SENIORI – A2 liga – 11. kolo Samobor – Rudeš 84:73 (50:35) (25:15,25:20,12:21,22:17

KOŠARKA - Rapsodija Mateja Levanića

SENIORI – A2 liga – 11. kolo
Samobor – Rudeš  84:73 (50:35) (25:15,25:20,12:21,22:17

SAMOBOR: Alan Baričević 6, Matej Levanić 26, Hrvoje Gašparac 12, Marko Šilobod 11, Mihovil Nakić, Mateo Gionechetti-Prahin 8, Bruno Levanić 4, Luka Belamarić 6, Karlo Planinčić 9, Pavle Pavičić, Matej Čižmešija 2; Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Radman 5, Perić 14, Jurić, Nakić, Galić 17, Štirjan, Čavar 3, Tušek 13, Dmitrović 8, Ljubičić 2, Cvitković 11, Skorupan; Trener: D. Miholić

Košarkaši Samobora u 11. kolu A2 lige seniora pobijedili su na domaćem terenu trećeplasiranu ekipu Rudeša iz Zagreba rezultatom 84:73 te ih isključili iz trke za prvaka lige. Prvo poluvrijeme, kao i na prošloj utakmici, Samoborce je predvodio Matej Levanić izvodeći pravu rapsodiju pogodivši 7 trica iz 7 pokušaja, a iz zadnje s dodatnim bacanjem postiže 4 poena. Drugo poluvrijeme nakon vodstva Samoboraca od 50:35 gosti su zaigrali vrlo agresivno obranu umirivši malo šutere Samoboraca te polako sustižu rezultat. Oko dvije i pol minuta prije kraja utakmice došli su na opasnih 2 koša zaostatka, ali tada su u završnici vrhunski odigrali Planinčić, Gašparac i Šilobod, koji je atraktivnim zakucavanjem sa zvukom sirene i konačno zapečatio poraz gostiju iz Rudeša. Ovom pobjedom na kraju jesenskog dijela sezone Samoborci su potvrdili solidno 6. mjesto, dok je Rudeš ostao na trećem mjestu, ali udaljivši se od vodećeg dvojca Zapruđa i Hermes Analitice. Ovaj puta uz odličnu obranu i šut za tri poena Samoboci su bili izuzetno precizni i iz slobodnih bacanja, pogodivši ih 14 iz 15 pokušaja.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Matej Levanić s 26, Gašparac s 12 i Šilobod s 11 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji je bio Galić sa 17 koševa.