Strijelci: 1:0 Ivoš(40), 1:1 Ivkovčić(65)

VRBOVEC: Kosovec, Medverec, Jendriš, Dimović, Ivoš, Bradić (od 90. Cvitanović), Filipović, Klarić (od 59. Fulir), Torbarina, Pluščec, Štefanac (od 84. Stjepanović)

SAMOBOR: Bašić, Horvat (od 67. Vranković), Makarun, Ivkovčić, Trupec, Hasan, Škvorc (od 82. Drušković), Regović (od 57. Držić), Trupec, Tomić, Brujić

Trener: Sven Raić

Crveni karton: Držić(61)

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić(65)

Unatoč susretu manjka (odgođeni dvoboj protiv Maksimira igra se u utorak, 27.10. u 15 30 h) i remiju u Vrbovcu pozicija broj 1 na tablici i dalje, četvrto kolo za redom, pripada nogometašima Samobora. U gradu mesa Samoborce je dočekao očekivano nabrijan domaćin koji je nedostatak kvalitete pokušao nadoknaditi grubostima (4 žuta kartona) i djelomično je u tome i uspio. Nakon početnog vodstva Ivoševim golom u 40. minuti Vrbovčani su startovima pokušavali zaustaviti goste u lovu za bodom. Raićeve trupe su u 61. ostali s igračem manje nakon što je Držić u samo 4 provedene minute u igri skupio dvije opomene. No, i s brojčanom inferiornošću gosti su zaslužili bod do kojeg su došli u 65. kada glavom za konačnih 1:1 poravnava Ivkovčić.

Nakon 10. kola vode Samobor (-1 utakmica), Maksimir (-1) i Novigrad s po 19 bodova.

Streličarski turnir u Sisku

STRELIČARSTVO - Vavro se kvalificirao na svjetsko prvenstvo

U nedjelju, 25. listopada, u Sisku je održan dvoranski streličarski turnir. Samoborci su bili vrlo uspješni. Samanta Skendrović i Lea Stanić osvojile su zlatne medalje u klasi golog luka; Samanta za kadetkinje, a Lea za juniorke.

Laura Jurišić osvojila je srebro u kategoriji zakrivljenog luka. Igor Kuhar imao je jako dobar nastup i osvojio 6. mjesto u kategoriji seniora zakrivljenog luka.

Krunu uspjeha jučer postavio je Mario Vavro. Mario je u kategoriji seniora složenog luka ispucao fenomenalan rezultat od 590 krugova i time ostvario normu za nastup na Svjetskom dvoranskom prvenstvu koje će se održati od 1. do 6. ožujka 2016. u Ankari, u Turskoj.

D.K.

Hungarian Open 2015. – Budimpešta, 24. listopada

KARATE - Samoborci potvrdili kvalitetu

U subotu, 24. listopada, u Budimpešti je održan Hungarian Open 2015., natjecanje koje je poznato kao vrlo kvalitetno u kategorijama mlađih uzrasta, kako zbog velike kvalitete mađarskih natjecatelja koji su u tim uzrastima vrlo jaki, tako i zbog natjecatelja iz Srbije, Crne Gore, Slovačke, koji redovito dolaze na ovaj turnir.

Samoborski karatisti su u takvoj konkurenciji pokazali da imaju itekako što pokazati na tatamiju. Osvojili su tri zlatna odličja i jedno brončano.

Ivan Terihaj osvojio je zlato u kategoriji učenika do 40 kg, dok je Kruno Fadljević bio zlatni u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg.

Odlična Magdalena Marija Šuflaj se pozlatila u kategoriji mlađih kadetkinja do 47 kg.

Lucija Gečević je osvojila brončanu medalju u kategoriji kata kadetkinje.

Mislav Blažeković i Dario Szel su izgubili od kvalitetnih natjecatelja, ali su zavrijedili pohvalu zbog pristupa i borbenosti koju su pokazali.

Dino Šimunec morao je odustati od natjecanja zbog ozljede nastale u prvoj borbi.

Samoborce je u Budimpešti vodio trener Davor Mrzak, koji je zadovoljan viđenim na tatamiju, ali je isto tako uvidio i na čemu će trebati raditi u budućnosti.

Međunarodni turnir - Slavonski Brod, 24. listopada

KOŠARKA - Zrinka Pezer ponovila zlato

Zrinka Pezer ponovila zlato

Domaćin memorijalnog 22. po redu međunarodnog turnira u Slavonskom Brodu uspio je ove godine privući 332 sportaša iz 45 klubova Hrvatske, BiH i Slovačke. Turnir se organizira u čast poginulim članovima Karate kluba Slavonski Brod koji su nesebično dali svojoj zemlji ovo najvrijednije što su imali.

Karate klub Samobor je tradicionalno nastupio na ovom turniru, a šestero natjecatelja osvojilo je četiri medalje: dva zlata i dvije bronce.

Najbolja je bila i ove godine Zrinka Pezer, koja je, kao i prošle godine, osvojila zlatno odličje u konkurenciji seniorki. Prošle godine bila je to kategorija do 50 kg, a ove godine znatno teža, kategorija do 61 kg.

Zlato je osvojio i kadetski teškaš Ian Baždar, dok su se brončanim odličjem morali zadovoljiti juniori Toni Vuković (do 68 kg) i Leonard Šogorić (do 76 kg).

Odličan nastup imao je i Leon Henč, koji poduže nije stao na natjecateljski tatami i u potpunosti je zadovoljio, iako nije došao do odličja.

Nastupio je i Dorijan Romić, ali ovaj puta je imao neprepoznatljiv nastup.