16. Opatija kup – Opatija, 24. svibnja

KARATE - Tri zlata, srebro i bronca Samoborcima

U prekrasnoj Opatiji održan je 16. po redu međunarodni turnir u karateu, Opatija kup 2015. U novosagrađenoj sportskoj dvorani domaćin je okupio 237 mladih natjecatelja iz 39 klubova Hrvatske, Slovenije i Italije.

Karate klub Samobor zastupali su kataši, koji su imali odličan nastup te osvojili ukupno pet medalja: 3 zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu.

Najuspješniji su u Opatiji bili Iskra Majsec, koja je suvereno pobijedila u konkurenciji mlađih učenica, Veronika Horak, koja je slavila u konkurenciji učenica B-program te Dino Šimunec, koji je dominirao u konkurenciji učenika.

Korak do zlata ostala je Nika Jelen u konkurenciji kadetkinja, koja je osvojila srebrnu medalju, dok je u istoj konkurenciji Lucija Gečević ostala tek na bronci.

Lucija Lucić, Dario Szel i Ivan Terihaj ovaj puta nisu uspjeli doći do postolja za dodjelu medalja.

Idućeg će vikenda sedmero mladih Samoboraca nastupiti u Bratislavi, na 19. otvorenom prvenstvu Slovačke za djecu i kadete.

T.I

Prvenstvo Zagrebačke županije - Jastrebarsko, 23. svibnja

KARATE - 26 medalja za Breganu

U subotu, 23. svibnja, u dvorani srednje škole u Jastrebarskom održano je prvenstvo Zagrebačke županije na kojem je nastupilo 230 natjecatelja od mlađih učenika do mlađih seniora. Kao i svake godine, županijsko prvenstvo je prilika za skupljanje iskustva mlađim natjecateljima pa je iz Karate kluba Bregana nastupilo dvadesetak natjecatelja u borbama, koji su osvojili ukupno 26 medalja (8 zlatnih, 8 srebrnih i 10 brončanih). Ostavili su odličan dojam i pokazali da će, ukoliko nastave vrijedno trenirati, među njima biti uspješnih sportaša. S mladim sportašima su bili treneri Goran Romić i Dejan Ćosić, koji su vrlo zadovoljni nastupima svojih učenika.