Europsko prvenstvo u kyokushin karateu za muškarce i žene u kategorijama kadeta, juniora i seniora

KYOKUSHIN - Lukšiću zlato, Fabeku bronca

Od 17. do 19. travnja u Varšavi je održano Europsko prvenstvo u kyokushin karateu za muškarce i žene u kategorijama kadeta, juniora i seniora. Na njemu su, kao predstavnici Hrvatske, nastupili i članovi Karate kluba Mladost Samobor Fran Lukšić i David Fabek.

Fran Lukšić nastupao je u kategoriji juniora rođenih 1997., do 65 kg. Nakon pet dobivenih borbi, u kojima je redom pobjeđivao natjecatelje iz Mađarske, Poljske, Rumunjske, Litve i Ukrajine, Fran je osvojio prvo mjesto i okitio se naslovom prvaka Europe. Koliko je bio težak put do zlatne medalje možda najbolje pokazuje činjenica da je za protivnike imao natjecatelje iz država koji dominiraju europskim kyokushin karateom. Zbog svoje odlične fizičke i psihičke pripremljenosti Fran je sve protivnike uvjerljivo pobjeđivao i zasluženo stao na pobjedničko postolje.

Naš drugi natjecatelj David Fabek nastupao je u kategoriji kadeta rođenih 1998., do 75 kg. Nakon uvjerljivih pobjeda nad predstavnicima Bugarske i Češke, David je poražen u polufinalu od predstavnika Ukrajine te je tako je osvojio brončanu medalju. Osvajačima je medalje uručio predsjednik Svjetske shinkyokushim karate organizacije (WKO) shihan Kenji Midori iz Japana.

Na ovogodišnjem EP natjecala su se 364 natjecatelja iz 24 države. Prema ocjenama svih sudionika, ovo je bilo najbolje i najjače EP. Kvaliteta prikazanih borbi bila je na zavidnoj razini. Svaka od država imala je pravo nastupa s po dva natjecatelja u svakoj kategoriji. Na taj način su države sudionice na kvalifikacijskim turnirima izabrale najbolje natjecatelje za koje su smatrali da će ih najbolje predstavljati. Zbog svih tih razloga uspjeh naših natjecatelja ima posebnu težinu. Svojim nastupom na EP promovirali su kako Republiku Hrvatsku, tako i Grad Samobor.

Milan Garašić

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 7. kolo Agrodalm – Samobor 51:56 (18:31) (12:12, 6:19, 12:11, 21:14)

KOŠARKA - Ipak sačuvali prednost

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 7. kolo
Agrodalm – Samobor  51:56 (18:31) (12:12, 6:19, 12:11, 21:14)

KK SAMOBOR: Vrbančić 7, Milakara 2, Knezović 13, Guliš, Melinščak 2, Pecić 18, Kufrin, Matović 6, Sedlar 8; Trener: Krešimir Klupač

KK AGRODALM: Zidarić 7, Lončarić 2, Budanko 6, Špeljak 4, Stanković 19, Barać, Maksan 6, Mirković 7, Krznarić; Trener: Zdravko Vučković

U 7. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Agrodalma iz Zagreba rezultatom 51:56. Nakon izjednačene prve četvrtine Samoborci su potpuno dominirali igrom u drugoj četvrtini ostvarivši 13 koševa prednosti. U samoj završnici domaćini serijom od deset ubačenih koševa smanjuju na 5 razlike, ali ipak ne uspijevaju preokrenuti rezultat, tako da Samoborci dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Pecić s 18 i Knezović s 13 koševa.

Kod Agrodalma najučinkovitiji je bio Stanković s 19 koševa.

Subota, 25. travnja, u 18,20

SENIORI – LJETNA LIGA – 1. kolo Dubrava – Samobor 92:73 (52:34) (26:21, 26:13, 26:22, 14:17)

KOŠARKA - Zaslužena pobjeda Dubrave

SAMOBOR: Levanić 25, Vranić 2, Gionechetti 14, Imbert 12, Došen 2, Valenčak 6, Planinčić 2, Pavičić 2, Belamarić 8. Trener: Josip Vlah

DUBRAVA: Škara 10, Mikulić 20, Bešlić 22, Šoprek 3, Gašpar 8, Oršanić 6, Miličević 23. Trener: I. Lozanić

Mlađi seniori Samobora u 1. kolu ljetne lige izgubili su od ekipe Dubrave iz Zagreba rezultatom 92:73. Tek prvu četvrtinu, prvenstveno zahvaljujući ubačenih 15 koševa Levanića, Samoborci su donekle parirali košarkašima Dubrave. Do poluvremena Dubrava ostvaruje dvadesetak koševa prednosti, koje čuvaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Levanić s 25, Gionechetti sa 14 i Imbert s 12 koševa.

Kod Dubrave odlični su bili Miličević s 23, Bešlić s 22 i Mikulić s 20 koševa.

3. HNL zapad - 23. kolo Samobor – Dugo Selo 2:4 (1:2)

NOGOMET - Ostao gorki okus poraza

3. HNL zapad - 23. kolo
Samobor – Dugo Selo 2:4 (1:2)

SAMOBOR – Gradski stadion

Sudac: Biljuh (Marčana)

Pomoćnici: Balen i Delač

Strijelci: 0:1 Kovačević(10), 1:1 Škvorc(13), 1:2 Nemanić(43), 1:3 Skorin(68), 1:4 Nemanić(71), 2:4 Kostanjski(79)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Regović (od 41. Ćutić), Škvorc, Hasan (od 46. Guliš), Brdarić (od 71. Kostanjski), Brujić, Regović

Trener: Sven Raić

DUGO SELO: Nevistić, Kutleša, Martić, Mamuza, Puretić (od 76. Filipović), Nemanić, Ivančević, Skorin (od 81. Herceg), Barišić, Benković, Kovačević (od 58. Micić)

Trener: Milivoj Bračun

Crveni karton: Bašić(40), Horvat(78)

Igrač utakmice: Juraj Nemanić (Dugo Selo)

Vatreno je bilo u Hebrangovoj već od prve minute: Bašić u prvom napadu gosta brani zicer koji je bio samo nagovještaj vodstva do koje momčad Milivoja Bračuna stiže u 10. minuti kada se u listu strijelaca upisuje Kovačević. Samo tri minute kasnije brzi uzvrat domaćina – Filip Škvorc poteže volejem s ruba 16 metara za 1:1. Dugoselčani susret prelamaju u 40. minuti kada Nemanić bježi Zemanu i izlazi sam ispred domaću „jedinicu“ koja ga ruši, pa sudac Biljuh opravdano pokazuje na bijelu točku, a „rušitelja“ Bašića šalje na prijevremeno tuširanje. Isti igrač (Nemanić) šalje loptu u jednu stranu, a svježeg Ćutića u drugu za novu prednost prednost Dugog Sela. Kvalitetnijem gostu nije bilo teško kontrolirati igru s brojčanom nadmoći na terenu koju sredinom nastavka kapitaliziraju s nova dva gola za nedostižnih 1:4. Za domaćine u 79. gol postiže još jedan Filip, ovaj put Kostanjski, no gorak okus poraza unatoč kozmetičkom poboljšanju ostaje.

Nakon 23. kola vodi Dinamo II s 530 boda, druga je Rijeka II s 46, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 20 bodova.