SENIORI – A2 LIGA – 22. kolo Samobor – Zrinjevac 77:73 (40:36) (20:18, 20:18, 20:18, 17:19)

KOŠARKA - Gosti na kraju priprijetili

SENIORI – A2 LIGA – 22. kolo
Samobor – Zrinjevac  77:73 (40:36) (20:18, 20:18, 20:18, 17:19)

SAMOBOR: Levanić B. 8, Vranić, Gionechetti 4, Gašparac 4, Šilobod 14, Imbert 5, Levanić M. 3, Nakić 14, Pavičić, Belamarić 5, Baričević 20; Trener: Josip Vlah

ZRINJEVAC: Marcelić 15, Popović, Uljarević 20, Kušec 26, Uzelac 2, Buljević, Šapro 4, Lučić 6; Trener: N. Nikolić

Košarkaši Samobora su u 22. kolu lige pobijedili na domaćem terenu ekipu Zrinjevca iz Zagreba rezultatom 77:73. Prve tri četvrtine Samoborci su dobili s identičnim rezultatom 20:18, u kojima su svi igrači dobili priliku za igru. Polovicom zadnje četvrtine Samoborci s najboljom petorkom ostvaruju 15 koševa prednosti te mijenjaju sastav, što koriste gosti i sa serijom od 12 koševa dolaze na prijetećih tri koša zaostatka 76:73. Ipak, u posljednjih pola minute Samoborci staju na loptu i zasluženo dolaze do pobjede i odličnog trećeg mjesta lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Baričević s 20 te Šilobod i Nakić, oba s po 14 koševa.

Kod Zrinjevca najučinkovitiji su bili Kušec s 26 i Uljarević s 20 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 5. kolo Vern – Samobor 45:69 (18:38) (8:18, 10:20, 11:15, 16:16)

KOŠARKA - Presingom do pobjede

KK SAMOBOR: Vrbančić 4, Milakara 4, Knezović 7, Guliš, Tatarević 2, Pecić 14, Kufrin, Kontak 24, Matović 4, Sedlar 10, Deklman, Kupres; Trener: Krešimir Klupač

KK VERN: Pejaković K. 5, Ćorić 1, Capan L., Čindrak 12, Capan M. 2, Doko 4, Šiljeg 2, Pejaković B., Potočić 2, Barbić 5, Bulić 2, Nazor 10; Trener: S. Helbich

U 5. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu Verna iz Zagreba rezultatom 45:69. Početkom druge četvrtine učinkovitim presingom Samoborci stvaraju dvadeset koševa prednosti, tako da do kraja utakmice imaju priliku za igru svi igrači, koji uspješno brane prednost za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Kontak s 24 i Pecić sa 14.

Kod Verna najučinkovitiji je bio Čindrak s 12 koševa.