Pomoćnici: Barkić (oba iz Dugog Sela) i Sopić (Galgovo)

Strijelci: 0:1 Horvat(13), 1:1 Trgovčević(76), 2:1 Trgovčević(90)

SAVA STRMEC: Razum, Vrančić (od 73. Frajt), Novoselec, Trgovčević, J. Matošević (od 46. Kočnar), M. Matošević (od 60. Župančić), Halužan, Ovčariček, Kostanjski, Čakanić (od 46. Maruna), Mihelčić (od 46. Šarić)

VATROGASAC ZDENCI: Sverić, Šavorić, Miletić, Ladan, M. Šekrst, Zebec, D. Šekrst, Ivančić, Horvat, Merkl, Lučić (od 85. Gondžić)

Trener: Mario Katušić

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

Nakon što su prošlom kolu igrači Save porazom odgodili i matematičko osiguravanje naslova prvaka činilo se da će pred domaćom publikom lagano poraziti Vatrogasca i proslaviti naslov. Nakon posljednjeg sučeva zvižduka to se i dogodilo, no tek preokretom u posljednjih 15 minuta igrači Damira Kovačića slave promociju u ligu više. Goste dolaze u vodstvo u (za njih sretnoj) 13. minuti kada se pred vratima Razuma najbolje snašao Horvat i zatresao domaću mrežu. Isti igrač srušen je početkom nastavka u domaćih 16 metara, no Razum sjajnom intervencijom prijeći odlazak gostiju na „+ 2“. Strmčani shvaćaju da je vrag uzeo šalu pa u zadnjih pola sata kreću na sve ili ništa. Nakon promašenih prigoda Šarića i Kostanjskog, Trgovčević u 76. poravnava na 1:1. Možda i najbolji igrač ovogodišnje Savine šampionske momčadi svojim drugim golom u sučevoj nadoknadi donosi erupciju veselja na Lazinu koja nakon zadnjeg zvižduka suca postaje i službeno dom ovogodišnjeg osvajača prvenstva.

TOP – Croatia (H) 1:4 (1:2)

Nemoćni protiv gostiju

Sudac: Matijašec (Zaprešić)

Pomoćnici: Pirša (Zdenčina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Fluka(9), 0:2 Gotal(36), 1:2 Levanić(44 – 11m), 1:3 Antolković(52), 1:4 Lukić(54)

TOP: Kos, Jukić, Kutija, Novak, Buden, Holetić – Kralj (od 58. Radoš), Špehar (od 70. Brglez), Jovanović (od 30. Hudi), Marković, Levanić (od 82. Cvitanović), Pipić

Trener: Žarko Šetka

CROATIA HRAŠĆE: Pintar, Crneković (od 46. Posavec), Grabovac, Peteljak, Gotal, M. Antolković (od 56. Stojanović), Oroz, Pižir, Mahnet, Fluka (od 77. Černetić), Lukić

Trener: Mario Papić

Igrač utakmice: Antonio Lukić (Croatia)

Loša izvedba igrača TOP–a i uvjerljiv poraz u srazu s Croatijom iz Hrašća. Gosti su svoj dobar dan nagovijestili u 9. minuti kad Fluka koristi grešku Kosa za rano gostujuće vodstvo. Domaćini nakon minusa imaju dvije izgledne prilike koje odlaze u nepovrat pa gosti to kažnjavaju novim golom Gotala nakon pola sata igre. Nakon što je sudac Matijašec odlučio ne vidjeti očigledan jedanaesterac za domaćine činilo se da će gosti na odmor sa solidnom prednošću. No nakon druge sporne situacije u nekoliko minuta, domaćini (zasluženo) dobivaju priliku smanjiti minus s kreča u 44. minuti. Tog posla se prihvatio Levanić i pogodio za 1:2. Domaće želje za poravnanjem u nastavku brzo su splasnule jer gosti s brza dva gola odlaze na nedostižnu prednost. U 52. je Antolković poentirao za 1:3, a na konačnih 1:4 dvije minute kasnije postavlja Lukić.

