Open Trbovlje - Trbovlje, 3. prosinca

KARATE - Nika Jelen zlatna, Paula Šogorić srebrna

U subotu, 3. prosinca, u slovenskom gradiću Trbovlju održan je 44. po redu međunarodni tunir Open Trbovlje 2016., kojeg organizatori predstavljaju kao najstariji karate turnir u Europi.

Ove godine su vrijedni organizatori uspjeli privući čak 700 natjecatelja iz 14 zemalja Europe pa je turnir bio izuzetno kvalitetan te je do medalje bilo vrlo teško doći. Ovaj turnir je bez konkurencije najkvalitetnije karate natjecanje u Sloveniji.

Karate klub Samobor je u Trbovlju osvojio dva odličja, jedno zlato u katama i jedno srebro u borbama.

Nika Jelen je pomela konkurenciju u konkurenciji mlađih kadetkinja u katama te nadmoćno osvojila zlatno odličje.

Paula Šogorić je posustala tek u finalu kategorije mlađih kadetkinja preko 50 kg izgubivši borbu od domaće predstavnice sudačkim preglasavanjem te tako osvojila srebrno odličje.