3. HNL zapad – 13. kolo Vinogradar - Samobor 1:0 (1:0)

Pomoćnice: Gordana Katušić (Gradec) i Maja Petravić (Zagreb)

VINOGRADAR: Bašić, Jagarić, Jeftić, Štulec, Dalić, Miloš (od 22. Vukić), Prša (od 69. Hajderović), Poljak, Ibriks, Prijić, Šćrbec (od 58. Ljubojević)

Trener: Roy Ferenčina

SAMOBOR: Kovačić, Makarun, Štignjedec (od 87. Sekulić), Ivkovčić, Zeman (od 84. Aljinović), Hasan, Horvat, Držić, Brujić, Škvorc, Regović (od 62. Brdarić)

Igrač utakmice: Stjepan Poljak (Vinogradar)

U nedalekoj Mladini Samoborci su prosuli nove bodove odigravši sad već ustaljenih 1:0. Kažemo prosuli, jer vodeći domaćini na jaskanskoj zimi ni u jednom trenutku nisu pokazivali da su upravo oni vodeća momčad prvenstva. Sjajni Bašić i sad već ustaljeno neprecizna navala Samobora produžila je svoj golgeterski post na sad već respektabilnih 388 minuta. Nakon velike prigode Samobora već u prvoj minuti za potencijalni rani šok na tribinama, samo dvije minuta kasnije domaćini postižu svoj jedini gol vrijedan tri boda. Nakon ovog dvoboja s vodećim Vinogradarom, ni u slijedećem kolu igrače Svena Raića ne čeka lakši ispit obzirom da na stadion u Hebrangovoj ulici dolazi trećeplasirana Dubrava Tim kabel.

Nakon 13. kola vode Vinogradar i Krk sa po 26 bodova, treći su Kustošija i Dubrava Tim kabel sa po 23, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 11 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 14. kolo - Savski Marof – Sava

NOGOMET - Odgođena utakmica

Odgođeno zbog natopljenog terena.

18. Euro Cup Istre - Poreč, 12. studenoga

KARATE - Ianu Baždaru srebro

12. studenoga u porečkoj dvorani Žatika održan je 18. Euro Cup Istre, turnir koji tradicionalno okuplja solidan broj kvalitetnih sportašica i sportaša. Tako je ove godine na turniru nastupilo 474 natjecatelja iz 6 država, iz 54 kluba (Italija, Češka, Slovenija, Njemačka, BiH, Hrvatska).

Samoborski natjecatelji su nastupili u sklopu priprema za skorašnje Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore i mlađe seniore.

Najuspješniji je bio Ian Baždar, koji je u konkurenciji juniora do 75 kg osvojio srebrno odličje.

Boncom su se okitili Magdalena Šuflaj u konkurenciji kadetkinja do 54 kg te Leonard Šogorić u kategoriji mlađih seniora do 75 kg.

Nastupila je još i Silvija Buzaljko, koja je nastupila u otvorenoj kategoriji seniorki, ali joj je medalja pobjegla za dlaku te je osvojila 5. mjesto.

Zagreb fest - Zagreb, 12. studenoga

KARATE - Samoborci ponovno uspješni

KARATE - Samoborci ponovno uspješni-1

U dvorani 2 Doma sportova u subotu, 12. studenoga, održan je 14. po redu Zagreb karate fest, natjecanje koje je najpoznatije po velikom pozivnom turniru ponajboljih svjetskih karatašica. U svojoj uvertiri svake godine ima i natjecanje za najmlađe karatiste, za one pred kojima je možda i nastup na Olimpijskim igrama u dalekoj budućnosti. Natjecanje je okupilo skoro 300 natjecatelja iz 30-ak klubova.

KK Samobor je natjecanje iskoristio za stjecanje dragocjenog iskustva za svoje najmlađe natjecatelje. Tako je bilo i onih koji su po prvi puta nastupili na karate natjecanju. Najuspješniji od boraca je bio Roko Cirnski, osvojivši zlatno odličje u kategoriji učenika -30 kg. Roku je to bio prvi nastup uopće i zato je ovo zlato za veliku pohvalu.

Najuspješniji je u katama bio Roko Vuksanović osvojivši zlato u konkurenciji ml. učenika te ekipa učenica u sastavu Čuljak, Fauković i Novak.

Srebrna odličja osvojili su Neno Filipić (učenici -46 kg), i Lena Duraković (učenice -40 kg), Mia Fauković (kate učenice), kate ekipa ml. učenica (Szel, Mandić, Blažević), kate ekipa ml. učenika (Mešin, Lučić, Jaklenec).

Sven Naglić, kojem je ovo također bio prvi nastup u borbama, osvojio je 3. mjesto u kategoriji ml. učenika -32 kg. Broncu su također osvojili i Jan Henč (učenici -38 kg), Mihovil Srebren (učenici -42 kg), Sven Jakovina (učenici -42 kg) i Mia Fauković (učenice -32 kg), Nina Šunjić (kate cicibanke), Patrik Peld (kate cicibani), Lovre Mešin (kate ml. učenici), Roko Čuljak(kate ml. učenici) i Eva Novak (kate učenice).