Međunarodni košarkaški turnir Kup grada Samobora 2016.

KOŠARKA - Pobjeda i poraz za drugo mjesto

U prvoj utakmici turnira u petak sastale su se ekipe Samobora i Bosca iz Zagreba, u kojoj su gosti vrlo brzo poveli desetak koševa razlike, a Samoborci su pokušavali dostići tu prednost. Polovicom zadnje četvrtine Samoborci su došli na najmanju raliku od 6 koševa 59:65, a zatim uprskali dva polukontranapada, što kažnjavaju gosti i ponovo odlaze na desetak koševa razlike za na kraju zasluženu pobjedu od 61:77.

U pobjedi Bosca istaknuo se centar Čutuk s 23, a kod Samoboraca Šilobod i Gril, oba s po 17 koševa.

U drugoj utakmici, odigranoj u subotu, sastale su se ekipe Samobora i Brežica, u kojoj su Samoborci nakon odlične igre u obrani pobijedili rezultatom 75:59. Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Gril s 21 košem, a kod Brežica Ivšić s 19 koševa. Odmah nakon ove utakmice treću utakmicu turnira igrali su Bosco protiv Brežica, koji već pomalo umorni nisu mogli pružiti gotovo nikakav otpor kvalitetnijoj ekipi Bosca, u kojoj ponovo briljira centar Čutuk s 26 koševa.

Na kraju je Bosco pobijedio uvjerljivim rezultatom 79:40 i s dvije pobjede osvojio turnir.

Samoborci su s jednom pobjedom bili drugi, a Brežice treće.

KADETI - 2. HRL - 1. KOLO Samobor - Fortuna 66:38 (28 : 18) (17:10, 11:8, 20:8, 18:12)

KOŠARKA - Uvjerljiva pobjeda domaćina

SAMOBOR: Polo 2, Knezović 20, Sedlar 7, Pecić 2, Deklman 2, Kontak 6, Matović 15, Milakara 8, Zorko 4; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Horvatić 3, Grubišić 2, Bogović 2, Prtenjača 6, Broković 1, Juričić 18, Modrić 2, Mlikotić 4; Trener: Jurica Hegedušić

U 1. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 66:38. Samoborci u prvom poluvremenu dobrom obranom ostvaruju desetak koševa prednosti. Početkom drugog poluvremena serijom od 14 koševa Samoborci ostvaruju 24 koševa prednosti, što je bilo dovoljno za mirnu završnicu i na kraju uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Knezović s 20 i Matović s 15 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Juričić s 18 koševa.