Dan Japana - 1. listopada, Zagreb, Muzej Mimara

KARATE - I Karate klub Samobor obilježio Dan Japana

U subotu, 1. listopada, u Muzeju Mimara u Zagrebu, u organizaciji Veleposlanstva Japana, održano je tradicionalno obilježavanje godišnjice uspostave diplomatskih odnosa između Japana i Republike Hrvatske pod nazivom Dan Japana.

Jedan dio programa obilježile su tradicionalne japanske borilačke vještine aikido, judo, kendo, nanbudo i karate, koje su imale demo nastup pred velikim brojem uzvanika i uglednih gostiju.

Doprinos obilježavanju Dana Japana dali su i mlade karateke iz Karate kluba Samobor, koji već tradicionalno nastupaju na ovom događanju te svojim prikazom karate vještina nikog ne ostavljaju ravnodušnim.

U prikazu karatea su sudjelovali Iskra Majsec, Nika Jelen, Veronika Horak, Lucija Lucić, Jan Katanec, Ivan Terihaj, Mislav Blažeković, Dario Szel i Dino Šimunec.

Bila je to i odlična prilika da se mladi sportaši upoznaju s novim veleposlanikom Japana u Hrvatskoj Keiji Takiguchijem, koji je i sam trenirao karate u mlađim danima.

SENIORI – A2 liga – 1. kolo Samobor - Mladost 79:101 (35:59) (18:41, 17:18, 23:29, 21:13)

KOŠARKA - Odlučio stihijski ulaz

SENIORI – A2 liga – 1. kolo
Samobor - Mladost  79:101 (35:59) (18:41, 17:18, 23:29, 21:13)

SAMOBOR: Levanić B. 20, Bilić, Gionechetti 5, Mandalinić 17, Knezović, Šilobod 20, Levanić M. 8, Milatić, Gril 7, Šilježar 2; Trener: Matija Brkljačić

MLADOST: Toni Perković 26, Luka Barišić 19, Leon Dubroja 12, Antonio Jordano 11, Lovro Buljević 10, Darko Bajo 10, Luka Pešut 7, David Šetka 2, Marin Mihalić 2, Filip Varga Brzica 2, Marko Montana, Marko Matijaščić; Trener: Marko Trninić

Košarkaši Samobora u 1. kolu A2 lige seniora izgubili su kao domaćini od ekipe Mladosti iz Zagreba rezultatom 79:101. Samoborci su ušli u utakmicu stihijski, pogodivši prvu tricu tek nakon petnaestog pokušaja, dok gosti ulaze od početka u seriju pogodaka, tako da polovicom prve četvrtine imaju visoko vodstvo od 26:4, a do kraja prve četvrtine i 41:18. Do kraja utakmice gosti znalački održavaju prednost za na kraju zasluženu pobjedu. Inače, utakmica je s jedne i druge strane obilovala vrhunskim asistencijama i atraktivnim zakucavanjima.

Kod Samoborca istaknuli su se učinkovitošću Bruno Levanić i Marko Šilobod, oba s po 20 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Toni Perković s 26 koševa.

U četvrtak, 6.10. u 21,15 sati, u 2 kolu Samoborci ugostuju ekipu Bosca iz Zagreba.

KADETI - 2. HRL – 2. kolo Sisak - Samobor 72:97 (44 : 51) (16:23, 28:28, 18:24, 10:22)

KOŠARKA - I bez Knezovića do pobjede

SAMOBOR: Jakov Kontak 26, Roko Sedlar 22, Jan Matović 17, Mark Knezović 14, Milikara 14, Zorko Noa 2, Mateo Vrbančić 2; Trener: Josip Vlah

SISAK: Josip Probst 32, Marin Goran Ostojić 15, Lovro Perković 10, Gabriel Jordan 7, Alan Suljanović 6, Bartol Begić 1, Karlo Petrinović 1, Andro Umičević 0, Dino Terman 0, Luka Mandić 0, Antonio Kovačević 0

U 2. kolu kadeti Samobora su na vrućem gostujućem terenu došli do druge pobjede pobijedivši ekipu Siska rezultatom 72:97. Iako su Samoborci već u prvom poluvremenu ostali bez najboljeg igrača Knezovića, odlaze na odmor sa 7 koševa viška. Početkom drugog poluvremena igraju još bolje i agresivnije i na kraju dolaze do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Jakov Kontak s 26 i Roko Sedlar s 22 koša.

Kod Siska najučinkovitiji je bio Josip Probst s 32 koša.