U Sportskoj dvorani Samobor održan turnir u standardnim i latinsko-američkim plesovima

SPORTSKI PLES - Samoborci idu na europsko prvenstvo!

Grad Samobor je u subotu, 9. travnja, bio domaćin prvog pilot projekta natjecanja Hrvatskog sportskog plesnog saveza za pojedince, parove, grupe i formacije u standardnim i latinsko-američkim plesovima, koje se u organizaciji Športskog plesnog kluba Samobor održalo u Sportskoj dvorani Samobor.

Natjecali su se plesači iz cijele Hrvatske, ali i iz inozemstva, uzrasta od 6 do 56 godina, koji su tijekom dana prošli kvalifikacijska kola, a navečer je održano finale.

Tijekom natjecanja dodijeljena su priznanja najuspješnijim natjecateljima i klubovima u 2015. godini.

Na ovom HSPS bodovnom turniru u standardnim i latinsko američkim plesovima nastupila su i tri sportsko plesna par ŠPK Samobor: Patrick Vrančić i Barbara Bzik zauzeli su 9. mjesto u najjačem kvalitativnom razredu Starije mladeži B LA.

Eugen Čukelj i Ariana Harčević zauzeli su 3. mjesto u razredu Odrasli C ST, a Nikola Oto i Katarina Lepoglavec zauzeli su 1. mjesto u najjačem kvalitativnom razredu Odrasli A ST.

Par Nikola Oto i Katarina Lepoglavec također su primili priznanje Hrvatskog sportskog plesnog saveza kao 3. najuspiješniji par u razredu Odraslih u 2015. godini na temelju postignutih rezultata na domaćim i međunarodnim natjecanjima.

Odlukom Hrvatskog sportskog plesnog saveza Nikola i Katarina, kao članovi na nacionalne reprezentacije, predstavljat će Hrvatsku na europskom prvenstvu u standardnim plesovima, koje se održava 14. svibnja u Wroclawu, Poljska.

M.K.

1. Hrvatska rukometna liga - 21. kolo Rudar - Nova Gradiška 33:27 (18:14)

RUKOMET - Nisu dozvolili iznenađenje

1. Hrvatska rukometna liga - 21. kolo
Rudar - Nova Gradiška 33:27 (18:14)

Novu pobjedu ostvarili su igrači Rudara pobijedivši u 21. kolu ekipu Nove Gradiške rezultatom 33:27, poluvrijeme 18:14. Rudari su olako ušli u utakmicu, bez pravog pristupa u obrani i neodgovorno u napadu, što solidni gosti koriste i u 11. minuti imaju vodstvo 11:7. Nakon minute odmora igrači Rudara sređuju svoje redove i u narednih 19 minuta dozvoljavaju gostima da postignu samo tri pogotka, a raznovrsnim napadom i brzim kontrama postižu 11 golova i na poluvremenu imaju prednost 18:14. U drugom poluvremenu ponavlja se isti scenarij kao s početka utakmice, greške u napadu, loša obrana i gosti poravnavaju rezultat na 20:20. Rudari konačno ozbiljno shvaćaju protivnike i ubrzo imaju sigurno vodstvo 30:24, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. U redovima domaćih standardno odličan na golu bio je Luka Bumbak, a u napadu sve konce su vukli Andrej Trčak i Josip Štajnkler.

Nakon 21 odigranog kola Rudari s 35 bodova drže drugo mjesto prvenstvene ljestvice, iza ekipe Metalca koja je osvojila 36 bodova, a slijedi ih Metković s 30 te Dugo Selo s 29 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje.

U 22. kolu, koje je na rasporedu 16. travnja, Rudari gostuju u Bjelovaru kod istoimenog domaćina. Vrlo značajna utakmica za Rudare, koji bi u slučaju pobjede značajno uvećali izglede za osvajanje jednog od dva mjesta koje vodi u društvo najboljih.

