2. kolo Hrvatskog kupa Rudar - Ivanić 30:27 (13:13)

RUKOMET - Rudari izbacili Ivanić

2. kolo Hrvatskog kupa
Rudar - Ivanić 30:27 (13:13)

Rukometaši Rudara preskičili su još jednu prepreku u natjecanju Hrvatskog kupa. U sinoćnjoj utakmici u okviru 2. kola, Rudari su savladali ekipu premier ligaša Ivanića rezultatom 30:27, poluvrijeme 13:13. Novom pobjedom Rudari su napravili još jedan korak ka plasmanu među šesnaest najboljih ekipa u natjecanju Hrvatskog kupa. Do ostvarenja velikog uspjeha rukometaši Rudara trebaju pobijediti ekipu Sesveta, koja je u 2. kolu iz daljnjeg natjecanja izbacila ekipu Medveščak NFD rezultatom 31:30.

Sinoćnja utakmica protiv odličnih gostiju iz Ivanića poslužila je kao dobra priprema za predstojeći prvenstveni derbi protiv ekipe Bjelovara. U prvom poluvremenu Rudari su odigrali nešto slabije s dosta promašenih šuteva i bez agresivnosti u obrani, što su gosti koristili i do pred sam kraj poluvremena bili u rezultatskoj prednosti od 1 do 3 pogotka prednosti. U drugom dijelu Rudari sređuju svoje redove i ubrzo imaju prednost 21:16, da bi dobrom igrom cijele ekipe desetak minuta prije kraja ostvarili prednost 28:20. Do kraja susreta priliku u redovima domaćina dobivaju igrači s manjom minutažom, što gosti koriste i smanjuju rezultat na konačnih 30:27.

Rudar: Kumerle ; Fabeković ; Skendrović 2; M. Štajnkler 5; Šujster 6; Gaća 1; Skendrović K. 1; Fabeković ; T. Štajnkler 2; P. Fresl; Brnas 1; Runtas ; A. Trčak 7; L. Bumbak ; E. Fresl 5; Škiljan 1

1. županijska liga zapad – 15. kolo

NOGOMET - Bregana završila kao treća

Sloga (B) - Bestovje 1:0 (0:0)

Ipak nisu izdržali

BREZJE – Igralište Sloge

Sudac: Margarin

Pomoćnici: Pavić (oba iz Samobora) i Kožarec (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Barać(88)

SLOGA BREZJE: Jelić, D. Karabelj, Sabljić, Jurić, Janjić, D. Burnik, Rupčić, A. Burnik, Dankić (od 50. Barać), Ivanović, Golubić

Trener: Hrvoje Komar

BESTOVJE: Horvat, Kapus, Šantalab, Stanić, Đurđević (od 61. Holetić), Moštak, Starjački (od 57. Sviben), Žaja, Mišić (od 87. Đurđek), Tolić, Mini

Trener: Petar Ignjatić

Igrač utakmice: Dario Karabelj(Sloga)

Minimalnom pobjedom igrači Sloge odlaze na zimski predah, dok gosti iz Bestovja mogu žaliti na već gotovo zakaparenom bodu koji im je u 88. minuti skliznuo niz ruke. U prvom dijelu domaćini bliži golu, ali udarac Ivanovića završava na okviru vrata. U nastavku najaktivniji igrač gostiju je Mini, ali iz obje šanse kao pobjednik izlazi domaći vratar Jelić. I kada su se već svi spremali za finalnu podjelu bodova najbolje reagira Barać i pogotkom u 88. minuti ostavlja puni plijen u Brezju.

Zrinski – Mladost (L) 4:1 (2:0)

Ipak popravili dojam

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Pirša (Donja Zdenčina) i Batušić (Cvetković)

Strijelci: 1:0 Radovanić(5), 2:0 Koletić(41), 3:0 Grgečić(75), 4:0 Blažević(76), 4:1 Kleković(87)

ZRINSKI: Kožarec (od 80. Kašica), D. Vrančić, Ištuk (od 42. Baltić), Prelec (od 87. Do. Vrančić), T. Vrančić, G. Horvat, Pavlović (od 83. Rapaić), Koletić, Radovanić (od 70. Draclin), Blažević, Grgečić

