Prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore - Zagreb, 3. i 4. prosinca

KARATE - Pregršt medalja stiglo u Samobor

KARATE - Pregršt medalja stiglo u Samobor-1

3. i 4. prosinca u Sportskoj dvorani Vinko Bek u Zagrebu održano je prvenstvo Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore.

Karate klub Samobor je nastupio s deset svojih natjecatelja, koji su na kraju u Samobor donijeli čak šest medalja te time pokazali svoju visoku razinu kvalitete.

Najbolji i najuspješniji je bio Ian Baždar, koji je nadmoćno ušao u finale kategorije junora preko 76 kg, a u finalnom meču 3 sekunde prije kraja kod rezultata 1:1 je napravio kardinalnu grešku te tako izgubio titulu prvaka Hrvatske protiv riječkog reprezentativca.

Odlični su bili i ostali natjecatelji iz samoborskog kluba.

Magdalena Šuflaj u konkurenciji kadetkinja do 54 kg te Jurica Runtas (kadeti do 67 kg) bili su vrlo blizu ulasku u finale, ali su se na kraju ipak morali zadovoljiti brončanim odličjem.

Dorijan Romić je također osvojio broncu u konkurenciji juniora do 61 kg. Ostavio je dojam da može daleko više i bolje, ali s kvalitetnijim pristupom treninzima.

Vrhunski rezultat u mlađim seniorima su ostvarili i Igor Beketić Katanec (kategorija do 75 kg) te Toni Vuković (kategorija do 67 kg), koji su sportsku godinu okrunili na najbolji mogući način.

Borbe za medalju u repasažu su izgubili Petar Jednar (kadeti do 63 kg) i Leonard Šogorić (juniori do 76 kg) te time osvojili 5. mjesto.

Vrlo dobar dojam je ostavio i kadet Domagoj Žaja, a naročito Leonard Henč, kojemu je sreća okrenula leđa na ovom državnom prvenstvu.

Karate klub Samobor ovim nastupom i sa šest osvojenih odličja je pri samom vrhu uspješnosti hrvatskih klubova na ovom državnom prvenstvu.

Uspješni i karateke KK Bregana - Domagoju Žabčiću srebro, a Lari Weismann bronca

Domagoj Žabčić je u vrlo kvalitetnoj kategoriji juniora do 68 kg odličnim mečevima izborio finale u kojem je tijesno poražen. Ova srebrna medalja je kruna ovogodišnjih dobrih nastupa na jakim turnirima u Hrvatskoj na kojima je pokazao svoje kvalitete.

Lara Weismann je u kategoriji kadetkinja do 47 kg osvojila brončano odličje i potvrdila da se samo upornim radom i zalaganjem na treningu može napredovati. Lari je ovo prva sezona u kadetskoj konkurenciji, pa možemo očekivati uspješne nastupe i ubuduće.

Na korak do medalje ostale su Paula Andričević, Iva Pejić i Petra Vukovinski, koje su poražene u mečevima za treće mjesto.

Na prvenstvu su još nastupile Luna Weisman, Patricija Vegel i Jurja Vukovinski.

- Jurja Vukovinski, Iva Pejić, Domagoj Žabčić, Petra Vukovinski i trener Goran Romić

- Brončana Lara Weisman na postolju (u kimonu)

SENIORI – A2 liga – 10. kolo Sambobor - Zapad 102:92 (37:52) (18:17, 19:35, 40:18, 25:22)

KOŠARKA - Silovitim preokretom do pobjede

SENIORI – A2 liga – 10. kolo
Sambobor - Zapad  102:92 (37:52) (18:17, 19:35, 40:18, 25:22)

SAMOBOR: Marko Šilobod 27, Jakša Milatić 24, Lovro Mandalinić 15, Nikša Šiljezar 15, Ivan Bilić 12, Niko Gril 9, Zvjezdan Imbert, Lovro Jelić, Mark Knezović, Mateo Gionechetti-Prahin; Trener: Matija Brkljačić

ZAPAD: Ivan Čubela 26, Andrej Čar 18, Filip Knežević 16, Matija Markočić 16, Bruno Žganec 8, Franko Dugandžić 6, Luka Šapro 2, Luka Galinović, Vedran Beranek, Antonio Kuga, Dario Kuzmanović, Anđelko Nikić; Trener: Porin Poredoš

Košarkaši Samobora u 10. kolu A2 lige seniora pobijedili su u najljepšoj utakmici sezone drugoplasiranu ekipu lige Zapad iz Zagreba rezultatom 102:92. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini gosti su ubacili u višu brzinu pogađajući bez greške i sa čak 35 koševa u četvrtini došli do visokog vodstva od 15 koševa i prednost 37:52. I kada su već neki razmišljali o novom porazu Samoboraca, igrači su, uz bučnu podršku publike, u nastavku utakmice krenuli silovito, pokretljivom i čvrstom obranom osvajaju dosta lopti, te iz brzih napada zasipaju koš gostiju iz svih pozicija praktički bez promašaja te, pred početak zadnje četvrtine, uz rekordnih 40 pogodaka, dolaze do vodstva od 77:70.

