Kup Nogometnog središta Zagrebačke županije - finale Gorica – Samobor 3:0 (2:0)

Kup Nogometnog središta Zagrebačke županije - finale

Pomoćnici: Kušer (oba iz Zaprešića) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Matošević (28), 2:0 Matošević (41), 3:0 Jančetić (84)

GORICA: Žugaj, Jančetić, Perić, Milanović, Žutić, Postonjski (od 63. Vasilj), Lihić, Španja (od 46. Sedlaček), Težak (od 86. Vinković), Matošević (od 58. Muhar), Hajduk (od 73. Tatar)

Trener: Damir Milinović

SAMOBOR: Tvrtković, Trupec (od 88. Noršić), Ivkovčić, Martić (od 58. Zeman), Makarun, Hasan (od 66. Štignjedec), Držić, Škvorc, Regović (od 69. R. Kižlin), Brujić, Tomić (od 64. S. Kižlin)

Igrač utakmice: Dinko Matošević (Gorica)

Dvoboj drugoligaša i trećeligaša pripao je papirnatom favoritu koji je na neutralnom terenu u Laduču (domaćin tom prigodom proslavio 70 godina postojanja istoimenog kluba) slavio s 3:0. Slično i kao prije nekoliko dana, Samoborci su na terenu dobro parirali momčadi iz višeg ranga, no nisu iskoristili ni jednu svoju priliku, dok su gosti iz Velike Gorice, ponajprije preko raspoloženog Matoševića (strijelac u 28. i 41. minuti) osigurali konačni trijumf. Unatoč porazu i Samobor i Gorica ulaskom u finale zaslužili su natjecanje u pretkolu Kupa HNS slijedeće sezone.

3. HNL zapad – 30. kolo Dugo Selo – Samobor 3:5 (3:0)

NOGOMET - Pobjeda na četvrto mjesto

DUGO SELO – Gradski stadion

Sudac: Jerbić

Pomoćnici: Vuković i Gordana Katušić

Strijelci: 1:0 Mohač(31), 2:0 Barišić(35), 3:0 Forgač(43), 3:1 Ivkovčić(54), 3:2 Škvorc(78), 3:3 Škvorc(79), 3:4 Kižlin(80), 3:5 Tomić(88)

DUGO SELO: Čavar, Mamuza, Ivančević (od 69. Topić), Forgač (od 64. Ačkar), Rexhepi, Kwedi, Mohač, Barišić, Soldo, Shin (od 81. Pavlić), Vidović

Trener: Igor Kovačević

SAMOBOR: Kovačić, Horvat, Martić, Zeman (od 46. Ivkovčić), Makarun, Hasan (od 66. Kižlin), Držić, Trupec, Tomić (od 90. Štignjedec), Brdarić, Škvorc

Igrač utakmice: Filip Škvorc (Samobor)

Još jednom izvedbom u stilu Dr. Jekyll & Mr. Hyde Samoborci su slavili u Dugom Selu i na kraju prvenstva završili na visokom četvrtom mjestu s kojom svi u Hebrangovoj ulici moraju biti i više nego zadovoljni. Kao i u susretu protiv Vrapča (23. kolo) izabranici Svena Raića pokazali su dva lica: u prvih 45. minuta katastrofa „nagrađena“ s tri primljena gola, a onda, u nastavku susreta, domaćin je bio pometen s terena i zasluženo poražen. Trener Raić ostavio je na klupi najboljeg obrambenog igrača (Ivkovčić) i najboljeg veznog (Brujić) pa su Dugoselčani na odmor otišli s uvjerljivom (i činilo se) nedostižnom prednošću. Ivkovčić je ulaskom u igru povezao obrambenu liniju i usput na izletu pred suparničkim vratima postigao prvi samoborski pogodak u 54. minuti. Potpuni nagovještaj preokreta gostiju inicirao je Škvorc s dva gola i zamjena Kižlin s jednim. Zanimljivo je istaknuti da su gosti od minusa 1:3 do 4:3 rezultatskog plusa došli za samo tri minute, precizno poentiravši u 78., 79. i 80. minuti. Grogirane domaćine dotukao je Tomić u 88. minuti postigavši tako svoj jubilarni 10. prvenstveni pogodak.

Nakon posljednjeg, 30. kola, prvak je Novigrad sa 75 bodova, drugi je Vinogradar sa 60, dok je Samobor okončao sezonu na četvrtom mjestu sa 48 bodova.

