3. HNL zapad – 8. kolo Vrapče - Samobor 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vrbat(18), 1:1 Makarun(57)

VRAPČE: Šimunić, Mohač, Ćosić, Lazov, Bektaši, Strjački, Završki, Horvat (od 60. Cindrić), Roguljić (od 46. Kos), Vrbat, Šugić (od 74. Šugić)

Trener: Ivica Kulešević

SAMOBOR: Bašić, Horvat (od 89. Vranković), Makarun, Ivkovčić, Trupec, Hasan, Škvorc (od 86. Držić), Guliš (od 65. Regović), Vrančić, Tomić, Brujić

Igrač utakmice: Žan Karlo Šimunić (Vrapče)

S odgodom od 48 sati susret 8. kola odigrali su Vrapče i Samobor i nakon 90 minuta osvojili svaki po bod. Bod koji Samoborce radi bolje gol razlike zadržava na prvom mjestu, no da je po (nogometnoj) pravdi put Hebrangove morao je krenuti i puni plijen. Prvi dio (rezultatski i igrom) pripada domaćim nogometašima koji koriste jednu od dvije prilike za početnih 1:0. Nakon kornera lopta se odbija do Strjačkog koji upošljava Vrbata za promjenu stanja na semaforu. U drugom dijelu na Aleji Bologne potpuno oprečna slika. Gosti vuku sve konce u igri pa Makarun u 57. solo akcijom postiže svoj drugi prvenstveni gol za izjednačenje. Ubrzo nakon poravnanja gosti su mogli voditi, ali udarac Škvorca završava na okviru vrata sjajnog Šimunića. Šimunić je do kraja susreta još dva puta izvrsno obranio pokušaje Guliša pa zasluženo zaradio epitet igrača susreta. Iako mogu žaliti za pobjedom na teškom gostovanju u Vrapču, malo tko će tamo otkinuti puni plijen.

Nakon 8. kola vode Samobor i Novigrad sa po 18 bodova, treći je Maksimir sa 16 bodova.

1. županijska liga zapad – 9. kolo

NOGOMET - Bregana, Bestovje i Zrinski pobjednički

Mladost (KD) - Bregana 1:2 (0:0)

Domaćin ipak izvukao deblji kraj

KRAJ DONJI – Igralište Mladosti

Sudac: Filipčić

Pomoćnici: Žakman (oba iz Zaprešića) i Hribar (Prigorje Brdovečko)

Strijelci: 1:0 Rautek(49 – 11m), 1:1 Matijaščić(51), 1:2 Vlašić(65)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Nemčić, Slavi (od 63. Komar), Nemčić, Suhobilec, Horvat (od 46. Rautek), Pulek, Ivanuš, Sutlar (od 46. Cimprešak), Pranjić (od 70. T. Ivanuš), I. Ivanuš

Trener: Dario Ivanuš

BREGANA: Štibić, Babojelić, Crnković (od 63. Runtas), Lehpamer, Ramić, Ladišić, Erceg, Brajković, Vlašić, Ovčarić, Matijaščić

Crveni karton: Runtas(85)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

U Kraju Donjem deblji kraj su izvukli domaćini unatoč prednosti od 1:0 koja se na kraju pretvorila u minus od 1:2. Nakon 45 minuta bez golova uzbuđenja počinju već 49. Rautek nakon samo 4 provedene minute na terenu ima prigodu s bijele točke dovesti svoju momčad u rezultatski plus i to uspješno čini. Gosti su se brzo pribrali pa već dvije minute kasnije Matijaščić poravnava na 1:1, a u 65. Vlašić nakon duge pauze postiže gol za potpuni preokret. Goste u očuvanju vodstva nije smeo ni igrač manje obzirom da je u 85. minuti pocrvenio Runtas.

