3. HNL zapad – 5. kolo Zagorec – Samobor 1:0 (0:0)

ZAGOREC: Hadžić, Čunčić, Klarić (od 46. Orajić), Kunštek, M. Malarić (od 90. Merlin), Hustić (od 73. Zaplatić), Sikira, Pejić, Krajačić, Strabić, Čejvanović

Trener: Dražen Biškup

SAMOBOR: Kovačić, Trupec (od 73. Brdarić), Makarun, Ivkovčić, Hasan, Držić, Horvat (od 61. Regović), Tomić (od 79. Sekulić), Brujić, Zeman, Škvorc

Igrač utakmice: Mario Malarić (Zagorec)

U dvoboju momčadi koje još nisu pobijedile u ovom prvenstvu, Samoborci su ponovno izgubili i tako produbili svoju rezultatsku agoniju. Štoviše, domaćem Zagorcu nisu uspjeli postići pogodak pa tako saldo napadača iz Hebrangove ulice i nakon 450 minuta igre iznosi samo 1 postignuti gol čime je to i statistički najslabiji napad lige. Prilika pred domaćim vratima nije nedostajalo, za razliku od sreće koja je Samoborcima okrenula leđa u 94. minuti kada je lopta umjesto u mreži završila na okviru vrata. I prije toga nekoliko obećavajućih šansi pred golom Hadžića je otišlo u vjetar. „Zagorci“ su do pobjede stigli sredinom nastavka kada je Malarić s 25 metara neobranjivo odapeo i „sparkirao“ lotu iza Kovačićevih leđa.

Nakon 5. kola vodi Krk s 13 bodova, drugi je Vinogradar s 10, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 2 boda.

Jedinstvena županijska liga – 5. kolo Lomnica – TOP 0:4 (0:1)

NOGOMET - Kerestinčani polomili Lomnicu

DONJA LOMNICA – Igralište SRC Makuna

Sudac: Blažević (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Benković i Lešković (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Holetić – Kralj(32), 0:2 Jukić(56), 0:3 Špehar(75), 0:4 Holetić - Kralj(86)

LOMNICA: Pogledić, Blažević, Prnjak (od 59. Beg), Grgić, Arbanas, Kljajić (od 90. A. Kriznanić), Čurić (od 66. Trumbetaš), Polak, D. Krizmanić, Bojčić, Mostarlić

Trener: Igor Mostarlić

TOP: Kos, Holetić – Kralj, Ačkar, Kutija, Krnjus, Buden, Žitković, Hrdas (od 51. Špehar), Gluić (od 76. Gondžić), Pipić (od 54. Jukić), Levanić

Trener: Berislav Gluić

Igrač utakmice: Dominik Holetić – Kralj (TOP)

Nakon lošijeg ulaska u sezonu i samo 2 osvojena boda iz prva tri kola, igrači TOP – a ulovili su „grif“ pa suparnici u posljednjih 180 minuta upisuju uvjerljive poraze. U ovom kolu snagu momčadi iz Kerestinca osjetili su domaćini iz Donje Lomnice koji su pred svojim navijačima grubo poraženi. Goste je na odmor s minimalnom prednošću poslao Holetić – Kralj finiširavši akciju nekoliko svojih suigrača. Unatoč boljoj igri u nastavku i dvije propuštene prigode, domaćini u drugih 45 minuta primaju tri gola. Seriju je u 86. zatvorio svojim drugim golom Holetić – Kralj, a između su mrežu domaćina tresle zamjene Jukić i Špehar pokazavši tako treneru Gluiću da i na klupi ima dovoljno kvalitetan kadar na kojeg se može osloniti.

Vatrogasac (Z) – Sloga (O) - igra se 22. rujna

Nakon 5. kola vodi Laduč s 11 bodova, druga je Croatia (H) s 10, TOP je osmi s 8, dok je Sloga (O) (- 1 utakmica) jedanaesta s 5 bodova.

Memorijalni turnir Goran Bukvić Vern - Samobor 94:56 (45:33) (23:22, 22:11, 19:19, 30:4)

KOŠARKA - Nije bilo snage za preokret

Memorijalni turnir Goran Bukvić
Vern - Samobor  94:56 (45:33) (23:22, 22:11, 19:19, 30:4)

SAMOBOR: Levanić B. 3, Jelić 2, Gionechetti 5, Knezović 2, Šilobod 23, Mišić, Levanić M. 4, Gril 9, Šilježar 8; Trener: Matija Brkljačić

VERN: Jelinić 15, Garvanović 7, Kordić 15, Jakić 11, Šimović 5, Penić 4, Grbavac, Kljajić 2, Živko 6, Baković 29; Trener: S. Helbich

Košarkaši seniora Samobora su na Memorijalnom turniru Goran Bukvić, u organizaciji KK Fortuna iz Zaprešića, u finalnoj utakmici turnira izgubili od ekipe Verna rezultatom 94:56.

