Rijeka kup - 30. listopada

KARATE - Petar Jednar zlatni

U nedjelju, 30. listopada, u sportskoj dvorani Kostrena održan je tradicionalni 24. po redu Rijeka kup, u organizaciji Karate kluba Ri Croatia.

Turnir je samoborskim karatašima poslužio kao jedan od pripremnih turnira za predstojeće prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore, koje se održava početkom prosinca.

U konkurenciji 375 sportaša iz 4 države Samoborci su pokazali zadovoljavajući stupanj sportske forme.

Najuspješniji je bio Petar Jednar, koji je u kategoriji kadeta -57 kg u finalu pobjedio klupskog kolegu Domagoja Žaju.

Jurica Runtas osvojio je dva odličja srebrnog sjaja u kategorijama mlađih kadeta preko 57 kg i kadeta do 63 kg.

U kategoriji kadetkinja do 54 kg srebro je osvojila i Magdalena Šuflaj.

U juniorskoj konkurenciji radila se samo otvorena kategorija i tu su Ian Baždar i Leonard Šogorić osvojili brončana odličja.

Ostalo je još nekoliko turnira i dosta vremena da se forma podigne pa da se i na prvenstvu Hrvatske samoborski karatisti upuste u borbu za najviše plasmane.

Strijelci: Bičanić i Bergovac

Strijelci: 1:0 Turkalj(6), 2:0 Sušilović(21), 3:0 Štefančić(60 – 11m), 4:0 Poljak(82)

KARLOVAC 1919: Demirović, Jaković, Magdić, Žitko (od 70. Rakocija), Mičunović, Turkalj (od 64. Poljak), Štefančić (od 83. Šprajcer), Novinić, Veselić (od 76. Hyun Woo), Sušilović, Matovina

Trener: Igor Jelić

SAVA STRMEC: Razum (od 76. Šimić), Sudar (od 59. Šarić), Trgovčević, Frajt, Kočnar (od 76. Brekalo), M. Matošević, Ovčariček, Maruna, Grčić (od 51. J. Matošević), Kostanjski, Župančić (od 59. Stanić)

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Antonio Turkalj (Karlovac 1919)

Grubo prizemljenje doživjeli su igrači Save u Karlovcu. Nekadašnji prvoligaš okončao je nisku pozitivnih rezultata momčadi iz Strmca (7 bodova u posljednja 3 kola) i slavio s uvjerljivih 4:0. Već od 6. minute kola za goste krenula su nizbrdo: Turkalj nakon akcije Matovine i Novinića volejem sprema loptu iza nemoćnog Razuma. Petnaest minuta kasnije poklon bon gostujuće obrane ne propušta Sušilović pa na semaforu svijetli 2:0. Hod po karlovačkom trnju za Strmčane nastavlja se i u drugom dijelu kada nove dvije lopte završavaju u njihovoj mreži. U 60. Štefančić s bijele točke povisuje na 3:0, a konačnu pobjedu momčadi iz grada na četiri rijeke ovjerava Poljak u posljednjim trenucima susreta. Ovo je ujedno i prvi poraz novog stratega Save Davora Orsaga od kada je u 9. kolu sjeo na klupu momčadi iz Strmca.

Nakon 12. kola vodi Udarnik s 30 bodova, drugo je Špansko s 28, dok je Sava na dvanaestom mjestu sa 14 bodova.

1. županijska liga zapad – 11. kolo

NOGOMET - Pobjede Bestovja i Zrinskog

Novaki – Sava (D) 3:3 (1:3)

Ipak izvukli remi

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sutkinja: Lucija Sakoman (Zagreb)

Strijelci: 0:1 D. Jagustović(25), 0:2 M. Jagustović(31), 1:2 Vitko(43), 1:3 Španjol(44), 2:3 Barbarić(78), 3:3 Janjić(82)

NOVAKI: Divković, Vitko, Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić (od 90. Binički), Bilogrević, Rajh, Borić (od 70. Čakanić), Matijević (od 62. Modrić), Mataušić

SAVA DRENJE: Suljić, Glivarec, M. Frkanec, Španjol, M. Jagustović, Gotal, I. Frkanec, Preskar, Šoštarić, D. Jagustović (od 90. Vrhovski), Blažević

Trener: Miroslav Šorgić

Igrač utakmice: Jurica Gestić (Novaki)

Unatoč dva gola minusa nakon 45 minuta igre igrači Novaka upisuju remi uz konačni rezultat od 3:3. Gosti su sve svoje golove postigli u prvih 45 minuta kada su kvalitativno nadmašili domaćina. Jedini „uljez“ bio je gol Vitka glavom iz 43. minute. U nastavku mreže miruju sve do 78. minute kada slijedi povratak Novaka u meč. Prvo (ponovno) glavom nakon kornera na 2:3 smanjuje Barbarić, a u 82. nakon novog kornera Janjić je najprisebniji i zakucava loptu u mrežu za podjelu bodova.

