NOGOMET - Teški porazi Zrinskog i Bregane

Težak poraz u derbiju

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Pavlović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Patljak(10), 0:2 Samardžija(46 – 11m), 0:3 Všetečka(50), 0:4 Matašić(85), 0:5 Matašić(90)

BREGANA: Štibić, Lehpamer, Runtas (od 64. Ladišić), Andabak (od 46. Matijaščić), Ramić, Ivandić (od 75. Štampek), Tančak (od 58. Dubić), Brajković, Vlašić (od 82. Štiglić), Škacan, Erceg

KUPINEC: Požega, Popović, Samardžija, Turk, Fabek, Mravak, Patljak (od 75. Pažulj), D. Mravak, Všetečka, Kolar, Antolović (od 46. Matašić)

Trener: Krunoslav Kelava

Igrač utakmice: Krunoslav Všetečka (Kupinec)

U derbiju kola na Grablicama se očekivao izjednačen dvoboj treće i druge momčadi prvenstva međutim, no gosti su se pokazali u puno kvalitetnijem izdanju i uvjerljivom pobjedom zasjeli na prvo mjesto tablice. Do odmora viđen je samo jedan gol, u 10. minuti prvu radost na gostujuću klupu donosi Patljak. Momčad iz Kupinca u prvih 5 minuta nastavka ubila je svaku mogućnost preokreta i neizvjesnosti. Samardžija u 46. s bijele točke (opravdano dosuđena najstroža kazna) i Všetečka četiri minute kasnije odvode svoju momčad na „plus 3“. Domaćine je u posljednjih pet minuta s 2 gola „dotukao“ Matašić koji je kao rezerva ušao na poluvremenu.

Bestovje – Dinamo (O) 2:0 (1:0)

Ni Dinamovci ne mogu parirati

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Žakman (Zagreb)

Pomoćnici: Hribar (Prigorje Brdovečko) i Blažević (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Tolić(22), 2:0 Tolić(63)

BESTOVJE: Marko Đurđević, A. Horvat, Kapus, Šantalab,

Matija Đurđević (od 83. Đurđek), Moštak, Sviben, Žaja, Holetić (od 67. Blažek), Mišić (od 53. Starjački), Tolić (od 60. Mini)

Trener: Petar Ignjatić

DINAMO OKIĆ: Sablić, Pinturić, Lafter, Balen, Lukić (od 58. Smičiklas), Golubić, Kelečić (od 46. Zekić), V. Vulje, Jusup, M. Vulje, Volarić

Igrač utakmice: Robert Tolić (Bestovje)

I nakon trećeg odigranog kola na domaćem terenu Bestovje je zadržalo stopostotnu uspješnost. Ni igrači Dinama nisu mogli parirati domaćinu kojemu očito više paše vlastiti travnjak s kojeg se bodovi ne odnose samo tako lako. Gosti su slomljeni s po jednim golom u svakom poluvremenu. U 22. minuti Žaja prolazi po strani, ubacuje do Tolića koji po prvi puta sprema loptu iza leđa Sablića. Sredinom nastavka isti igrač (ovaj puta u asistenta se prometnuo Moštak) još jednom pokazuje preciznost za konačnih 2:0.

Sloga (B) – Zrinski 4:0 (4:0)

Gosti bez prave šanse

BREZJE – ŠRC Brezje

Sudac: M. Čižič

Pomoćnici: I. Čužić (oba iz Velike Gorice) i Vitez (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Dankić(11), 2:0 Komar(17 – 11m), 3:0 Aščić(32), 4:0 Dankić(43)

SLOGA BREZJE: D. Jelić, Vlašić, Pezer, Jurić, Janjić, Burnik, Rupčić (od 46. Avsec), Dankić, Aščič, Golubić (od 70. Barač), Komar

Trener: Hrvoje Komar

ZRINSKI: Kožarec (od 46. Kašica), Prelec (od 46. Šarić), Dan. Vrančić, Radovanić, G. Horvat, Pavlović, M. Horvat, Koletić, Baltić (od 46. Povh), Marić (od 80. Muranić), Blažević

Trener: Zvjezdan Brlek

Crveni karton: G. Horvat(17)

Igrač utakmice: Dankić (Sloga)

S uvjerljivih 4:0 igrači Sloge iz Brezja pobjegli su s dna tablice. Prvu pobjedu u prvenstvu domaćini su osigurali ekifasnom izvedbom u prvih 45 minuta u kojima su postigli sve pogotke. Seriju u Brezju otvorio je Dankić u 10. minuti, a loš dan za goste nagoviješten je sedam minuta kasnije. Tada Horvat rukom zaustavlja loptu na gol crti, dobiva crveni karton, a s bijele točke za 2:0 precizan je Komar. Ostatak dvoboja bilo je puko odrađivanje posla za domaćine – s još dva gola do odmora (Aščić i još jednom Dankić) utaban je put prema sigurnoj pobjedi.

BSK - Novaki 3:0

Nakon 5. kola vodi Kupinec s 12 bodova, druga je Sava (D) s 9 koliko ima i peto Bestovje, Bregana je sedma s 8 bodova, Novaki su osmi sa sedam, dok je Zrinski na petnaestom mjestu sa četiri boda.