Nakon izjednačene prve četvrtine Vernovci polako ostvaruju prednost od desetak koševa prednosti koje uspješno održavaju do kraja treće četvrtine. Tada Samoborci, shvativši da nemaju dovoljno snage za preokret, igraju zadnju četvrtinu s drugom petorkom koja protiv najjače petorke Verna uspijeva postići tek 4 koša. Na kraju uvjerljiva pobjeda Verna za zasluženo prvo mjesto turnira, dok su se Samoborci ove godine morali zadovoljiti s drugim mjestom.

Kod Samoboraca jedini dvoznamenkasti je bio Marko Šilobod s 23 ubačena koša.

U pobjedničkoj ekipi Verna briljirao je s 29 koševa Marko Baković, koji je ujedno proglašen za najboljeg igrača turnira.

U utakmici za 3. mjesto ekipa Šanac Karlovac slavila je pobjedu s 90:75 protiv ekipe domaćina Fortune.

FOTO: KK Samobor - Čuče: Bilić, Gril, Knezović, Mišić, Jelić; Stoje: pom. trener Džimbeg, Šilobod, M. Levanić, Šilježar, B. Levanić, Gionechetti, trener Brkljačić

U tijeku su upisi u Školu košarke KK Samobor

KOŠARKA - I ti postani košarkaš!

13. Karlovac Open - Karlovac, 17. rujna

KARATE - Samoborski kataši dominirali

KARATE - Samoborski kataši dominirali-1

U subotu, 17. rujna, Karate klub Karlovac organizirao je turnir na kojem je sudjelovalo 288 natjecatelja iz 39 klubova Hrvatske.

Karate klub Samobor predstavljalo je 19 mladih karateka, koji su u konkurenciji kata osvojili čak 16 medalja - 3 zlata, 5 srebra i 8 bronci.

Najbolji su ovaj puta bili Lovre Mešin, koji je u kategoriji mlađih učenika dobrim izvedbama došao do zlatne medalje, kao i Jan Katanec, koji se istom medaljom okitio u kategoriji učenika.

Najbolja je bila u svojoj konkurenciji i Iskra Majsec, koja je superiorno pobijedila sve svoje protivnice i potpuno zasluženo osvojila zlatnu medalju u kategoriji učenica.

Srebrne medalje osvojili su Nina Šunjić (cicibanke), Roko Vuksanović (ml. učenici i učenici), Marija Čuljak (ml. učenice) i Nika Jelen (ml. kadetkinje).

Brončane medalje osvojili su Patrik Peld (cicibani), Antonio Bašić (ml. učenici), Luka Kos (ml. učenici), Roko Čuljak (ml. učenici), Paula Cebić (ml. učenice), Karla Mandić (ml. učenice), Lara Krvavica (učenice) i Veronika Horak (ml. kadetkinje).

SENIORI – memorijalni turnir Goran Bukvić Fortuna - Samobor 60:86 (37:35) (16:25, 21:10, 10:33, 13:18)

KOŠARKA - Samoborci lako u finale

SENIORI – memorijalni turnir Goran Bukvić
Fortuna - Samobor  60:86 (37:35) (16:25, 21:10, 10:33, 13:18)

SAMOBOR: Levanić B. 6, Jelić, Gionechetti 8, Knezović 3, Šilobod 15, Levanić M. 20, Gril 21, Šilježar 13; Trener: Matija Brkljačić

FORTUNA: Ćirić 5, Trucek 7, Župan, Markusi 10, Marinić, Vagner 2, Bahtijarević 3, Barun 18, Mušan, Brtan, Jurić 15; Trener: M. Plavec

Košarkaši seniora Samobora na Memorijalnom turniru Goran Bukvić, u organizaciji KK Fortuna iz Zaprešića, u prvoj polufinalnoj utakmici turnira pobijedili su ekipu domaćina Fortunu rezultatom 60:86.

Samoborci su dobro ušli u utakmicu, ostvaruju 12 koševa prednosti, da bi se pred kraj prvog poluvremena previše opustili, što koriste domaćini i dolaze do prvog vodstva od 37:35. U drugom poluvremenu Samoborci su odigrali čvrsto u obrani, a iz brzih kontranapada pogađaju u serijama te uz 33 pogođena koša u trećoj četvrtini ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, što je na kraju bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Gril s 21 i Matej Levanić s 20 koševa. Kod Fortune najučinkovitiji je bio Jurić s 15 koševa. U drugom polufinalnom susretu Vern iz Zagreba pobijedio je ekipu Šanac Karlovac rezultatom 65:56.