STRMEC – SRC Lazina

Gledatelja 250

Sudac: Matijašec

Pomoćnici: Zajec (oba iz Zaprešića) i Lacković (Jablanovec)

Strijelci: 1:0 Kostanjski(65), 2:0 Trgovčević(67 – 11m), 2:1 Kundih(71), 3:1 Kostanjski(75)

SAVA STRMEC: Razum, Vrančić (od 85. Čakanić), Novoselec, Trgovčević, J. Matošević, M. Matošević (od 72. Vitko), Ovčariček, Maruna (od 60. Frajt), Kostanjski, Župančić (od 85. Brajković), Mihelčić (od 61. Gavran)

KLAS: Filipović, Butković (od 61. Mihelčić), Vuković, Kundih, Felčić, Marinčević (od 88. Ahbonze), Tadić, Bojičić (od 55. Okić), Fišer, Bedeković, Bubalo

Trener: Josip Rulek

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

I u drugi dio prvenstva igrači iz Strmca krenuli su utabanom stazom iz jesenskog dijela. Novom pobjedom razlika između prve i druge momčadi prvenstva ostala je na nedostižnih 14 bodova pa se čini da će treneru Kovačiću biti teže održati voljni moment kod svojih igrača nego što postoji realna opasnost od konkurencije. U prvom dijelu na Lazini mreže su mirovale da bi nastavak ponudio ono zbog čega se prati nogomet. Gosti preko Butkovića u 47. imaju priliku šokirati domaćina, no senzaciju sprječava novopridošli Razum. U 65. Trgovčević lijepo centrira, a glavom precizno mrežu Klasa trese Kostanjski. Dvije minute kasnije sudac Matijašec je povlačenje u kaznenom prostoru gosta okarakterizirao kao najstrožu kaznu koju u 2:0 pretvara asistent kod prvog gola Trgovčević. Gosti se u susret vraćaju u 71. kad nakon gužve glavom domaću prednost smanjuje Kundih. No, u 75. sve dvojbe o krajnjem rezultatu rješava svojim drugim golom Kostanjski koji je u ovom prijelaznom roku stigao iz trećeligaša Španskog.

Bistra – Sloga (O) 5:0 (2:0)

Neugodna petarda

BISTRA – Sportski centar Bistra

Sudac: Čužić (Velika Gorica)

Pomoćnici: Širić (Zagreb) i Rožić (Buševec)

Strijelci: 1:0 Žlebački(21 – 11m), 2:0 Brezak(38), 3:0 Suntešić(47), 4:0 Smolčić(67), 5:0 Smolčić(80)

BISTRA: Huskić, Jedvaj, Suntešić, Brezak, Šeničnjak, Posavec (od 51. Kukec), Kartelo (od 75. Ujević), Smolčić, Mravunac, Đurđević (od 83. Dutković), Žlebački

Trener: Pero Đurđević

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović, Nehutni, Luka Masnjak, Crnjac, Jež, Kukolja, Lovro Masnjak, Librić (od 57. Barić), Bojić, Mekinac (od 46. Vučur)

Igrač utakmice: Veno Smolčić (Bistra)

Uvjerljivom predstavom na domaćem terenu Bistra je rezultatski pregazila momčad iz Orešja. Serija domaćina je krenula nakon dvadesetak minuta kada s bijele točke loptu iza leđa Gudževića posprema Žlebački. Do odmora još jedan pogodak za domaćina postiže Brezak. Već u 47. meč je rezultatski riješen – Suntešić nakon kornera preciznim udarcem u desni kut povisuje na 3:0. Do kraja susreta još se u strijelce dvaput upisao Smolčić potvrdivši tako dobru formu domaćina na startu prvenstva, dok će igrači Sloge već u slijedećem kolu morati puno bolje „potegnuti“ žele li upisati i jedan bod.

TOP – Sava (SH) 1:0 (1:0)

Pipić za tri boda

Sutkinja: Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Gurdon Bašimamović i Družanović (oboje iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Pipić(27)

TOP: Kos, Mesić, Jukić, Krnjus, Cvitanović, Buden, Brglez, Pipić, Marković (od 90. Jovanović), Holetić (od 65. Novak), Levanić (od 85. Malenica)

Trener: Žarko Šetka

SAVA (SH): Karas, Soldo, Hašimović, Lukač, F. Barberić, Juroš (od 75. J. Barberić), Delić, Fišter, Stanić, Joveš, Bosankić

Trener: Damir Abramović

Igrač utakmice: Martin Pipić (TOP)

Otvaranje prvenstva u Kerestincu prošlo je uspješno za domaćine i njihovog novog stratega Žarka Šetku. Igrači TOP – a bili su bolja momčad u prvih 45 minuta i to su kapitalizirali golom Pipića u 27. minuti. Nastavak donosi izjednačenu borbu na sredini terena u kojoj više nije bilo golova. Najbolje prilike za potvrdu pobjede domaće momčadi nisu iskoristili Levanić i Marković, no ovoga puta promašaji igrača iz Kerestinca nisu kažnjeni.

Nakon 17. kola (16 odigranih susreta) vodi Sava (S) sA 48 bodova, druga je Sutla s 34, TOP je dvanaesti sa 17, koliko ima i trinaesta Sloga (O).