Bestovje – BSK 3:1 (0:1)

Tri komada Žaje za tri boda

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Vujčec

Pomoćnici: Gvozdanović (oba iz Jastrebarskog) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Marijan(23), 1:1 Žaja(53), 2:1 Žaja(73), 3:1 Žaja(90)

BESTOVJE: Šutalo, Ivanetić, Kapus, Šantalab, Stanić, Mat. Đurđević, Moštak, Blažek (od 46. Žaja), Sviben (od 84. Mini), Mišić, Tolić

Trener: Petar Ignjatić

BSK: Galić, Marojević, Kuna (od 87. Pažin), Tukonić, Šoštarić (od 39. Horvat), Prskalo, Marijan, Pavić, Ivanić, Karamatić, Križić

Trener: Miroslav Galić

Igrač utakmice: Filip Žaja (Bestovje)

Nadahnutom Žaji bilo je dovoljno samo 45 minuta u igri da s tri gola uništi sve nade BSK – a u povoljan rezultat. Nakon prvog dijela i minusa od jednog gola, domaći trener Ignjatić umjesto Blažeka uvodi Žaju i ovaj mu to na najbolji mogući način vraća. Već u 53. nakon duplog pasa s Tolićem Žaja poravnava na 1:1. U 73. ponovno na asitenciju Tolića Žaja drugi put trese mrežu. Domaći junak „točku na i“ svoje sjajne izvedbe stavlja u sudačkoj nadoknadi kad neobranjivo pogađa za konačnih 3:1.

Zrinski – Krašić 3:0 (1:0)

Evo i druge pobjede

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski

Sutkinja: Petrić (Lug Samoborski)

Pomoćnice: Noršić (Samobor) i Jurinić (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 Radovanić(44), 2:0 Grgečić(75), 3:0 Draclin(77)

ZRINSKI: Kožarec, D. Vrančić (od 63. A. Horvat), M. Horvat (od 78. Prelec), G. Horvat, T. Vrančić, Brdarić, Povh, Pavlović (od 89. Do. Vrančić), Blažević, Radovanić (od 65. Draclin), Grgečić (od 88. Rapaić)

Trener: Damir Katovčić

KRAŠIĆ: Šimatić, Benković, Gnjilac, F. Penić, Ferenčić, Tuček (od 64. M. Novoselec), Ribić, Tukić, I. Novosel (od 63. Ilijanić), Vrbetić, Gojšić

Trener: Stjepan Benić

Crveni karton: Gnjilac(72)

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Zrinski)

U 9. kolu druga pobjeda za Zrinski. Novi trener Katovčić u drugom nastupu na klupi uspio je povezati niti domaće momčadi koja je uvjerljivo slavila 3:0. Prvi gol domaćini postižu u trenutku kada su svi bili uvjereni da će se početnim rezultatom otići na odmor. Gužvu pred vratima Krašića najbolje je iskoristio Radovanić za lakši ulazak u nastavak. Zrinski poticaj za zaključenje susreta dobiva u 73. minuti kada gosti ostaju s 10 igrača (crveni karton Gnjilcu). Već 2. minute kasnije Grgečić na dodavanje Draclin povisuje na nedostižnih 2:0. Grgečić nije želio ostati „dužan“ Draclinu pa u 77. servira loptu na pladnju koju dotadašnji asistent pretvara u krajnjih 3:0.

Croatia (P)- Novaki 4:3 (2:2)

Zabili tri komada, ali se vratili praznih ruku

POJATNO – Igralište SC

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Benković (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Colarić(24), 1:1 Gestić(27), 2:1 Okoye(37), 2:2 Mataušić(45), 3:2 Jakopić(57), 3:3 Mataušić(65), 4:3 Pek(70)

CROATIA: Svalina, Dačnek, Vugec, šporčić, Jakopić, Kuš (od 90. Popović), Colarić, Cingulin, Pek, Jandras (od 85. Pavelić), Okoye (od 46. Šarušić)

Trener: Ante Čorak

NOVAKI: Divković, Gržan, Čakanić, Barbarić, Gestić, Rasi, Matijević (od 63. Šicl), Bugarski (od 64. Letinčić), Bungić, Janjić, Mataušić

Igrač utakmice: Nikola Pek (Croatia)

U susretu sa 7 golova minimalno slave domaćini. Domaćini koji su cijelo vrijeme držali uzde susreta i bili u minimalnoj prednosti. Svaki put kada bi Croatia povela gosti su brzo odgovarali golovima Gestića (jednom) i Mataušića (dva puta). Odgovor ipak nisu imali na 4 domaći pogodak (Pek u 70.) pa se u Novake vraćaju praznih ruku.

Nakon 9. kola vodi Kupinec s 22 boda, drugi je Dinamo (J) s 19, Bregana je peta s 15, Novaki su šesti sa 14 bodova, sedmo je Bestovje s 13, dok je Zrinski na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.