Spali na zadnje mjesto

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Matijašec (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Pirički(6), 1:1 Bungić(10), 1:2 Jarković(24), 2:2 Kleković(40), 3:2 Borovnjak(54), 4:2 Kleković(55), 5:2 Kleković(83), 5:3 Koljaja(86)

MLADOST LUKA: Pilski, Ružak, J. Ružić (od 73. M. Kajfeš), Kahlina, V. Ružić, Pirički, Kleković (od 62. J kajfež), Petek, Sukser (od 86. Lojen), Borovnjak, Tresk

Trener: Dragutin Đurđević

TIGAR RAKITJE: Husak, Likić, A. Horvat Hlevnjak, Prevendar, Josipović, Petković, Ačkar (od 73. Brekalo), Jarković, Pavić, Bungić

Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Ivan Kleković (Mladost)

Porazom u Luki igrači Rakitja spali su na posljednje mjesto tablice pa u zadnjih 180 minuta prvenstva moraju naći formu(lu) za barem jednu pobjedu koja bi im trebala biti dovoljna za ostanak u ligi. Domaćini su poveli preko Piričkog već u 6. minuti da bi gosti s brza dva gola Bungića i Jarkovića vratili vodstvo u svoj posjed. Na 2:2 pet minuta prije odmora poravnava Kleković, a zatim u nastavku slijedi pad u gostujućoj igri koji s nova 2 gola kažnjava Kleković, a s jednim Borovnjak. Koljaja se u 86. upisao u listu strijalaca golom za konačnih 5:3.

Novaki – Dinamo (J) 3:1 (1:0)

Solidna predstava domaćina

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sutkinja: Kumrić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Gestić(42), 2:0 Ivanović(58), 3:0 Gestić(68), 3:1 Tišlar(78)

NOVAKI: M. Čakanić, I. Čakanić, Marko Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić (od 82. Mamić), Brlečić, Horvatin (od 81. Širanović), Matijaščić, Golubić, Ivanović

DINAMO JAKOVLJE: Pečnjak, Keškić, Kukec, Malić (od 62. Kovačić), Vrabec, Draženović, Tišlar, Kovačiček, Heric, škrlin, Žaper

Trener: Petar Iskrić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Novaki)

Solidnom predstavom Novaki su nadigrali drugu momčad prvenstva i upisali pobjedu od 3:1. Prvi gol domaćini postižu u 42. minuti i to tek iz drugog pokušaja nakon što se Gestiću vratila lopta od Pečnjakove obrane. Nakon sata igre Ivanović udarcem s lijevom nogom povećava na 2:0, a ubrzo sve dvojbe o pobjedniku svojim drugim golom razriješava Gestić. Počasni gol za momčad iz Jakovlja postiže Tišljar.

Zrinski – Sloga (O) 0:3 (0:2)

Gosti osigurali titulu prvaka!

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Gudron Bašimamović (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Sapanjoš(15–11m), 0:2 Graf(23), 0:3 Penezić(88)

ZRINSKI: Rebrović, Prelec, A. Horvat, Brdarić, Draclin (od 80. D. Vrančić), Ištuk, M. Horvat, Šarić (od 64. Mogulić), Kordić (od 55. Baltić), Radovanić, Koletić

Trener: Mario Lovrentijev

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Prahin (od 60. Vučenik), Nehutni, Lovro Masnjak, Ciglar, Jež, Kukolja (od 63. Filipović), Luka Masnjak (od 70. M. Šuletnić), Graf (od 63. Sastić), Franjičević, Sapanjoš (od 70. Penezić)

Igrač utakmice: Zlatan Nehutni (Sloga)

Uvjerljivom pobjedom u Farkaševcu i kiksom Dinama u Novakima, igrači Sloge iz Orešja dva kola prije kraja prvenstva osigurali su titulu prvaka lige! Potpuno zasluženi trijumf gostujuće momčadi upotpunjen je boljom igrom koja je već dala rezultat u 15. minuti kada s bijele točke na 0:1 postavlja Sapanjoš. Prije toga gosti su stvorili dvije izgledne prilike koje su samo pokazale u kojem će smjeru susret kretati. Samo osam minuta kasnije nova lopta u mreži domaćina – Graf lijepim solo prodorom ne ostavlja ni mrvicu šanse domaćem vrataru Rebroviću. Do kraja susreta još samo jedan gol (iako prilika nije manjkalo – kod domaćina najbliži golu Koletić i Šarić) – Penezić u 88. potvrđuje pobjedu Sloge za veliko slavlje nakon posljednjeg sučeva zvižduka.

