, Andrej Polo 2, Roko Baburek Spasevski; Trener: Marin Sedlar

UNIVERS: Bićanić 16, Starčević 10, Grahovac 10, Bilić 6, Kekelj 5, Križan 3, Stilinović 3, Hofman, Mazarekić, Mamić, Ivančić, Pilekić; Trener: Ante Bekavac

U 15. kolu kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Universa iz Zagreba rezultatom 53:70. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, Samoborci su početkom drugog krenuli malo žešće, zonskim presingom, te vrlo brzo serijom pogodaka odlaze na dvadesetak koševa prednosti, što je na kraju bilo dovoljno za još jednu pobjedu u nizu.

Kod Samoboraca briljirao je Mark Knezović s 30 koševa.

Kod Universa najučinkovitiji je bio Bićanić sa 16 koševa.