U zadnjoj četvrtini gosti se ne predaju i u jednom momentu se približavaju na opasnih 2 koša zaostatka, ali tada Samoborci ponovo igraju prvoligaški te uz nekoliko atraktivnih proigravanja na zicer i zakucavanja dižu bučnu publiku na noge i potvrđuju svoju zasluženu pobjedu na iznenađenje favoriziranih gostiju.

Kod Samoboraca briljirali su Marko Šilobod s 27 i Jakša Milatić s 24 koša, uz odlične Lovru Mandalinića s 15, Nikšu Šiljezara s 15 i Ivana Bilića s 12 koševa.

Kod Zapada najučinkovitiji pojedinac je bio Ivan Čubela s 26 koševa.

Sljedeći vikend Samoborcima igraju u gostima kod ekipe Zapruđa.

JUNIORI – 2. HRL – 3. kolo Duga Resa - Samobor 79:89 (38:41) (21:21, 17:20, 18:28, 23:20)

KOŠARKA - Serijom koševa do prednosti

SAMOBOR: Kristijan Iviček 16, Jakov Kontak 15, Mark Knezović 15, Lovro Jelić 15, Matej Čižmešija 14, Antonio Mišić 8, Filip Crnić Palčec 4, Dominik Bedeniković 2, Roko Sedlar, Marko Milakara, Fabijan Čakanić; Trener: Josip Vlah

DUGA RESA: Tino Grabež 24, Alen Livojević 17, Marin Magličić 15, Ivan Movre 10, Igor Kos 10, Domagoj Kasunić 3, Josip Vuković, Gabriel Čepuran, Ivan Car, Šimun Žgela

Juniori Samobora u 3. kolu lige pobijedili su u gostima ekipu Duge Rese rezultatom 79:89. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, Samoborci početkom drugog poluvremena nakon odlične igre serijom koševa ostvaruju petnaestak koševa prednosti, dovoljno za mirniju završnicu i na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Kristijan Iviček sa 16, Jakov Kontak s 15, Mark Knezović s 15 i Lovro Jelić.

KADETI – 2. HRL – 10. kolo Fortuna - Samobor 55:77 (27:33) (14:19, 13:14, 16:21, 12:23)

KOŠARKA - Zasluženo do pobjede

SAMOBOR: Mark Knezović 31, Jakov Kontak 17, Zorko Noa 12, Roko Baburek Spasevski 4, Mateo Vrbančić 4, Marko Milakara 4, Roko Sedlar 3, Jan Matović 2, Andrej Polo; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Toni Prtenjača 18, Branimir Hrsto 10, Luka Juričić 8, Sven Brcković 7, Josip Bogović 5, Fran Mlikotić 4, Vito Mandić 2, Mihovil Grubišić 1, Ivan Modrić, Rafael Anočić, Horvatić

U 10. kolu kadeti Samobora su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 55:77. Samoborci, predvođeni šuterom Markom Knezovićem, boljom igrom postepeno iz četvrtine u četvrtinu ostvaruju prednost, da bi u zadnjoj četvrtini u potpunosti razbili igru domaćina i zasluženo došli do nove gostujuće pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Mark Knezović s 31, Jakov Kontak sa 17 i Noa Zorko s 12 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Toni Prtenjača s 18 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor - Gorica 35:70 (12:39) (4:25, 8:14, 14:20, 9:11)

KOŠARKA - Bez šanse protiv gostiju

SAMOBOR: Mixich 3, Mustafić, Rubinić 13, Sedlar 13, Sirovica 2, Klišanić 4, Jelić N., Mucak, Jelić T, Mihalić, Klupač; Trener: Zdravko Džimbeg

GORICA: Babić, Kurilovčanin, Stančić, Frljak 15, Blatančić, Došen 6, Katkić 2, Gnjidić 23, Istanbuli 18, Vucković 2, Kompesak, Šekerija 4; Trener: Ivanković

U 7. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Gorice rezultatom 35:70.

Već u prvom poluvremenu kvalitetnija ekipa Gorice ostvaruje 27 koševa prednosti. U drugom poluvremenu dosta bolja igra Samoboraca, ali tek da se igra ravnopravno, te na kraju zaslužena pobjeda gostiju.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Sedlar i Rubinić, oba s po 13 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji je bio Gnjidić s 23 koša.