NOGOMET - 3. HNL zapad, 22. kolo Samobor – Dubrava Tim kabel 0:1 (0:0)

Sudac: Mazal (Vrbovec), Pomoćnici: Rojc i Havranek

SAMOBOR: Bašić, Regović (od 67. Kostanjski), Makarun, Zeman, Ivkovčić, Guliš (od 86. Kotarski), Škvorc (od 89. Žitković), Hasan, Horvat, Brujić, Drušković

DUBRAVA TIM KABEL: Kakša, Kelemen (od 64. Kolak), Krajinović, Janjiš (od 76. Kolaković), Ćibarić, El – Saleh, Brekalo, Karamatić, Čopec (od 46. Mioković), Dodić, Mikulić

Trener: Željko Radišić

Igrač utakmice: Marin Krajinović (Dubrava Tim kabel)

Uz dosta sreće favorizirani su gosti (ovom pobjedom su „skočili“ na drugou mjesto) odnijeli puni plijen iz Hebrangove ulice. Samoborci su željeli ostati i treće kolo zaredom neporaženi te su se na zelenom terenu i više nego dobro nosili s kvalitetnijim gostom. Momčad iz Dubrave samo je jednom u prvih 45 minuta opasno zaprijetila i to iz slobodnog udarca, kojeg je u korner preusmjerio Bašić. Drugi dio donosi presliku prvog sve do 81. minute i pogotka gosta. Nakon odbijanca iz kornera na loptu su krenuli Ivkovčić (glavom) i Krajinović (škaricama), a potonji uz dosta sreće posprema loptu tik uz stativu domaćeg gola. Domaćini su reklamirali opasnu igru (visoko podignuta noga), ali je sudac Pajvot ostao nijem. Najbolju priliku za poravnanje u sudačkoj nadoknadi propustio je Makarun kojem udarac iskosa završava pokraj okvira vrata.

Nakon 22. kola vodi Dinamo II s 50 bodova, druga je Dubrava Tim kabel s 44, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 20 bodova.

Četiri zlata, dva srebra i tri bronce za Samoborce

KARATE - Đurđevac Open 2015.

Mlade karateke Karate kluba Samobor nastupile su 11. travnja na 6. po redu međunarodnom turniru Đurđevac open 2015., koji je ove godine okupio respektabilan broj sportaša, njih čak 616 iz 59 klubova Albanije, Bosna i Hercegovine, Čilea, Mađarske, Makedonije, Slovenije, Srbije, Turske i Hrvatske.

Mlade Samoborke i Samoborci su se vrlo dobro snašli u vrlo jakoj i brojnoj konkurenciji te su se u Samobor vratili sa čak 9 osvojenih medalja. Najuspješniji na 6. Đurđevac openu bili su Dino Šimunec i Dario Szel koji su osvojili čak 3 zlata te Ivan Terihaj sa srebrom i dva zlata. Stručni stožer samoborskog kluba najviše veseli dobra forma kataša, koje kroz tjedan dana čeka u Čakovcu prvenstvo Hrvatske od kojeg se jako puno očekuje. Prema viđenom u Đurđevcu, u Čakovec se može putovati s puno optimizma i velikim nadanjima.

Čestitke treba uputiti i svima ostalima koji nisu uspjeli doći do odličja, ali su imali odličan nastup i nedostajalo im je samo malo više sportske sreće.

Rezultati KK Samobor:

Kate pojedinačno: 1. mjesto učenici - Dino Šimunec, 2. mjesto učenice Veronika Horak, 3. mjesto učenice Karla Škvorc.

Kate ekipno: 1. mjesto učenici (Dario Szel, Ivan Terihaj, Dino Šimunec), 1. mjesto ml.kadeti (Dario Szel, Ivan Terihaj, Dino Šimunec).

Borbe: 1. mjesto učenici do 38 kg Dario Szel, 2. mjesto učenici do 34 kg Ivan Terihaj, 3. mjesto ml.kadetkinje do 55 kg Paula Šogorić, 3. mjesto ml.kadeti do 57 kg Petar Jednar.

KK FORTUNA - KK SAMOBOR 57:75 (31:44)

KOŠARKA – Kadeti, 1. Županijska liga, 1. kolo

U prvom kolu 1. županijske lige kadeti Samobora su na gostujućem terenu 12. travnja pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića s rezultatom 57:75. U prvoj četvrtini Samoborci gotovo bez promašaja ubacuju čak 30 koševa za visoku prednost od 17 poena. U daljnjem tijeku utakmice domaćini prelaze u obrani na usku zonu tako da Samoborci teže probijaju obranu domaćina, ali uspijevaju sačuvati stečenu prednost iz prve četvrtine za zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Matijaščić s 21 i Iviček s 18 koševa. Kod Fortune najučinkovitiji je bio Šarić s 18 koševa.

SAMOBOR: Mišić 6, Alilović 8, Kupres 3, Stanić 8, Iviček 18, Golić 9, Palčec 2, Matijaščić 21. Trener: Zdravko Džimbeg.