JUNIORI – 2. HRL – 9. kolo Samobor – Auctor 82:69 (53:28) (31:17, 22:11, 16:16, 13:25)

KOŠARKA - Samoborci sigurni s trice

JUNIORI – 2. HRL – 9. kolo
Samobor – Auctor   82:69 (53:28) (31:17, 22:11, 16:16, 13:25)

SAMOBOR: Čižmešija 24, Planinčić 32, Sedlar, Knezović 5, Mišić 9, Melinščak, Palčec 8, Pecić 4; Trener: Josip Vlah

AUCTOR: Gašparin 2, Vidošević, Slonje, Martinac 19, Burzić, Dujić 11, Ilijić, Leovac 12, Polanec 14, Vuchetich, Štimac 11, Balja; Trener: Srećko Medvedec

U 9. kolu juniori Samobora su na domaćem terenu pobijedili ekipu Auctora iz Zagreba rezultatom 82:69. U prvom poluvremenu Samoborci ostvaruju 27 koševa prednosti prvenstveno dobrom obranom i izuzetnom preciznošću u napadu, gotovo bez promašaja iz igre uz 8 pogođenih trica. U drugom poluvremenu Samoborci igraju sa zamjenama pa gosti u samoj završnici uspijevaju ublažiti poraz na pristojniju razliku.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Planinčić s 32 koša uz tri trice i Čižmešija s 24 koša uz pet trica.

Kod Auctora najučinkovitiji je bio Martinac s 19 koševa.

SENIORI – A2 liga – 15. kolo Maksimir – Samobor 79:82 (33:37) (13:19, 20:18, 22:26, 24:19)

KOŠARKA - Pobijedili u dramatičnoj završnici

SENIORI – A2 liga – 15. kolo
Maksimir – Samobor  79:82 (33:37) (13:19, 20:18, 22:26, 24:19)

SAMOBOR: Bruno Levanić 20, Matej Levanić 19, Matej Čižmešija 13, Marko Šilobod 13, Ivica Cvitanović 9, Mateo Gionechetti-Prahin 7, Mihovil Nakić-Vojnović 1, Karlo Planinčić, Pavle Pavičić, Zvjezdan Imbert, Josip Vranić; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Domagoj Stojanović 26, Hrvoje Kravos 18, Antonio Jularić 18, Ivan Mandić 6, Mario Šaronja 5, Ivan Vukičević 4, Petar Pavao Lacić 2, Frano Mirković, Fred Krajačić, Filip Mađarac, Dominik Teskera, Sven Papišta; Trener: Nikola Sambolić

Košarkaši Samobora u 15. kolu A2 lige seniora pobijedili su u gostima u izuzetno dramatičnoj završnici ekipu Maksimira rezultatom 79:82, prikovavši ih tako za dno ljestvice, a sebe digli na diobu 5. mjesta s ekipama Verna i Bosca. Samoborci su vrlo disciplinirano krenuli u utakmicu i polako ostvaruju prednost, koja polovicom druge četvrtine iznosi najviših 11 koševa prednosti. Iako su u zadnju četvrtinu Samoborci ušli s 8 koševa prednosti, domaćini sa 4 uzastopne trice i dvicom ostvaruju 5 koševa prednosti. Samoborci odmah uzvraćaju s tricom i dvicom i ulazi se u dramatičnu završnicu. 35 sekundi prije kraja Samoborci sa 4 koševa prednosti i loptom imaju praktički osiguranu pobjedu, međutim, prvo bestpotrebno Bruno Levanić žuri u napad i gubi loptu, domaćini odmah pogađaju tricu, a zatim Šilobod brzopleto srlja u napadu i gubi loptu da bi odmah domaćini s dva pogođena slobodna bacanja poveli s košem razlike. U brzom napadu 4 sekunde prije kraja Bruno Levanić je izborio dva slobodna bacanja, ali pogađa tek 1 za izjednačenje. Nakon time-outa domaćini kreću u napad ispod našeg koša preko playa Kravosa, koji se već u prvom dribligu posklinuo i pao, Samoborac Šilobod oduzima mu loptu dok ga Kravos s poda poteže za nogu, što suci nisu vidjeli. Srećom, Šilobod iz pada upošljava Brunu Levanića, koji s petnaestak metara s naše polovice igrališta sa zvukom sirene pogađa tricu od table, na veliko veselje ekipe Samoboraca, a za šok domaće ekipe kojima je ovo bila utakmica biti ili ne biti.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću braća Bruno s 20 i Matej Levanić s 19, te Šilobod i Čižmešija, oba s po 13 koševa, dok je najkorisniji igrač bio debitant, odnosno povratnik u seniorsku ekipu nakon gotovo petnaetak godina odsustva i igranja po inozemstvu, Ivica Cvitanović sa stopostotnim ubačajem iz igre s 9 koševa i isto toliko skokova.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Stojanović s 26, te Kravos i Jularić, oba s po 18 koševa.

