Kyokushin karate kup Dugo Selo 2015. – 6. lipnja

KYOKUSHIN - Polomili i građevinski materijal

6. je lipnja u Gradskoj sportskoj dvorani Grada Dugog Sela održan, u povodu Dana državnosti, tradicionalni Kyokushin karate kup Dugo Selo, natjecanje koje se boduje za Prvenstvo Hrvatske. Natjecanje je održano dvadesetdrugi puta, a sudjelovalo je 100 najboljih natjecatelja kyokushin karate klubova iz cijele Hrvatske, koji su se natjecali u borbama, kao i 40 natjecatelja u katama.

Natjecanje je otvorio Demo team kluba Sosai atraktivnom demonstracijom samoobrane lomljenja građevinskog materijala.

Naš klub je predstavljalo 13 natjecatelja. U katama zlatnu medalju su osvojili Leopold Jurčević, Fran Ivan Lukačić i Dino Obranić, u kata timovima naši najmlađi članovi (Luka Majcenović, Andrija Dean i Borna Solar) osvojili su treće mjesto, Artin Bekiri, Edin Bećiri i Matija Kaurić osvojili su drugo mjesto, a Dino Obranić, Leopold Jurčević i Fran Ivan Lukačić prvo mjesto.

KK Mladost Samobor isto tako bio je uspješan u borbama, gdje su zlato osvojili Matija Kaurić, Lovro Korbar i Dino Obranić (Dino je ujedno osvojio i nagradu za najbolju tehniku). Srebrom su se okitili Leopold Jurčević, Fran Ivan Lukačić i Jan Obranić, dok su broncu osvojili Petar Dean i Marko Halužan.

1. županijska liga zapad - 29. kolo

NOGOMET - Zrinski pobjednički sa Žumberka

Tigar Rakitje – Pušća 1:4 (0:1)

Oderali ih Pušćani

RAKITJE – ŠC Rakitje

Sutkinja: Petrić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Pavić (Kerestinec) i Krešić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Nemčić(43), 1:1 Bekić(50), 1:2 Nemčić(76), 1:3 Stanišak(87), 1:4 Stanišak(90)

TIGAR RAKITJE: Husak, Maslač, Gojak (od 80. Vonić), Perušina (od 77. Prevendar), M. Pavlović, Petković (od 7. Josipović), Borić, Ačkar (od 77. Koljaja), Bekić (od 70. Jerković), Pavić, T. Bungić

Trener: Dragutin Stojanović

PUŠĆA: I. Jelačić, J. Jelačić, Božić (od 58. Stanišak), Đurinski, Brekalo, Perica, Šunde, Nemčić (od 84. Sabljić), Žlebački, Studak, Starjački

Trener: Nikola Božić

Igrač utakmice: Karlo Nemčić (Pušća)

Novim porazom na domaćem terenu igrači Rakitja dodatno su smanjili mogućnost ostanka u ligi. Krajem prvog dijela Nemčić na asistenciju Žlebačkog pogađa mrežu za 0:1. Početkom nastavka domaćini se vraćaju u igru zgoditkom Bekića. U zadnjih 15 minuta igre raspada se koncepcija u domaćoj momčadi pa prvo Nemčić postiže svoj drugi gol za 1:2, a zatim zamjena Stanišak s nova dva zaokružuje visok poraz posljedne momčadi lige.

Krašić - Zrinski 1:2 (0:1)

Pjevajući sa Žumberka

KRAŠIĆ – Igralište Krašića

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 M. Horvat(28), 1:1 Petković(64), 1:2 Radovanić(84)

KRAŠIĆ: Šimatić, Penić, Ferenčić, Tuček, Petković, Vrbetić, J. Tukić, Prstac, M. Novosel (od 78. Cipurić), Ilijanić, Benković (od 68. Šimatić)

Trener: Ivan Županac

ZRINSKI: Rebrović, Prelec, A. Horvat, Kordić, Koletić, M. Horvat, Šarić, Mogulić, Draclin, Radovanić, Vrančić