Trener: Damir Katovčić

MLADOST LUKA: Masnjak, Z. Kuš, J. Kajfeš, Kahlina, Kleković, J. Ružić, Sukser, P. Kuš (od 42. Tresk), Ostrež, V. Ružić, M. Kajfeš

Trener: Predrag Tresk

Igrač utakmice: Tomislav Vrančić (Zrinski)

Lošu polusezonu igrači Zrinskog malo su uljepšali uvjerljivom pobjedom nad gostima iz Luke i tako najavili (u njihovom slučaju) gotovo uvijek bolji proljetni dio natjecanja. Domaćinu je put ka pobjedi bio olakšan već od 4. minute. Vratar Masnjak loše reagira na povratnu loptu i omogućava Radovaniću da lagano poentira za početnih 1:0. Gosti ravnopravno pariraju domaćinu, ali pred odmor primaju novi gol. Ovog puta iz „slobodnjaka“ Koletić precizno prebacuje živi zid i trese mrežu. Farkaševčani susret prelamaju u zadnjoj trećini nastavka kad u razmaku od minute postižu dva gola (Grgečić i Blažević) i odlaze na nedostižnih 4:0. Za „mladostaše“ počasni gol postiže Kleković u 87. minuti.

Mladost (KS) - Bregana 2:0 (0:0)

Porazom na treće mjesto

KLINČA SELA – Igralište Amruševo

Sudac: Debogović (Bijela Gorica)

Pomoćnici: Hribar (Prigorje Brdovečko) i Grgurić (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Kelečić(59), 2:0 K. Kegljević(90)

MLADOST KLINČA SELA: D. Kegljević, Kelečić, Sirovica, Matulin (od 81. Botički), Veselčić, Hasanović, Jakšić, Stunja (od 85. Carin), Vulje, Gugec, K. Kegljević

BREGANA: Milaković, Tančak (od 69. Ivandić), Crnković, Lehpamer, Ramić, Dubić (od 63. Copić), Erceg, Brajković (od 74. Grgat), Vlašić, Ovčarić, Matijaščić

Igrač utakmice: Bruno Kelečić (Mladost)

Porazom u Klinča Selu igrači Bregane pali su treće mjesto pa će tako u proljetni lov na vodeći Kupinec krenuti s 5 bodova zaostatka. Sve bitno na ovom suretu dogodilo se nakon 15 minutnog odmora. Nakon propuštene Vlašićeve šanse za gostujuće vodstvo, Kelečić u 59. nakon kornera šalje loptu iza leđa Milakovića. Gosti u potrazi za bodom ostavljaju previše „lufta“ u obrani pa domaćini to koriste i u sudačkoj nadoknadi čekiraju pobjedu golom Kegljevića nakon još jednog prekida.

Krašić - Novaki 3:3 (2:1)

U zadnji čas iščupali bod

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Krešić (Samobor) i Ljubej (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Ribić(4), 1:1 Borić(22), 2:1 Ribić(40), 3:1 Ribić(70), 3:2 Mataušić(78), 3:3 Žugec(89)

KRAŠIĆ: Šimatić, Ilijanić (od 46. F. Penić), D. Gnjilac, Ferenčić, Benković, Vrbetić (od 70. M. Penić), Ribić, Novosel, Tuček (od 63. Gregorić), D. Tukić, J. Tukić

Trener: Stjepan Benić

NOVAKI: Divković, I. Čakanić, Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić, M. Čakanić, Borić, Matijević, Mataušić

Igrač utakmice: Mateo Ribić (Krašić)

Desetkovanim gostima (i to doslovno, jer su doputovali s 10 igrača) ni minus od 2 gola u 70. minuti nije bila dovoljna prepreka da dođu do konačnog boda. Domaćinu nije pomogao ni raspoloženi Ribić koji je postigao hat – trick. Za goste su po gol postigli Borić (u prvom dijelu) te u nastavku Mataušić i Žugec. Jedan od junaka Novaka je i vratar Divković koji je pri rezultatu 3:2 za domaćina obranio najstrožu kaznu i tako omogućio svojim suigračima da golom u 89. minuti dođu do vrijednog boda.

Nakon 15- kola, polovice odigranih susreta, jesenski prvak je Kupinec s 34 boda, drugi je Dinamo (J) 29, treća je Bregana s 28, šesto je Bestovje s 23 boda, Novaki su deseti s 19, dok je Zrinski na četrnaestom mjestu s 15 bodova.