3. HNL zapad – 27. kolo Samobor – Zagorec 5:1 (3:0)

3. HNL zapad – 27. kolo
Samobor – Zagorec 5:1 (3:0)

Sutkinja: Bolić (Zagreb)

Pomoćnici: Marić i Jušić

Strijelci: 1:0 Brujić (18), 2:0 Škvorc (22), 3:0 Škvorc (33), 4:0 Brujić (54), 5:0 Regović (73), 5:1 Šlogar (90)

SAMOBOR: Kovačić, Horvat, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Škvorc (od 68. Držić), Trupec, Tomić (od 58. Kižlin), Brujić, Guliš (od 63. Regović)

ZAGOREC: Hadžić, Jokić (od 42. Šlogar), D. Malarić, Kunštek, M. Malarić, Hustić, Ivančić, Poljak, Švaljek, Strabić, Soldo (od 46. Postonjski)

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Trebao je susret Samobora i Zagorca biti derbi kola, no već nakon pola sata igre Samoborci su furioznom igrom stigli do 3:0 prednosti kojom su riješili pitanje pobjednika. Prve violine kod domaćih bili su razigrani Brujić i nezaustavljivi Škvorc i upravo su oni do 33. minute tri puta tresli mrežu Hadžića. Seriju je otvorio kapetan domaćih, a onda štafetnu palicu preuzima Škvorc koji je „podebljao“ razliku na semaforu. Početkom drugog dijela Brujić je još jednim golom dostigao svoj ukupno 11. u prvenstvu, a u listu strijelaca se upisao i Regović sredinom nastavka. Blijedi gosti tek u sučevoj nadoknadi postižu utješni pogodak preko zamjene Šlogara.

Nakon 27. kola vodi Novigrad sa 66 bodova, drugi je Vinogradar s 53, dok je Samobor na četvrtom mjestu sa 44 boda.

SENIORI – Ljetna liga – 5. kolo Podsused – Samobor 71:90 (43:47) (24:26, 19:21, 16:24, 12:19)

KOŠARKA - Obranom i kontrom do pobjede

SENIORI – Ljetna liga – 5. kolo
Podsused – Samobor  71:90 (43:47) (24:26, 19:21, 16:24, 12:19)

SAMOBOR: B. Levanić 13, Jelić, Gionechetti 22, Milatić 20, Šilobod 17, Rubin 8, Mišić 2, Čižmešija , Imbert 8; Trener: Matija Brkljačić

PODSUSED: Jesenko 17, Katić, Anić 17, Marić 3, Harapin 13, Bekavac, Wieser, Vukoja 6, Pavičić 3, Križanović 12; Trener: Harapin

Košarkaši Samobora u 5. kolu ljetne lige seniora ostvarili su i petu uzastopnu pobjedu pobijedivši ekipu Podsuseda rezultatom 71:90. Ekipa Podsuseda pružila je jak otpor Samoborcima, tako da se igra koš na koš sve do završnice treće četvrtine, kada su se Samoborci serijom od desetak koševa konačno odlijepili na solidnih 12 koševa prednosti 59:71. Samoborci u zadnjoj četvrtini još više pojačavaju obranu i iz brzih kontranapada efektno poentiraju, za na kraju uvjerljivu i zasluženu pobjedu. U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Mateo Gionechetti s double-double učinkom od 22 koša i 14 skokova te Jakša Milatić s 20 i Šilobod sa 17 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Jesenko i Anić, oba s po 17 koševa.

KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 2. kolo Samobor – Petar Zrinski 90:57 (50:28) (29:15, 21:13, 18:22, 22:7)

KOŠARKA - Slomili ih presingom

SAMOBOR: Stanić 15, Jelić 19, Knezović 6, Mišić 32, Pecić 12, Deklman, Matović 2, Zorko 4; Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Horvat 31, Drvenkar 5, Sokolić 3, Malbašić 7, Kulić 11; Trener: Bolčić

U 2. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 90:57. Samoborci su u utakmicu ušli s čvrstim presingom po cijelom terenu, osvojivši mnogo lopti koje lakoćom realiziraju iz kontranapada za visoko vodstvo već krajem prve četvrtine od 29:15. Istim tempom igraju i do kraja utakmice za na kraju visoku i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mišić s 32 i Jelić s 19 koševa.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji su bili Horvat s 31 i Kulić s 11 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 10. kolo Zabok – Samobor 56:45 (26:19) (11:12, 15:7, 16:9, 14:17)

KOŠARKA - A dobro su počeli...

ZABOK: Gregurović 2, Elčić 15, Pevec, T.Tičina 8, R.Tičina 12, Kroflin, Grah, Herčko, Vrgoč, Svečnjak 19; Trener: R. Lež

SAMOBOR: Rubinić 22, Jelić, Mixich 2, Markota 4, Sedlar 15, Čizmok 2; Trener: Krešimir Klupač

U 10. kolu mlađi kadeti Samobora su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Zaboka rezultatom 56:45. Samoborci su odigrali odlično samo prvu četvrtinu, koju su i dobili s jednim košem razlike, dok u preostale tri četvrtine domaćini su prikazali bolju igru i zasluženo pobijedili.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Rubinić s 22 i Sedlar s 15 koševa.

Kod Zaboka istaknuli su se Svečnjak s 19 i Elčić s 15 koševa.

VETERANI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 9. kolo Samobor – Gorica 57:79 (31:38) (14:20, 17:18, 15:20, 11:21)

KOŠARKA - Gosti se serijom odlijepili

SAMOBOR: Župančić D. 8, Govekar 3, Matijaščić 8, Škiljan K. 9, Džimbeg Z., Golić 4, Antolović 3, Škiljan Z. 10, Pavlović 5, Pavšek 7; Trener: Župančić Darko

GORICA: Kovačević 34, Kovčalija 4, Valpotić 8, Ceronja 2, Mikolaš, Ćopić 4, Baričić 17, Živanović 6, Samardžić, Rapaić 4; Trener:

Veterani Samobora u 9. kolu lige izgubili su na domaćem terenu od ekipe Gorice rezultatom 57:79. Samoborci su u šestoj minuti utakmice imali zadnje vodstvo, da bi se tada gosti odlijepili na pet-šest razlike. Do polovice treće četvrtine Samoborci još donekle drže priključak od 40:47, da bi gosti nakon serije od desetak koševa otišli na nedostižnu razliku i na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Zdenko Škiljan s 10 i Krešo Škiljan s 9 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Kovačević s 34 i Baričić sa 17 koševa.