Pomoćnici: Lacković i Zajec

Strijelci: 0:1 Celčić(31), 0:2 Celčić(32), 1:2 Kostanjski(40), 2:2 Župančić(42), 2:3 Augustić(51), 3:3 Trgovčević(61)

SAVA STRMEC: Ratešić, Novoselec, Frajt, Kočnar J. Matošević (od 46. M. Matošević), Halužan, Ovčariček, Maruna, Kostanjski (od 55. Trgovčević), Župančić, Mihelčić (od 46. Gavran)

LUKAVEC: Luter, J. Grdenić, Stanilović, M. Grdenić, Celčić, Mešić, Augustić, Ma. Grdenić, Borković, Drk, Hladni

Trener: Ivica Senzen

Crveni karton: Borković(71)

Igrač utakmice: Josip Celčić (Lukavec)

U efikasnom susretu na Lazini postignuto je 6 pogodaka i svakom je takmacu pripao po bod. Gosti su nakon prve trećine susreta ubacili u višu brzinu i zahvaljujući razigranom Celčiću koji u razmaku od minute postiže dva gola „pobjegli“ na prednost od 0:2. Domaćini su odmora blitz - kriegom odgovorili na isti način: u 40. Kostanjski smanjuje prednost momčadi iz Lukavca na 1:2, da bi samo dvije minute kasnije Župančić vratio stvari na početak. Gosti koji su samo 11 igrača stigli u Strmec u 51. minuti ponovno vode: Ratešić slabo reagira nakon udarca Drka pa Augustić posprema „odbijanac“ u mrežu domaćina. Slavlje gostiju ponovno nije dugog vijeka: svježi Trgovčević (ušao u 55. minuti) deset minuta kasnije iz voleja pogađa za 3:3. Igrači Lukavca u 71. ostaju s igračem manje, no unatoč svim šansama Strmčani nisu uspjeli doći do četvrtog, pobjedonosnog pogotka.

TOP – Strmec (B) 2:0 (1:0)

Pobjedom osigurali opstanak

Sutkinja: Manuela Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Družanović i Horvatić (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Marković(9), 2:0 Radoš(64)

TOP: Kos, Jukić, Novak, Buden, Kutija, Jovanović, Špehar (od 76. Cvitanović), Holetić – Kralj (od 46. Radoš), Marković, Hudi, Levanić

Trener: Žarko Šetka

STRMEC BEDENICA: Jurić Bare, Novački, Hmelina (od 85. Švec), Gradečki, Bičak, Brnjak, Bedeković, Kušec, Krnjak, Habazin (od 46. Mrazović), Trcak

Trener: Tomica Pisačić

Igrač utakmice: Vinko Buden(TOP)

Pobjedom protiv gosta iz Bedenice i igrači TOP–a prebrodili su bojazni oko osiguranja statusa u Jedinstvenoj županijskoj ligi slijedeće sezone. Moguću nervozu u bitnom susretu domaćinu je ranim golom odagnao Marković koji je u 9. minuti matirao Jurić Barea. Do odmora su još jednom Marković i Hudi mogli riješiti pitanje pobjednika, no njihovi ziceri odlaze u nepovrat. Bolju igru Kerestinčani naplaćuju sredinom nastavka kada Radoš poentira za 2:0 nakon solo prodora. Do kraja susreta bez izrazitih prilika pred oba gola pa samim time i novih rezultatskih promjena.

Mraclin – Sloga (O) 1:0 (1:0)

Ostavili bodove domaćinu

MRACLIN – SRC Nova Graba

Sudac: Jakopić

Pomoćnici: Vuković i Kocek (svi iz Svetog Ivana Zeline)

Strijelci: 1:0 Japec(33)

MRACLIN: Dražić, Krklješ, Čičak, J. Domitrović, Ćevid (od 57. Konjević), Prelec, Cvetnić, Japec, A. Domitrović (od 89. Lešković), Kos (od 57. Pastuović), Hrženjak (od 85. Rus)

Trener: Boris Konjević

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Prahin (od 57. Filipović), Mekinec (od 46. Sapanjoš), Malečić, Crnjac, Kruhek, Franjičević, Lu. Masnjak (od 65. Lo. Masnjak), Škutin, Jež (od 37. Bojić), Kukolja (od 54. Librić)

Igrač utakmice: Kristijan Japec (Mraclin)

U derbiju donjeg dijela tablice Mraclin odnosi minimalnu pobjedu s kojom osigurava igru u ovom stupnju natjecanja i slijedeće sezone. Domaćini su do gola vrijedna tri boda stigli nakon pola sata igre kad preciznim udarcem s 25 metara mrežu Gudževića trese Japec. Gosti su u nastavku dva puta zaprijetili preko Kruheka, no u oba navrata Dražić je bio uspješniji pa svi bodovi pripadaju domaćinu.

Nakon dvadesetsedmog kola vodi Sava (S) sa 67 bodova, druga je Bistra s 51, TOP je dvanaesti s 33, koliko ima i trinaesta Sloga (O).