Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu

STRELIČARSTVO - Pregršt medalja za Samoborce

STRELIČARSTVO - Pregršt medalja za Samoborce-1

Nakon svakodnevnih priprema na jednotjednom ljetnom sportskom kampu na Krku, najmlađi samoborski streličari su u nedjelju, 19. lipnja, na Prvenstvu Hrvatske u vanjskom metnom kolu za djecu do 12 i do 14 godina u Rijeci osvojili čak šest medalja.

Unatoč jakom vjetru, svih osmero upornih najmlađih natjecatelja Streličarskog kluba Samobor, s osmjehom na licu uspješno su završili turnir. A imali su na kraju i razloga za slavlje, jer su kući ponijeli čak šest medalja.

U kategoriji standardnog luka za dječake do 14 godina bili su odlični Ivan Šintić i Marko Brunović, koji su osvojili drugo i treće mjesto. Mihael Štengl osvojio je treće mjesto u kategoriji složenog luka za dječake do 12 godina. U kategoriji djevojčica do 12 godina nastupile su Talia Valentak i Luna Pađan. Cure, nažalost, ovaj puta nisu imale konkurenciju, ali su ispucale odličan rezultat i osvojile prva mjesta. U kategoriji standardnog luka nastupili su Lovre Koritnik i Vigo Mikola, najmlađi streličari u samoborskom klubu. Lovre, kojemu je ovo bio prvi turnir, osvojio je četvrto, a Vigo peto mjesto.

Sve u svemu, odličan kraj sezone za najmlađe natjecatelje koje sada čeka zasluženi ljetni odmor.