Pomoćnici: Margarin (Samobor) i Šekerija (Zagreb)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Jež (od 70. Sapanjoš), Malečić, Crnac, Prahin, Kukolja (od 73. Sastić), Luka Masnjak (od 90. Bevanda), Marković (od 88. F. Bojić), Franjičević, Ivanović (od 61. Vučur)

BISTRA: Huskić, Žlebački, F. Barun, Brezak, Mravunac, Smolčić, Šutalo (od 78. Vicić), Đurđević (od 65. Kukec), Marić, Vrabec (od 46. Posavec), Ištuk

Trener: Ninoslav Kordić

Igrač utakmice: Zvonimir Franjičević (Sloga)

Pametnom igrom u defenzivi i jednim „ubodom“ u gostujuću mrežu igrači Sloge slave u dvoboju s favoriziranim gostima. Momčad iz Bistre imala je inicijativu skoro svih 90 minuta, ali sigurna obrana domaćina na čelu s vratarom Gudževićem ni u jednom trenutku nije puštala gostujuće napadače da dođu u čistu realizatorsku situaciju. Pobjeda domaćina djelo je igrača s klupe. Akciju je započeo trener – igrač Vučur (ušao u 61.), nastavio Sapanjoš (ušao umjesto Ježa u 70.), a finiširao Luka Masnjak iz situacije koju je teže promašiti nego pogoditi.

TOP – Laduč 2:2 (1:1)

Sudac odnio bodove?

Sudac: Jurakić (Dugo Selo)

Pomoćnici: Kramarić (Jastreabrsko) i Barkić (Dugo Selo)

Strijelci: 0:1 Štok(33), 1:1 Mlinarić(36), 1:2 Šoštarić(65), 2:2 Gluić(72)

TOP: Cvitković, Starčević (od 66. Levanić), Žitković (od 73. Blažević), Krnjus, Kutija, Buden, Špehar, Gondžić (od 26. Holetić), Mlinarić (od 52. Đurić), Gluić, Pipić

Trener: Berislav Gluić

LADUČ: Jakolić, I. Anđelić, Matijaš, Boranić, Ištuk, Bjelobradić, Šoštarić, Lenić (od 60. Salija), Zd. Đeno (od 70. I. Đeno), Z. Đeno, Štok (od 88. Škof)

Trener: Davor Debogović

Igrač utakmice: Martin Pipić (TOP)

Pred vlastitim gledateljima igrači TOP–a ulovili su prvi ovosezonski bod. Iako su gosti iz Laduča dva puta vodili, na drugu obalu Save odlazi samo jedan bod. Štok je doveo Laduč u prednost od 0.1 u 33. minuti, ali samo tri minuta kasnije izjednačava Mlinarić. Ni druga prednost gostiju nije bila dugog vijeka obzirom da je pogodak Šoštarića iz 65. minute samo sedam minuta kasnije poništio Gluić. Domaćini su nakon susreta imali dosta primjedbi na suca Jurakića koji je ostao nijem na jedan kontakt u gostujućih 16 metara, no bilo kakva promjena rezultata više nije moguća.

Nakon 2. kola vode Gorica B i Jamnica s po 6 bodova, Sloga (O) je četvrta s 4, dok je TOP na četrnaestom mjestu s 1 bodom.

Međužupanijska nogometna liga središte – 3. kolo Sava – Libertas 3:0 (1:0)

NOGOMET - Prva, ali lijepa pobjeda

STRMEC – Igralište SRC Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Roksa (Farkašić)

Pomoćnici: Krnjić i Bizjak (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Halužan(43), 2:0 Frajt(60), 3:0 Kostanjski(85)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Frajt, Šarić, Halužan, Maruna, Grčić (od 83. Kočnar), Kostanjski (od 88. Sudar), Vranković (od 60. Domitrović), Guliš, Gavran (od 89. Ovčariček)

Trener: Zoran Vukelić

LIBERTAS: Jurgan, Đurić, Filipović, Knežević (od 33. Blažević; od 75. Milašinović), Majdandžić, Đ. Miško, Šakić, D. Šimunović, Josipović, M. Šimunović, Frkat (od 65. M. Miško)

Trener: Đuro Petrinec

Igrač utakmice: Josip Šarić (Sava)

U trećem kolu prva i to uvjerljiva pobjeda Save. Nakon malog podbačaja protiv Zagreba (koji je jedan od favorita za osvajanje lige) i boda kontra Radoboja, na Lazini Libertas nije imao nikakve šanse. Do vodstva Save se čekalo sve do 43. minute kada Šarić gura Halužana u priliku koju ovaj to ne propušta. Prije toga, Grčić je u 15. zatresao gostujući okvir vrata, a Vraneković koju minutu kasnije ciljao tik kraj Jurganovih vrata. Do duple prednosti Savu dovodi Frajt glavom nakon kornera nakon sat vremena igre. Točku na „i“ svoju dobre igre Šarić stavlja u 85. minuti još jednom asistencijom, ovaj put se kao strijelac proslavio Kostanjski.