KADETI – 1. HRL – 15. kolo Samobor – Zagreb 37:139 (13:73) (4:30, 9:43, 10:33, 14:33)

KOŠARKA - Gosti nadmoćniji fizički i visinski

SAMOBOR: Mišić 14, Pecić 2, Kupres 4, Kontak 4, Palčec 11, Tatarević 2; Trener: Marin Sedlar

ZAGREB: Lazić 17, Bačeina 13, Medić 6, Herceg 15, Badžim 4, Palokaj 7, Vujatović 37, Macner 15, Majstorović 6, Šamanić, Urukalo 16, Čubrilo 3; Trener: Andrej Tesla

U 15. kolu kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo izgubili od ekipe Zagreba s rezultatom 37:139. Protiv najjače ekipe Samoborci jednostavno nisu mogli bolje. Zagrebaši daleko nadmoćniji fizički i visinski demonstrirali su nakon osvojenih lopti brze kontranapade te poveli već na samom napočetku s 20:0.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Mišić sa 14 i Palčec s 11 koševa.

MLAĐI KADETI – 2. kolo kvalifikacija za 1. HRL Samobor – Ivanić 44:68 (30:28) (13:21, 17:7, 7:23, 7:17)

KOŠARKA - Sustali u nastavku

SAMOBOR: Sirovica, Mixich, Jelić, Šimunov 2, Melinščak 16, Kufrin, Baković, Polo 7, Rubinić, Sedlar 11, Kupres 8, Čizmok; Trener: Krešimir Klupač

IVANIĆ: Radašević 16, Acinger 7, Pavlović T., Mađerić 2, Frljak 15, Pavlović D. 7, Vuković 8, Skendrović 9, Korbus 4, Kruh-Vuk; Trener: Filip Zajčić

U 2. kolu kvalifikacija za 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Ivanića rezultatom 44:68. Nakon ravnopravne igre u prvom poluvremenu, Samoborci odlaze na odmor s dva koša prednosti. U nastavku gosti serijom koševa odlaze na 10 koševa prednosti, koje Samoborci nemaju snage sustići i pobjeda zasluženo odlazi u Ivanić-Grad.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Melinščak sa 16 i Sedlar s 11 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Radašević sa 16 koševa.

Liga 2004 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor – Gorica 40:42 (20:26) (9:14, 11:12, 12:10, 8:6)

KOŠARKA - Pomalo nesretno izgubili

SAMOBOR: Žingor 4, Mustafić G. 13, Kos 15, Jelić 6, Žganjer, Mustafić Š. 2; Trener: Marin Sedlar

GORICA: Babić 8, Jurenić 2, Cvjtaš, Čurčić 10, Pereković 4, Lacić, Radović, Baričić 2, Ninić 6, Vucković 10; Trener: Jakov Stipanović

U 7. kolu lige 2004 Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Gorice iz Velike Gorice rezultatom 40:42. Nakon početnog vodstva Samoboraca od 4:0 gosti prelaze u vodstvo, a Samoborci ih u stopu prate uz tri izjednačenja, zadnje u zadnjoj četvrtini 36:36. U posljednjoj minuti kod rezultata 40:42 za goste Samoborci imaju tri napada i priliku za izjednačenje koje, na sreću gostiju, ne realiziraju te ostaju bez bodova.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Kos s 15 i Mustafić Gabrijel s 13 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji su bili Čurčić i Vučković, oba s po 10 koševa.