SENIORI - A2 liga - 2. kolo Samobor - Bosco 91:71 (45:40) (27:22, 18:18, 29:14, 17:17)

KOŠARKA - Agresivnošću do pobjede

SENIORI - A2 liga - 2. kolo
Samobor - Bosco  91:71 (45:40) (27:22, 18:18, 29:14, 17:17)

SAMOBOR: Lovro Mandalinić 32, Nikša Šiljezar 13, Bruno Levanić-Kutni 12, Marko Šilobod 11, Jakša Milatić 7, Niko Gril 7, Ivan Bilić 6, Mateo Gionechetti-Prahin 3, Matej Levanić, Lovro Jelić, Mark Knezović, Zvjezdan Imbert; Trener: Matija Brkljačić

BOSCO: Zvonimir Ćutuk 27, Lovro Reljanović 11, Alan Baričević 8, Marin Kuga 7, Filip Tušek 6, Ivan Gazić 5, Bruno Banić 3, Jure Rezo 2, Ante Bubalo 2, Petar Božek, Ante Brzović, Luka Katić; Trener: Luka Jovanović

Košarkaši Samobora u 2. kolu A2 lige seniora pobijedili su kao domaćini ekipu Bosca iz Zagreba rezultatom 91:71. Samoborci su od početka utakmice poveli s nekoliko koševa razlike, ali gosti do kraja prvog poluvremena ne dozvoljavaju Samoborcima da se odlijepe na znantniju razliku.

Drugo poluvreme Samoborci odigravaju puno agresivnije u obrani, osvajaju dosta lopti, te predvođeni razigranim Lovrom Mandalinićem iz brzih kontranapada vrlo brzo ostvaruju najveću prednost na utakmici od 23 koša razlike. Do kraja utakmice ne pružaju gostima nikakvu šansu za preokret rezultata.

Kod Samoborca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 32, Nikša Šilježar s 13, Bruno Levanić s 12 i Marko Šilobod sa 11 koševa.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio centar Zvonimir Čutuk s 27 koševa. Ovom pobjedom Samoborci su trenutno zasjeli na 1. mjesto lige, a sljedeće 3. kolo igraju u subotu, 15. listopada, u Sesvetama protiv ekipe KK Sesvete.