Nakon 3. kola vode Udarnik i Zagreb II s po 9 bodova, dok je Sava na sedmom mjestu s 4 boda.

Pomoćnici: Debogović i Grgurić

Strijelci: 0:1 Beloša(7), 1:1 I. Frkanec(25)

SAVA DRENJE: Suljić, Braje (od 57. Mezak), Gotal, M. Jagustović, Španjol, Gljivarec, M. Frkanec, I. Frkanec, Preskar, Šoštarić, D. Jagustović (od 66. Drenski)

Trener: Miroslav Šorgić

BREGANA: Štibić, Andabak, Crnković (od 83. Lehpamer), Povh (od 62. Kovačić), Ramić, Horvat (od 84. Librić), Stanec, Močan, Beloša, Škacan, Babojelić

Trener: Mario Makarun

Igrač utakmice: Mateo Jagustović (Sava)

Podjelom bodova završen je susret u Drenju. Gosti iz Bregane šokirali su domaćina već u 7. minuti kada za rano vodstvo poentirao Beloša. Domaćini se brzo oporavljaju od rezultatskog minusa pa sredinom prvog poluvremena Frkanec izjednačava na 1:1. Do kraja susreta obje momčadi su imale po četiri velike prilike pa je remi i najpravedniji finalni rezultat.

Zrinski – Dinamo (J) 0:3 (0:2)

Promašivali i "gutali"

FARKAŠEVAC – Igralište SC Široki grm

Gledatelja 30

Sudac: Vujčec (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Školjak i Lucija Sakoman

Strijelci: 0:1 Žaper(15), 0:2 Kukec(43 – 11m), 0:3 Šikač(80)

ZRINSKI: Ratešić, Prelec (od 83. Šicl), Da. Vrančić (od 83. Baltić), Pavlović, A. Horvat (od 46. Brdarić), G. Horvat, Koletić, Grgečić, Draclin (od 70. Rapaić), Mihelčić, Blažević (od 46. Šarić)

DINAMO JAKOVLJE: Pilski, Petir, Vrabec (od 46. Svetec), Vidaković, Zrinjski, Kukec, Heric, Škrlin, Šikač, Babić, Žaper

Trener: Ivica Pintarić

Igrač utakmice: Mladen Šikač (Dinamo)

Dobra izdanja iz pripremnih utakmica igrači Zrinskog još ne uspijevaju preslikati i na natjecateljske susrete. Više prilika i veći posjed lopte protiv Dinama iz Jakovlja izabranicima Denisa Murića donosi je uvjerljiv poraz od 0:3. Gosti prvi put šalju loptu iza leđa Ratešića u 15. minuti kad je precizan bio Žaper. Loša ofsajd zamka uzrokovala je novi gol u mreži domaćina tik pred odmor. Ratešić je morao napraviti prekršaj nad „odbjeglim“ gostujućim napadačem unutar 16 metara, a s bijele točke precizan je bio Kukec. Presuda je stigla u 80. minuti kada na konačnih 0:3 postavlja Šikač. Domaćini su prije toga promašili cijeli set prilika (Draclin, Grgečić, Šarić), a tako se ne može ni do počasnog gola, a kamoli do bod(ov)a.

Mladost (KD) – Bestovje 0:1

Novaki – Pušća 1:1

Nakon 2. kola vode Dinamo (J), Rakov Potok, Mladost (KS) i Krašić s po 6 bodova, Bestovje je osmo s 3, Bregana je deseta s jednim bodom koliko imaju i jedanaesti Novaki te dvanaesti Zrinski.

21. Međunarodna Žumberačka utrka

ATLETIKA - Na jedan dan oživio je naš Žumberak

ATLETIKA - Na jedan dan oživio je naš Žumberak-1

3. rujna održana je na Žumberku 21. Međunarodna Žumberačka utrka. Start je bio Radatovićima, a u utrci je sudjelovalo 120 natjecatelja, od čega 29 žena i 91 muškarac. Na cilj u Sošice prvi je stigao Tamas Nagy iz Mađarske u vremenu od 0:53:37. Član AK Žumberak i legendarni hrvatski atletičar Drago Paripović došao je do cilja 8.

Kod žena je pobijedila Tunde Szabo iz Mađarske, u vremenu 1:03:37. Žumberačku utrku završili su svi prijavljeni atletičari, a sponzori su osigurali vrijedne novčane nagrade i poklone domaćih proizvođača sa Žumberka, Općine Žumberak i PP Žumberak - Samoborsko gorje. Glavni sponzor utrke bila je tvrtka Cedevita.

Sva djeca dobila su vrijedne poklone, a za sve sudionike bile su osigurane majice i ručak. Svi koji su posjetili žumberački kraj bili su oduševljeni organizacijom utrke, predivnom prirodom i najavili dolazak i iduće godine.