Rakov Potok - Bregana 3:3 (2:1)

Na kraju pravedno

RAKOV POTOK – Igralište SC Rakov Potok

Sudac: Hodak (Samobor)

Strijelci: 0:1 Ovčarić(8), 1:1 Petriško(22), 2:1 Tolić(34), 2:2 Ramić(52), 3:2 Golub(56), 3:3 Ovčarić(79)

RAKOV POTOK: Čičak, Cesarec, Golub, Fabek, Piplica, Pezelj (od 54. Muhek), Jupić (od 78. Bejić), Petriško, Tolić (od 46. Vonić), Karović, Sviben

Trener: Robert Blažinović

BREGANA: Štibić, Stanec, Crnković (od 82. Močan), Lehpamer (od 46. Čunčić), Horvat, Ramić, Vapnar (od 46. Tančak), Ovčarić, Matijaščić, Škacan, Beloša

Trener: Mario Makarun

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Bregana)

Zanimljiv susret sa 6 golova viđen je u Rakovom Potoku gdje je poslije 90 minuta igre svakoj momčadi pripao po bod. Gosti su poveli u 8. minuti preko Ovčarića, da bi do odmora rezultatska prednost završila na domaćoj strani zahvaljujući golovima Petriška i Tolića. Ramić početkom nastavka poravnava na 2:2, ali ubrzo nakon toga Golub novim pogotkom po drugi put stavlja svoju momčad u dobitnu poziciju. Bod momčadi sa same granice donio je Ovčarić svojim drugim golom u 79. minuti.

Bestovje – Sloga (B) 1:0 (1:0)

Mišić za tri gola

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Cikojević (Samobor)

Strijelci: 1:0 Mišić(33)

BESTOVJE: Rebrović, Kostanjski, Đurđević, Kapus, Šoštarić, Kozić, Žaja (od 82. Gržan), Antunović, Moštak, Šikić, Mišić (od 90. Horvat)

Trener: Robert Šoštarić

SLOGA BREZJE: Jelić, Karabelj, Rupčić (od 57. Ivanović), Jurić, Janjić, D. Burnik, Bošnjak, A. Burnik, Fabijan (od 70. Dankić), Barač (od 66. Aščić), Golubić

Trener: Hrvoje Komar

Igrač utakmice: David Mišić (Bestovje)

Težak teren u Bestovju onemogućavao je tečnu igru pa i s jednim viđenim golom malobrojni gledatelji moraju biti zadovoljni. Susjedski dvoboj je riješen nakon isteka prve trećine igre domaćini su postigli pogodak vrijedan šeste prvenstvene pobjede. David Mišić je najbolje reagirao nakon ubačaja i pospremio loptu iza leđa nemoćnog Jelića.

Zrinski – Krašić 3:2 (2:1)

Tri komada lideru

FARKAŠEVAC – Igralište SC Široki grm

Sudac: Filipčić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Koletić(22), 1:1 Prstac(24), 2:1 M. Horvat(37), 3:1 Ištuk(49), 3:2 Tukić(88)

ZRINSKI: Kožarec, M. Horvat, Blažević (od 86. G. Horvat), Pavlović, Brdarić, Šicl, Ištuk, Mihelčić (od 78. Jagodić), Grgečić, Koletić (od 86. Prelec), Šarić (od 78. Baltić)

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, Tukić, Ferenčić, Povrženić, Tuček, L. Penić, M. Penić, Prstac, Novosel (od 46. Vrbetić), K. Penić (od 84. Ilijanić)

Trener: Marko Povrženić

Igrač utakmice: Jurica Ištuk (Zrinski)

Lider prvenstva stigao je u Farkaševac tražeći nova tri boda s kojim bi ostao na vodeći na tablici, no dočekao ih je raspoloženi domaćin koji s tri gola upisuje četvrtu prvenstvenu pobjedu. U 22. minuti Koletić izvodi korner i direktno iz njega pogađa mrežu nespremnog Šimatića. Domaća prednost je kratkog vijeka jer već dvije minute kasnije Prstac vraća rezultatsko stanje u egal. Rastrčani igrači Zrinskog na odmor ipak odlaze s minimalnom prednošću nakon kombinacije asistenta Grgečića i strijelca Horvata. Drugi dio nije ni započeo, a gosti su u još većem minusu. Sjajna solo akcija Ištuka koji je nanizao tri gostujuća igra i smireno pogodio mrežu. Definitivno potez susreta! Gostima se ofenzivni pokušaji isplaćuju tek u 88. minuti kada na krajnjih 3:2 postavlja Tukić.

Nakon 11. kola vodi Jaska s 25 bodova, drugi je Dinamo (J) s 24, Bestovje je sedmo s 18 bodova, Bregana je deveta sa 16, Zrinski je deseti s 14, dok su Novaki na trinaestom mjestu s 8 bodova.