SENIORI – A2 liga – 14. kolo Samobor - Sesvete 95:59 (48:38) (32:16, 16:22, 24:15, 23:6)

KOŠARKA - Uzvratili gostima za poraz

SENIORI – A2 liga – 14. kolo
Samobor - Sesvete  95:59 (48:38) (32:16, 16:22, 24:15, 23:6)

SAMOBOR: Marko Šilobod 24, Niko Gril 19, Jakša Milatić 17, Nikša Šiljezar 11, Lovro Mandalinić 10, Mateo Gionechetti-Prahin 8, Marko Marcelić 4, Zvjezdan Imbert 2, Antonio Mišić, Mark Knezović; Trener: Matija Brkljačić

SESVETE: Dario Papak 24, Mirko Semren 11, Nikola Raguž 10, Philip Babić 3, Domagoj Barac 3, Martin Juršić 2, Karlo Findri 2, Ivan Milić 2, Luka Dušak 2, Antonio Mišić, Petar Jozić, Antonio Pudić; Trener: Tomislav Vouk

Košarkaši Samobora u 14. kolu A2 lige seniora uvjerljivo su na domaćem terenu pobijedili ekipu Sesveta rezultatom 95:59. U prvoj četvrtini Samoborci su krenuli ekspresno, odličnom obranom i brzim kontranapadima vrlo brzo su ostvarili 19 koševa prednosti, da bi gosti krajem četvrtine ubačenom tricom ipak smanjili na 32:16. Do kraja poluvremena gosti svim snagama pokušavaju preokrenuti rezultat, ali do poluvremena smanjuju tek na deset koševa razlike.

Početak drugog poluvremena Samoborci još boljom igrom nego na početku utakmice, a uz to i vrlo atraktivnim proigravanjima Šiloboda i zakucavanjima Gionechettija, vrlo brzo odlaze na tridesetak koševa razlike. U zadnjoj četvrtini gosti se jednostavno predaju, tako da na obje strane do kraja utakmice igraju zamjene.

Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca, čime su uzvratili Sesvećanima na neugodnom porazu iz prvog dijela lige nakon produžetaka u Sevetama.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marko Šilobod s 24, Niko Gril s 19 i Jakša Milatić sa 17 koševa.

Kod Sesveta najučinkovitiji je bio Dario Papak s 24 koša.

Najava

SENIORI – A2 liga – 15. kolo

Samobor - Fortuna

Četvrtak, 12.01.2017., u 21,00 u SD Samobor u Samoboru

KADETI – 2. HRL – zaostalo 8. kolo Samobor - Hermes Analitica 62:46 (28:23) (13:8, 15:15, 19:11, 15:12)

KOŠARKA - Pobjeda za treće mjesto

SAMOBOR: Mark Knezović 20, Jakov Kontak 17, Marko Milakara 11, Zorko Noa 7, Roko Sedlar 5, Jan Matović 2, Roko Baburek Spaseski; Trener: Marin Sedlar

HERMES ANALITICA: Sven Mešetović 19, Ante Galić 15, Tin Husnjak 5, K Grošev 4, Donat Katalenić 3; Trener: Zvonimir Mravak

U zaostalom 8. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Hermes Analitice s rezultatom 62:46. Početkom drugog poluvremena Samoborci su nakon dobre igre povezali 17 koševa u nizu te odlaze na 18 koševa prednosti, koje gosti do kraja utakmice ne uspijevaju bitnije ugroziti. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca za treće mjesto na tablici.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mark Knezovića s 20, Jakov Kontak sa 17 i Marko Milakara s 11 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Lovro Miškulin s 22 koša.