U momčadskom dijelu kod žena 1. mjesto osvojile su članice AK Maksimir, 2. mjesto pripalo je AK Moslavina, a treće AK Žumberak. Kod muških 1. mjesto pripalo je AK Otpisani iz Bosne i Hercegovine, 2. mjesto AK Žumberak i 3. AK Benedek Team iz Mađarske.

Ova utrka održava se prvenstveno zahvaljujući Žumberčanima Janku Radiću i Borisu Smičiklasu, koji su glavni organizatori ove utrke već puna dva desetljeća.

Posebnu nagradu ove je godine dobio Hrvoje Habuš, koji je otrčao 20 Žumberačkih utrka.

U utrci je ove godine, kao i prijašnjih, uspješno sudjelovalo više Žumberčana predvođenih Željkom Golešom, Nikicom Vrabcom, Franjom Bernardićem i Ninom Radićem.

M.R.

Upis novih članova u Stolnoteniski klub Samobor

STOLNI TENIS - Postanite fleksibilni i druželjubivi

Stolnoteniski klub Samobor poziva djecu svih mlađih uzrasta da se uključe u igranje stolnog tenisa.

Treninzi će biti u Sportskoj dvorani Samobor, Hebrangova 26 a, utorkom i četvrtkom od 18,oo do 19,30 sati.

Razlozi za upis u školu stolnog tenisa:

- razvoj motoričkih sposobnosti na koje je najveći utjecaj od 6. - 8. godine života (koordinacija, fleksibilnost, ravnoteža, agilnost, gipkost i dr.)

- razvoj psiholoških, emocionalnih i funkcionalnih sposobnosti

- razvoj duha zajedništva, osjećaj odgovornosti, sposobnosti

odlučivanja

- upoznavanje s pravilima i tehnikom stolnog tenisa

- stolni tenis ne zahtijeva skupu opremu.

Kontakt: trener Dražen 092/3170-642

Memorijal Barba Tomo Amižić – 1. turnir HSTS-a, Zadar

STOLNI TENIS - Zari Ilić 3. mjesto

3. i 4. rujna u Zadru je odigran Memorijal Barba Tomo Amižić – 1. turnir HSTS-a, jedan od četri turnira kojima se stječu bodovi za nastup na završnom Masters-u.

Za vikend se u Zadru okupilo sve najbolje od hrvatskog stolnog tenisa.

Samoborka Zara Ilić u kategoriji kadetkinja osvajila je 3. mjesto i došla u poziciju borbe za ulazak u kadetku žensku reprezentaciju.

Petar Znika u kategoriji kadeta došao je do četvrtfinala.

U kategoriji najmlađih kadetkinja Ana Znika i Lucija Krnić nisu prošle grupu, a bez plasmana u glavni ždrijeb ostale su i seniorke Marta Horvatinović i Mia Ivanović.

3. HNL zapad – 2. kolo Samobor – Dugo Selo 0:0

NOGOMET - Kovačić spašavao domaćine

3. HNL zapad – 2. kolo
Samobor – Dugo Selo 0:0

Sutkinja: Sabina Bolić

Pomoćnice: Gordana Katušić i Maja Petravić (sve iz Zagreba)

SAMOBOR: Kovačić, Trupec, Makarun, Zeman (od 46. Štignjedec), Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Horvat (od 63. Regović), Tomić (od 78. Brdarić), Brujić, Držić

DUGO SELO: Ćavar, Gojević, Martić, Filipović (od 63. Skorin), Benković, Ivančević (od 74. Stojić), Micić, Hrgović, Mamić, Mamuza, Hrle (od 78. Palić)

Trener: Igor Kovačević

Igrač utakmice: Željko Kovačić (Samobor)

Ovosezonska premijera u Hebrangovoj ulici nije mogla zadovoljiti domaće navijače obzirom na konačnih 0:0. Iako su gosti većinom susreta bili u podređenom položaju, put Dugog Sela su lagano mogla otići sva tri boda obzirom da su gosti propustili najveću prigodu na susretu. Naime, krajem prvog dijela domaći vratar Kovačić je zaustavio gostujućeg napadača u stopostotnoj prilici pa je sutkinja Bolić morala pokazati na bijelu točku. Kovačić je minutu kasnije nadmudrio Martić „pročitavši“ njegov udarac s kreča. Da je sutkinja Bolić bila lakša na zviždaljci mogla je u barem jednom od dva navrata najstrožu kaznu dodijeliti i gostujućim igračima koji trkom nisu mogli pratiti domaće takmace, ali su zato dosta uvjerljivim izležavanjima na terenu sjeckali igru i na kraju „zaslužili“ bod. Novi ligaški susret Samoborce očekuje već u utorak kada gostuju na Oboju, kod Maksimira.

Nakon 2. kola vode Krk, Trnje i Dubrava s po 6 bodova, dok je Samobor na trinaestom mjestu s jednim bodom.