Jedinstvena županijska liga – 5. kolo

NOGOMET - Pobjede TOP-a i Save

Vatrogasac – Sloga (O) 2:2 (1:1)

Malo je falilo za tri boda

ZDENCI – Igralište Vatrogasca

Sudac: Šabić

Pomoćnici: Drkulec i Kramarić (svi iz Jastrebarskog)

Strijelci: 0:1 Kukolja(4), 1:1 Lučić(20), 1:2 Masnjak(74), 2:2 Miletić(89)

VATROGASAC ZDENCI: Repec, Jurić, Mažar (od 70. F. Ladan), M. Šekrst, Ostojić, Skender, Horvat, D. Šekrst, Miletić, Merkl, Lučić

Trener: Matija Katalinić

SLOGA OREŠJE: Severinac, Filipović, Ciglar, Crnjac, Kruhek, Kukolja, Masnjak, Graf (od 46. Prahin), Jež (od 61. Bojić), Nehutni, Sapanjoš

Crveni karton: Ciglar(10)

Igrač utakmice: Ivan Miletić (Vatrogasac)

Malo je falilo gostima da iz Zdenaca izvuku sva tri boda. Vjerojatno bi im to pošlo za nogom da gotovo cijeli susret nisu igrali s igračem manje. Ciglar je, naime nepotrebno (pregrub prekršaj) već u 10. minuti teren zamijenio prijevremenim tuširanjem. Prije toga gosti su uspjeli povesti nakon prekida i odlične reakcije Kukolje. Domaćini s brojčanom prednošću ubrzo izjednačuju na 1:1 (Lučić), a gosti se brane čuvajući vrijedan bod. U 74. Masnjak kažnjava domaće promašaje koji ipak nisu rezultirali porazom jer na 2:2 minutu prije početka sudačke nadoknade izjednačava Miletić.

TOP – Mraclin 2:1 (1:0)

Bencalić ta trobod

Sudac: Matijašec

Pomoćnici: Zajec (oba iz Zaprešića) i Manuela Krušlin (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 1:0 Žlender(38), 1:1 Kos(59), 2:1 Bencalić(69)

TOP: Maglica, Nikoletić, Blažević, Krnjus, Kutija, Mravunac, Cvitanović, Pipić, Šolčić, Žlender (od 63. Brglez), Brčić (od 46. Bencalić)

Trener: Goran Orešković

MRACLIN: Dražić, Blagušević, Lešković, Čičak, Cetić, Rus, Dumbović, Škrinjarić, Marić, Košković (od 46. Kos), Pastuhović

Trener: Tomislav Škrinjarić

Igrač utakmice: Matija Krnjus (TOP)

Nakon 2 kola hoda u prazno, igrači iz Kerestinca se minimalnom pobjedom vraćaju na pobjedničke staze. Ponovno u domaćoj momčadi dosta toga nije štimalo, poglavito realizacija, pa se zato na pobjedu strepilo sve do posljednjeg sučeva zvižduka. Prvi dio završen je s 1:0, svoj šesti gol u prvenstvu postigao je Žlender. Gosti nakon sata igre poravnavaju na 1:1, potpuno zaboravljen u domaćih 16 metara ostao je Kos. Desetak minuta kasnije Bencalić (ušao na poluvremenu) postiže drugi gol za domaće koji je bio dovoljan za treću prvenstvenu pobjedu.

Sava (S) – Rakovec 5:0 (2:0)

Pet lakih komada

STRMEC – SRC Lazina

Sudac: Jukić

Pomoćnici: Hendak i Pankretić (svi iz Vrbovca)

Strijelci: 1:0 Maruna(20), 2:0 Frajt (30 – 11m), 3:0 J. Matošević(55), 4:0 Župančić(60), 5:0 Frajt(85)

SAVA STRMEC: Kovačić, Novoselec, Frajt, Kočnar, Šarić (od 66. Mihelčić), J. Matošević, Halužan, Ovčariček, Maruna (od 65. Čakanić), Župančić (od 70. Škutin), Gavran

RAKOVEC: Novak, Horvatić, L. Crnoja (od 70. B. Crnoja), Novoselec (od 46. Suša), Kelečić, Kobaš, Baček, Ćosić, Colarić, Pajsar, Grgoić

Trener: Željko Majcen

Igrač utakmice: Darko Frajt (Sava)

Perfektan niz Save se nastavlja. U ovom kolu gosti iz Rakovca ispraćeni su „petardom“ koja vjerno oslikava razliku u kvaliteti na terenu. Gosti su se u egalu držali do 20. minute kada nakon kornera glavom za 1:0 pogađa Maruna. Desetak minuta kasnije u šesnaestercu srušen je Matošević, a bijele točke nepogrešiv Frajt. U 55. Matoševića nema tko zaustaviti za 3:0. Pet minuta kasnije i Župančić ulazi u tablicu strijelaca, a priču na Lazini završava Frajt svojim drugim golom. Konačnih 5:0 za Savu koja nakon pet kola izgleda nezaustavljivo: stopostotni učinak uz gol razliku 20:0.

Nakon 5. kola vodi Sava (S) s 15 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 10, TOP je peti s 9, dok je Sloga (O) na desetom mjestu sa 7 bodova.