Rakovec – Sloga (O) 1:1 (1:1)

Moglo se i do tri boda

RAKOVEC – Igralište Rakovca

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Mihalj i Bilić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Jež(34), 1:1 Colarić(45)

RAKOVEC: Jendrić, Tomić (od 83. Horvatić), Crnoja, Kobaš (od 83. Novoselec), Baček, Kelečić, Grgoić (od 68. Suša), Ćosić, Colarić, Pajsar, Matić

Trener: Željko Majcen

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 56. Luka Masnjak), Malečić, Crnjac, Bojić, Franjičević, Lovro Masnjak, Škutin (od 69. Librić), Vučur, Jež (od 46. Kukolja), Sapanjoš

Igrač utakmice: Mario Ćosić (Rakovec)

S bodom iz Rakovca gosti mogu biti zadovoljni, ali po promašenim prigodama mogu žaliti i za punim plijenom. Orešani dolaze u prednost nakon pola sata igre kad s desetak metara mrežu Rakovca pogađa Jež. Ubrzo nakon toga strijelac jedinog gola lijepo gura u priliku lovru Masnjaka, no umjesto 0:2 slab udarac gostujućeg veznjaka brani Jendrić. U 45. nesporazum Gudževića i Filipovića koristi Colarić i poravnava na 1:1. Početkom nastavka najizgledniju priliku u drugom dijelu propustio je Kukolja pa svakom takmacu pripada po bod.

Nakon 25. kola vodi Sava (S) sa 66 bodova, druga je Bistra s 50, Sloga (O) je jedanaesta s 30, dok je TOP na trinaestom mjestu s 27 bodova.

SENIORI – Ljetna liga – 6. kolo Samobor – Univers 83:82 (43:36) (16:21, 27:15, 17:27, 23:19)

KOŠARKA - Spriječili šut za poraz

SENIORI – Ljetna liga – 6. kolo
Samobor – Univers  83:82 (43:36) (16:21, 27:15, 17:27, 23:19)

SAMOBOR: B. Levanić 13, Knezović, Gionechetti 15, Milatić 11, Šilobod 24, Imbert 10, Rubin 10, Mišić, Čižmešija, Jelić; Trener: Matija Brkljačić

UNIVERS: Mohač 4, Bašić, Čičko 8, Kraljić 39, Žugaj 15, Jacović 7, Marcelić 3, Čep, Nakić, Božek 4, Cikojević 2; Trener: Vladan Alanović

Košarkaši Samobora u 6. kolu ljetne lige seniora nastavljaju niz pobjeda, ovaj puta doslovno isčupavši pobjedu u zadnjim sekundama utakmice protiv ekipe Unoversa iz Zagreba, pobijedivši s tijesnim rezultatom 83:82. Izuzetno tricački raspoloženi gosti s 5 pogođenih trica u prvoj četvrtini imali su u jednom trenutku najveću prednost na utakmici od 10 koševa 6:16. U drugoj četvrtini Samoborci su zaigrali puno brže i preciznije i pred kraj prvog poluvremena imaju solidnu prednost od 43:33. U drugo poluvrijeme gosti kreću preko raspoloženog Kraljića sa serijom trica, te prelaze u vodstvo koje dvije minute prije kraja utakmice iznosi 8 koševa razlike 74:82. Tada su Samoborci dali sve od sebe, naročito u obrani, ne dozvolivši protivniku nijedan ubačaj, da bi 5 sekundi prije kraja s 2 ubačena slobodna bacanja poveli s košem razlike. Gosti preko najboljeg svojeg igrača Kraljića imaju šut za pobjedu, koji ipak dobro pokriven ne pogađa, na veliko veselje Samoboraca.

Kod Samoboraca čak 6 igrača su postigli dvoznamenkasti broj koševa, od kojih su najviše pokazali s double-double učinkom Šilobod s 24 koša i 11 skokova, te Gionechetti s 15 koševa i 11 skokova.

Kod Universa fenomenalno je odigrao Kraljić ubacivši 39 koševa uz 7 trica.