Strijelci: 1:0 Beloša(43), 1:1 M. Tuček(68)

BREGANA: Štibić, Stanec, Runtas (od 30. Lehpamer), Andabak, Ramić (od 76. Kovačić), Horvat, Ovčarić, Povh (od 68. Močan), Radovanić, Škacan, Beloša

Trener: Mario Makarun

KRAŠIĆ: Šimatić, D. Tukić, Ferenčić, Povrženić, M. Tuček (od 75. Penić), Tukić, Ribić, Vrbetić (od 65. Puškar), Penić (od 81. Novosel, Prstac

Trener: Stjepan Benić

Igrač utakmice: Ivan Štibić (Bregana)

Drugi remi sezone ubilježili su igrači Bregane u utakmici protiv Krašića. Kao i u prošlom kolu, jedini strijelac za domaćine bio je Beloša. Napadač Bregane u 43. minuti ispratio je prodor Ovčarića i iz situacije koja nije mirisala na pogodak donio je veselje na tribine. Gosti poravnavaju u 68. minuti (Tuček), a vjerojatno bi put Krašića otišli svi bodova da na domaćim vratima nije stajao Štibić i s nekoliko sjajnih obrana zaslužio epitet igrača susreta. Valja zabilježiti da je susret prvog kola u kojem je Jaska pobijedila Breganu 1:0 registriran pobjedom Bregane 3:0 obzirom da je igrač iz Jastrebarskog nastupio unatoč zabrane nastupa (tri žuta kartona).

Bestovje – Zrinski 3:2 (3:1)

Bodovi ipak domaćinima

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Pavić (Samobor) i Debogović (Bijela Gorica)

Strijelci: 1:0 Vukelić(3), 1:1 Grgečić(17), 2:1 Mišić(34), 3:1 Vukelić(40), 3:2 Blažević(76)

BESTOVJE: Mar. Đurđević, Kozić, Kostanjski, Mat. Đurđević (od 90. Ivanetić), Stanić, Kapus, Vukelić (od 46. Mini; 69. A. Horvat), Antunović, Moštak, Šikić, Mišić

Trener: Robert šoštarić

ZRINSKI: Ratešić, Prelec (od 68. Dom. Vrančić), G. Horvat (od 55. Dan. Vlašić), Pavlović, Šicl, Baltić (od 46. A. Horvat), Koletić (od 46. Šarić), Grgečić, Draclin (od 46. Rapaić), Mihelčić, Blažević

Igrač utakmice: Stipe Vukelić (Bestovje)

U efikasnom (naročito prvih 45 minuta) lokalnom derbiju u konačnici minimalna pobjeda domaćina. Vukelić prvi pogodak upisuje već u trećoj minuti, ali rano vodstvo Bestovja u 17. anulira Grgečić. Na odmor domaćini odlaze s dva gola prednosti. U 34. Mišić pogađa za 2:1 na što gosti odgovaraju velikom prigodom koja završava na stativi. Prije zamjene na poluvremenu Vukelić još jednom (40. minuta) šalje loptu iza leđa gostujućem vrataru Ratešiću. U nastavku mirniji tempo uz samo jedan pogodak Blaževića za konačnih 3:2.

Dinamo (J) – Novaki 3:1

Nakon trećeg kola vode Rakov Potok i Dinamo (J) s po 9 bodova, Bestovje je šesto sa šest, Bregana je sedma s 5, dok su zrinski i Novaki na trinaestom i četrnaestom mjestu s po jednim bodom.

Jedinstvena županijska liga – 3. kolo Laduč – Sloga (O) 2:2 (1:1)

NOGOMET - Slogi i TOP-u po bod

Jedinstvena županijska liga – 3. kolo
Laduč – Sloga (O) 2:2 (1:1)

LADUČ – SRC Laduč

Sudac: Lafter

Pomoćnici: Pirša i Drkulec (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 1:0 Z. Đeno(9), 1:1 Crnjac(20), 1:2 Franjičević(72), 2:2 Šoštarić(90)

LADUČ: Jakolić, I. Anđelić (od 66.I. Đeno), Matejaš, Salija (od 90. M. Anđelić), Ištuk, Bjelobradić, Šoštarić, Lenić (od 74. Ladan), Z. Đeno, Zd. Đeno, Štok (od 74. Štof)