Trener: Mario Lovrentijev

Igrač utakmice: Mario Rebrović (Zrinski)

U izjednačenom susretu gosti su viškom sportske sreće osvojili sva 3 boda. Nakon što je okvir vrata zaustavio Draclinov udarac na samom startu utakmice, isti taj okvir bio je zaslužan za Horvatov gol. S 30 metara potegnuo je veznjak Zrinskog i uz malu pomoć stative svladao Šimatića. Domaćini do 1:1 dolaze sredinom nastavka odmjerenim udarcem Petkovića s ruba kaznenog prostora. Zrinski do jednaeste pobjede u prvenstvu dolazi u 84. minuti kada domaća obrana zaboravlja na Radovanića, a ovaj s 5 metara ne propušta takvu priliku.

Bestovje - Mladost (L) 3:1 (0:1)

Osigurali ostanak

BESTOVJE – SC Srbečka

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Jelena Kumer (Breganica) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Kleković(17), 1:1 Moštak(75), 2:1 Blažek(80), 3:1 Blažek(84)

BESTOVJE: Šutalo, Skukan (od 89. Pavlović), Mišić (od 71. Ivanetić), Golub, Kapus, Šantalab, Stanić (od 61. Mat. Đurđević), Moštak, Blažek, Šikić, Sviben (od 46. Kostanjski)

Trener: Pero Ignjatić

MLADOST LUKA: Masnjak, Ružak, J. Ružić (od 68. J. Kajfeš), Kahlina, V. Ružić (od 84. Lojen), Pirički, Kleković, Petek (od 59. Mat. Kajfeš), Sukser, Borovnjak, Vrhovec

Trener: Dragutin Đurđević

Igrač utakmice: Hrvoje Šikić (Bestovje)

Preokretom protiv „mladostaša“ igrači Bestovja osigurali su ostanak u ligi. A nije se činilo da će završiti happy endom za domaćine koji su u rezultatskom minusu bili od 17. minute. Sve do zadnjih 15 minuta rezultat se nije mijenjao da bi zatim domaćini s tri gola (Moštak u 75. i Blažek u 80. i 84. minuti) preokrenuli događanja na terenu i osvojili bodove vrijedne nastupanja u 1. županijskoj ligi i slijedeće sezone.

Sava (D) - Bregana 1:2 (0:1)

Solaže Marka Vlašića za tri boda

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Matijašec (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Vlašić(5), 1:1 Jagustović(76), 1:2 Vlašić(82)

SAVA DRENJE: Suljić, Preskar, Jozić, Gotal, Jagustović, Z. Đeno, I. Đeno, Kršlin, Blažević (od 65. Vidović), Šoštarić, Đurđević (od 83. Braje)

Trener: Miroslav Šorgić

BREGANA: Štibić, Babojelić, Ovčarić (od 83. Dubić), Andabak, Lehpamer (od 75. Grgat), Ivandić, Župančić (od 11. Runtas), Brajković (od 66. Ahlin), Vlašić, Škacan, Tančak (od 86. Štiglić)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Bregana)

Dva gola iz dva solo prodora Marka Vlašića bila su dovoljna da svi bodovi s jedne strane Save pređu na drugu. Kod gostiju ne može se zanemariti i odličan dan vratara Štibića koji je s nekoliko obrana izludio domaće napadače. Za domaćina se u listu strijelaca upisao Jagustović, ali Vlašić efektnom izvedbom početkom i krajem susreta zadržava Breganu na pobjedničkom kolosijeku drugo kolo zaredom.

Kupinec - Novaki 0:2

Nakon 29. kola vodi Sloga Orešje sa 61 bodom, drugi je Dinamo (J) s 57, Bregana je peta sa 47 boda (-1 utakmica), Novaki su sedmi sas 43, Zrinski je jedanaesti s 39 bodova, Bestovje je četrnaesto s 26, dok je Tigar Rakitje šesnaesto s 21 bodom.