Hrvatski kup - 1. kolo Rudar - Moslavina 30:21 (12:8)

RUKOMET - Lakše od očekivanog

Hrvatski kup - 1. kolo
Rudar - Moslavina 30:21 (12:8)

Lakše od očekivanja Rudari su zabilježili pobjedu nad ekipom Moslavine i na taj način je eliminirali iz daljnjeg natjecanja Hrvatskog kupa. Gosti iz Kutine koji se natječu u Premijer ligi uspijevali su držati rezultatsku neizvjesnost do rezultata 5:5, kada kreće odvajanje domaćih, koji na poluvremenu imaju obećavajuća 4 pogotka prednosti. U prvih pet minuta drugog poluvremena Rudari prave seriju 4:0 i odlaze na nedostižnu prednost 16:8, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Najveću prednost su imali pri rezultatu 26:14, ali gosti koriste brojne izmjene u redovima domaćih i uspijevaju smanjiti zaostatak na krajnjih 30:21. Ostvarena pobjeda i prikazana igra dodatno su ohrabrenje za nedjeljno gostovanje u Novoj Gradiški.

U drugom kolu natjecanja Hrvatskog kupa Rudar dočekuje ekipu Ivanića.

Rudar: Kumerle; Fabeković ; Skendrović 3; M. Štajnkler 3; Šujster 2; Gaća ; Z. Fabeković 6; T. Štajnkler 1; P. Fresl; Brnas 2; A. Trčak 4; L. Bumbak; E. Fresl 6; Đikić 3