Trener: Davor Debogović

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 84. Bojić), Jež (od 54. Golubić), Malečić, Crnac, Kruhek, Kukolja, Masnjak (od 88. Sastić), Marković, Franjičević, Ivanović (od 66. Vučur)

Igrač utakmice: Zvonimir Franjičević (Sloga)

Samo sudačka nadoknada dijelila je igrače Sloge od druge prvenstvene pobjede na gostovanju u Laduču. No, onda se ničim izazvan domaći igrač Šoštarić ukazao u gostujućih 16 metara i svakom takmacu donio po bod. Domaćini su, osim boljeg zatvaranja, bolje otvorili susret i poveli u 9. minuti golom Đene. Desetak minuta kasnije Orešjani izvode korner nakon kojeg Crnjac ostaje zaboravljen na 5 metara i lagano glavom izjednačuje na 1:1. U nastavku dar-mar na polovici domaćina je radio Franjičević koji u 73. pogađa za rezultatski preokret. U 83. je napadač Sloge ponovno u velikoj prigodi, ali njegov udarac odsjeda na okviru vrata. Ladučani su tako u produžetku drugog dijela pomalo i nezasluženo došli do jednog boda.

Croatia (H) – TOP 1:1

Nakon 3. kola vode Bistra, Kupinec, Sutla, Gorica B i Jamnica s po 6 bodova, Sloga (O) je sedma s 5, dok je TOP na petnaestom mjestu s 2 boda.

Europski tjedan sporta 2016. – Samobor

REKREACIJA - Budite aktivni, razgibajte se

Europski tjedan sporta inicijativa je Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe. U 2016. održat će se po drugi puta, i to u terminu od 10. do 17. rujna 2016. Glavna tema kampanje za Tjedan sporta i dalje je "#BeActive" te bi se njome trebalo potaknuti javnost da bude aktivna, ne samo tijekom tog tjedna, nego i cijele godine.

Europski tjedan sporta 2016. započet će 10. rujna. Slično kao prethodne godine, osmišljen je kao zaista europski događaj s aktivnostima diljem Europe pa je Samoborski športski savez odlučio uključiti se u obilježavanje ovog sportskog događanja.

Sport i tjelesna aktivnost znatno pridonose dobrobiti naših građana. Međutim, razina tjelesne aktivnosti trenutačno je u stagnaciji, a u nekim državama čak i opada. Europski tjedan sporta odgovor je na taj izazov.

Europski tjedan sporta usmjeren je na poticanje sudjelovanja u sportu i tjelesnim aktivnostima te podizanje svijesti o njihovim brojnim dobrobitima. Tjedan sporta namijenjen je svima, bez obzira na dob, podrijetlo ili tjelesnu pripremljenost.

Europski tjedan sporta 2016. u Samoboru ove će godine pružiti brojne besplatne programe koje će moći isprobati građani svih dobnih skupina i za koje vjerujemo da će ih potaknuti na bavljenje sportom i rekreacijom.

U akciju će biti uključeni fitness centri s Danima otvorenih vrata i besplatnim sportskim i rekreacijskim vježbanjem, pješački pohodi u organizaciji HPD Japetić, škola trčanja, šah, ribolov i drugi sportski rekreacijski sadržaji u našem gradu.

Raspored obilježavanja Europskog tjedna sporta 2016. u Samoboru:

10. rujan 2016., subota

10,00 – 11,00 sati

Zumba Fitness – promocija zumbe fitnessa – Udruga Ninaz - Trg kralja Tomislava, Samobor

11. rujan 2016., nedjelja

9,00 sati

Pješački pohod do Otruševca – organizator: HPD Japetić – polazak ispred Samoborskog muzeja, Samobor

12. rujan 2016., ponedjeljak

20,45 sati

Fitness klub Samobor – Mix Workout – Matije Gupca 7, Samobor, borilačka dvorana

13. rujan 2016., utorak

10,30 sati

Hrvatski olimpijski dan –– prezentacije sportova i sportskih udruga - sportski tereni OŠ Bogumila Tonija

19,00 sati

Joga u svakodnevnom životu – besplatan sat joge - Dječji vrtić Grigor Vitez, Perkovčeva 88/1

14. rujan 2016., srijeda

19,00 sati

Škola trčanja – Klub cestovnog i planinskog trčanja Samobor – Atletska staza Vojarna Mirnovec