STRMEC – SRC Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Matijašec (Zaprešić)

Pomoćnici: Lacković i Lešković

Strijelci: 1:0 Šarić(15), 2:0 Šarić(25), 3:0 Ovčariček(31), 4:0 Halužan(35), 4:1 Domitrović(70), 5:1 Kočnar(75), 6:1 Kostanjski(88)

SAVA STRMEC: Razum, Vrančić (od 46. Novoselec), Končar, Šarić, Matošević, Halužan (od 66. Kostanjski), Ovčariček, Župančić (od 46. Trgovčević), Čakanić, Mihelčić, Gavran

MRACLIN: Dražić, Košković (od 76. Blagušević), Radanović (od 46. Cetić), Japec, J. Domitrović (od 46. Vrban), Rus, A. Domitrović (od 73. Lešković), Hrženjak, Kos, Čevid, Debijađi

Trener: Božo Šešina

Igrač utakmice: Josip Šarić (Sava)

Nakon dva kola suše, igrači vodeće momčadi prvenstva vratili su se na pobjedničke staze lagano porazivši goste iz Mraclina. Pola tuceta pogodaka završilo je iza leđa „jedinice“ Dražića, no upravo su gosti imali prvu priliku u 9. minuti koju je uspješno ukrotio Razum. Sve nakon toga pripalo je domaćinu koji nakon pola sata igre vodi 3:0 golovima Šarića (2) i Ovčaričeka (1). Do odmora Savinu prednost na 4:0 povećava Halužan. U nastavku malo slabiji tempo na Lazini koji prekida euro gol Domitrovića u 70. minuti (neobranjivo u domaće rašlje), a finalni pečat susretu dali su Kočnar i Kostanjski za uvjerljivih 6:1.

Sava (SH) – Sloga (O) 1:1 (1:0)

Autogolom do boda

SOP HRUŠČICA – Igralište ŠRC Sava Sop

Sudac: Vuković (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Kamenarić (Zagreb) i Bergovac (Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Delač(8), 1:1 Soldo (85 – ag)

SAVA SOP HRUŠČICA: Karas, Soldo, Hašimović, Juroš (od 62. Novosel), Delić (od 80. Ljubičić), Fišter, Stanić, Bosankić, Ćosić, Delač (od 86. Dupan), Duvnjak (od 62. Smolić)

Trener: Damir Abramović

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 72. Bojić), Prahin, Crnjac (od 64. Nehutni), Kruhek, Kukolja, Luka Masnjak, Franjičević, Vučur, Jež (od 81. Malečić), Sapanjoš

Igrač utakmice: Hrvoje Delač (Sava)

Uz dosta sreće igrači Sloge donose bod s gostovanja u Sop Hruščici. Domaćini, koji su u borbi za ostanak u ligi, kreću odlučno u susret pa već u 8. minuti Delač pogađa za 1:1. Gosti su u rezultatskom minusu sve do 85. minute kada branič Save Soldo nespretnom reakcijom svladava vlastitog vratara i ekipi iz Orešja poklanja vrijedan bod.

TOP – Laduč 0:0

Svakome po malo

Sudac: Čužić

Pomoćnici: Rožić i Bilić (svi iz Velike Gorice)

TOP: Kos, Mesić, Jukić, Kutija (od 14. Stanić), Cvitanović, Buden, Holetić – Kralj (od 75. Špehar), Jovanović (od 71. Šolčić), Pipić, Marković, Levanić

Trener: Žarko Šetka

LADUČ: Lopatić, I. Anđelić (od 87. Cvetković), Čović (od 46. Ladan), I. Đeno, Kulenović, Salija, Šoštarić, Lenić (od 46. Sruk), Z. Đeno (od 90. M. Anđelić), Ištuk, Štok (od 79. Šantorić)

Trener: Davor Debogović

Igrač utakmice: Vinko Buden (TOP)

Podjela bodova bez pogodaka viđena je u Kerestincu. Svakoj momčadi pripalo je po poluvrijeme, ali ni jedna od prilika pred vratarima nije urodila golom. Gosti razigraniji u prvom dijelu, a domaćini opasniji u nastavku pa je svakom takmacu pripao po bod što je i najrealniji ishod ovog susreta.

Nakon 21. kola (20 odigranih utakmica) vodi Sava (S) s 57 bodova, druga je Bistra sa 43, TOP je jedanaesti s 22 boda, koliko ima i dvanaesta Sloga (O).

U Svetoj Nedelji održano međunarodno judo natjecanje 6. Sakura kup 2016.

JUDO - Naši natjecatelji solidni

Šesti po redu Sakura kup po prvi puta ove godine održan je u novoj svetonedeljskoj školskoj sportskoj dvorani, pred punim tribinama. Na turniru je sudjelovao 351 natjecatelj iz 30 klubova iz Ukrajine, Slovenije i Hrvatske. Borbe su održane za uzrast djevojčica i dječaka od U8 do uzrasta mlađih kadetkinja i mlađih kadeta.

Pokrovitelji turnira su Zagrebačka županija, župan Stjepan Kožić, Grad Sveta Nedelja i Sportska zajednica grada Sveta Nedelja.

Turnir je u ime Zagrebačke županije otvorio Damir Puzak, viši stručni suradnik za sport i tehničku kulturu. Nazočne je u ime Grada Svete Nedelje pozdravio dogradonačelnik Damir Halužan.

Ekipno prvo mjesto osvojio je JK Nippon, drugo mjesto pripalo je JK Sakuri, a treća je bila ekipa Zagrebačkih judo škola.