Mladost (KS) - Bestovje 2:1 (0:1)

A tako je dobro počelo

KLINČA SELA – Igralište Amruševo

Sutkinja: Krušlin (Ključ Brdovečki)

Pomoćnici: Rašić (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Golub(20), 1:1 Kelečić(63), 2:1 M. Jakšić(80)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Kelečić, Blažinčić, Sirovica, Matulin, Veselčić, K. Hasanović (od 87. Juraj), L. Hasanović, Stunja, Botički (od 46. Kegljević), M. Jakšić (od 90. I. Jakšić)

BESTOVJE: Šutalo, Mat. Đurđević (od 86. Mini), Stanić, Golub, Kapus, Šantalab, Ivanetić (od 71. Vajić), Moštak, Blažek, Šikić, Sviben

Trener: Pero Ignjatić

Igrač utakmice: Dario Bušić (Mladost)

Minimalan poraz Bestovja i propuštena prilika gostiju da se barem s bodom još malo odvoje od borbe za ostanak. A sve je počelo dobro za igrače trenera Ignjatića – u 20. minuti nakon kornera najspretniji je Golub za 0:1. U drugi dio domaćini ulaze odlučniji u nakani promjene rezultata pa Kelečić u 63. poravnava na 1:1. Gosti imaju ponovno priliku za vodstvo, ali udarac Šikića iz slobodnog udarca odlazi tik uz vratnicu. Domaćini kažnjavaju taj promašaj u 80. minuti preko Jakšića pa svi bodovi ostaju u Klinča Selu.

Bregana – Mladost (KD) 3:1 (2:0)

Učvrstili 5. mjesto

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Jelena Kumer (Bregana) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Župančić(2), 2:0 Škacan(13), 3:0 Vlašić(56), 3:1 Ivanuš(78)

BREGANA: Štibić, Lehpamer (od 63. Grgat), Runtas (od 49. Matijaščić), Andabak, Erceg, Ivandić (od 76. Štiglić), Župančić, Tančak (od 55. Copić), Vlašić (od 58. Dubić), Škacan, Ovčarić

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, M. Nemčić, Cimprešak, Ma. Nemčić, Slavi (od 46. Marušić), M. Frkanec, Pulek, Sutlar (od 46. Ivanuš), Nežić, Mar. Nemčić, I. Frkanec

Trener: Dario Ivanuš

Igrač utakmice: Matija Župančić (Bregana)

Bregana je s novom pobjedom učvrstila svoju 5. poziciju na tablici te joj do kraja prvenstva jedino Pušća može ugroziti taj redosljed. Već u 2. minuti prvi gol na Grablicama – Župančić koristi upotrebljivu loptu Vlašića i lagano poentira pokraj nemoćnog Boranića. Deset minuta kasnije Škacan po drugi puta šalje loptu u mrežu „mladostaša“. Za treći gol domaćini su morali pričekati početak nastavka. Ovoga puta igrači Bregane zamjenjuju uloge pa Škacan asistira, a Vlašić, asistent kod prvog gola, šalje loptu neobranjivo pod gredu. Igrači Bregane smanjuju tempo pa gosti dolaze do daha i postižu neobičan gol s 40 metara za konačnih 3:1.

Nakon 28. kola vodi Sloga Orešje sa 61 bodom, drugi je Dinamo (J) s 54, Bregana je peta sa 44 boda (-1 utakmica), Novaki su sedmi sa 40, Zrinski je dvanaesti s 36 bodova, Bestovje je četrnaesto s 23, dok je Tigar Rakitje šesnaesti s 21 bodom.