Rudar: F. Kumerle 1; T. Fabeković ; F. Skendrović 3; M. Štajnkler 3; S. Šujster 3; M. Škiljan; L. Gaća ; D. Trčak ; T. Štajnkler 3; P. Fresl; T. Brnas 3; J. Štajnkler 7; A. Trčak 10; L. Bumbak; V. Runtas ; A. Barišić

D.G.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 6. kolo Samobor – Petar Zrinski 68:43 (19:30)(4:16, 15:14, 28:6, 21:7)

KOŠARKA - Na krilima Sokolića i Krkleca

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 6. kolo
Samobor – Petar Zrinski 68:43 (19:30)(4:16, 15:14, 28:6, 21:7)

SAMOBOR: Sirovica 10, Mixich 6, Rubinić 9, Šimunov 9, Kufrin 2, Markota, Jelić N., Baković, Mahalić 8, Jelić T. 2, Polo 22, Čizmok; Trener: Zdravko Džimbeg

PETAR ZRINSKI: Levatić, Drvenkar 4, Domić, Bubnjar, Sokolić 22, Periša, Krklec 17, Garnaš, Soviček; Trener: M. Bolčić

U 6. kolu mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 68:43. Do polovice druge četvrtine gosti preko dvojca Sokolić i Krklec dolaze do visokog vodstva od 6:25. Tada su Samoborci nakon minute odmora zaigrali presing po cijelom terenu, na što gosti nemaju protuigru, te do poluvremena smanjuju rezultat na 19:30. U drugom poluvremenu Samoborci igraju još agresivnije presing i serijom od 20 koševa dolaze do vodstva, koje se do kraja utakmice penje se na visokih 25 razlike za zasluženu pobjedu Samoboraca.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Polo s 22 i Sirovica s 10 koševa.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji su bili Sokolić s 22 i Krklec sa 17 koševa.

Liga 2004 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – Play off za 3. mjesto Samobor – Ivanić 56:34 (28:18) (14:10, 14:8, 14:12, 14:4)

KOŠARKA - Uvjerljivi Samoborci

SAMOBOR: Sedlar 18, Mustafić G. 10, Jelić 8, Kos 12, Žganjer 4, Žingor, Mustafić Š. 4; Trener Marin Sedlar

IVANIĆ: Radašević 2, Belić, Acinger 24, Marković, Bajur, Jerković 8, Tišljer; Trener: Zajčić

U play off-u za 3. mjesto lige 2004. Samoborci su uvjerljivo pobijedili ekipu Ivanića rezultatom 56:34. Osim početnih 4:0 za Ivanić, sve je bilo u rukama Samoboraca koji odmah dolaze do vodstva koje postepeno povećavaju za na kraju zasluženu pobjedu i osvajanje 3. mjesta.

U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Sedlar s 18, Kos s 12 i Gabrijel Mustafić s 10 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Acinger s 24 koša.

3. HNL zapad – 22. kolo Stupnik - Samobor 2:1 (2:1)

NOGOMET - Pali od davljenika

3. HNL zapad – 22. kolo
Stupnik - Samobor 2:1 (2:1)

GORNJI STUPNIK – SC Stupnik

Sudac: Tadić (Rijeka)

Pomoćnici: Balen i Marušić

Strijelci: 0:1 Brujić(7), 1:1 Abramović(27), 2:1 Šimac(45)

STUPNIK: Antić, Švigir, Pajvot, Jurin, Adžić (od 67. Lončarić), Batarilo – Čerdić, Obadić, Šimac, Šporčić, Abramović, Sekulić (od 90. Šukurma)

Trener: Domagoj Kosić

SAMOBOR: Kovačić, Horvat (od 71. Kižlin), Martić, Ivkovčić, Makarun, Trupec, Držić (od 63. Regović), Škvorc, Brujić, Tomić (od 46. Brdarić), Guliš

Trener: Sven Raić

Crveni karton: Raić(83)

Igrač utakmice: Domagoj Abramović (Stupnik)

Gostovanje kod posljednjeg Stupnika bilo je označeno kao ne pretežak posao za Samoborce, no na kraju se dvoboj s davljenikom 3. HNL zapad pokazao kao skliska kora od banane. A za goste je sve krenulo po željenom scenariju: već u 7. minuti Brujić je nastavio svoj niz iz prošlog kola i novim pogotkom (ukupno 9. u prvenstvu) rano doveo svoju momčad u rezultatski suficit. Domaćini, koji su do ovog kola bili posljednji, ali ne i otpisani iz borbe za ostanak u ligi, već do predaha okreću stanje na semaforu. Na 1:1 izjednačio je bivši dinamovac Domagoj Abramović, a tik pred odlazak na odmor Švigir novim golom u mreži Kovačića svojoj momčadi donosi minimalno vodstvo. U nastavku u Gornjem Stupniku bez novih pogodaka pa domaćini slave pobjedu s kojom su fenjer prepustili igračima Španskog, dok je Samobor porazom skliznuo sa šestog na sedmo mjesto.

Nakon 22. kola vodi Novigrad s 55 bodova, drugi je Vinogradar sa 42, dok je Samobor na sedmom mjestu s 34 bodova.