Državno prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola u judu

JUDO - Judašice opet državne prvakinje, judaši treći

Sportska dvorana u Kaštel Sućurcu 22. i 23. ožujka ugostila je mlade judaše i judašice na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava osnovnih škola u judu. Organizator je bio Hrvatski školski sportski savez, uz suorganizaciju Županijskog saveza školskog športa Splitsko dalmatinske županije i uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Na natjecanju je nastupilo više od 150 najboljih judaša i judašica iz 17 osnovnih škola iz 9 županija.

U konkurenciji 9 ekipa naše su djevojčice osvojile prvo mjesto uvjerljivom bodovnom razlikom, a muška ekipa osvojila je treće mjesto.

Ženska ekipa:

Diana Sertić, Lucija Nakata, Marija Lindić, Marta Pisk, Matea Garašić, Martina Greblički, Helena Vuković i Lorena Štengl (voditeljica prof. Ismeta Čerkez)

Muška ekipa:

Antonio Hrkec, Marin Sirovica, Ivan Ištuk, Nikola Škalec, Ivan Lindić, Leon Gorički, Vedran Mužević, Moran Čerkez, Borna Ivošević i Martin Franjko (voditelj prof. Zoran Rajčević)

Gimnastički troboj Brežica, Ljubljane i Samobora

GIMNASTIKA - Samoborkama četiri zlata

U subotu, 21. ožujka, gimnastičarke GK Samobor odazvale su se pozivu domaćina Telovadnom društvu Sokol iz Brežica na prijateljsko natjecanje, tj. troboj između Brežica, Ljubljane i Samobora. U gimnastičkoj dvorani okupilo se 50-ak gimnastičarki, koje su se natjecale od 1. do 5. stupnja.

Na svom prvom međunarodnom natjecanju nastupile su najmlađe gimnastičarke našeg kluba: Maja Gabrek, Nikolina Kolenić, Nola Lucarić, Leire Golubić, Laura Deisinger i Dora Radek i odmah bile najbolje. Između 5 ekipa 1. stupnja osvojile su 1. mjesto.

Pojedinačno 1. mjesto osvojila je Laura Deisinger, a Leire Golubić je bila 2., Dora Radek 4., Maja Gabrek 14., Nikolina Kolenić 17., a Nola Lucarić 20. u konkurenciji 25 gimnastičaki.

Nika Šmid i Petra Frankić natjecale su se u 3. stupnju; Nika je bila 4., a Petra je djelila 6 mjesto s još dvije gimanstičarke.

U natjecanju 4. stupnja imali smo dvije predstavnice: Barbaru Jelić, koja je osvojila 1. mjesto, i Taru Bartaković koja je bila 3.

Sara Kormoš, Lorena Bartaković i Helena Kirschenheuter natjecale su se u 5. stupnju. Najbolja je bila Sara Kormoš, Lorena Bartaković podijelila je 2. mjesto s gimnastičarkom iz Brežica, a Helena Kirschenheuter bila je 4.

Na natjecanju su ih pratile trenerice Jelena Pađan i Martina Bublić i trener Tomislav Kolenić.

Za uspomenu dobili smo knjižicu o 110. godišnjici gimnastike u Brežicama. U njoj se spominje i prvo gostovanje gimnastičarki iz Brežica na prijateljskom susretu u Samoboru 2001. godine. Nakon 14 godina ponovno smo se susreli. Nadamo se da će ovakvi susreti postati tradicionalni.

Martina Bublić

Streličarsko Prvenstvo Hrvatske za djecu do 14 godina

STRELIČARSTVO - Samoborci izvrsni

Na streličarskom Prvenstvu Hrvatske za djecu do 14 godina, u nedjelju, 22. ožujka, u Rijeci nastupili su i mladi samoborski streličari. Iako ovaj puta ne tako brojni, istaknuli su se kvalitetom i dobrim rezultatima.

Izvrstan je bio i Filip Urbanc u kategoriji dječaka do 12 godina u standardnom luku i osvojio prvo mjesto. Najviše je iznenadio najmlađi član Streličarskog kluba Samobor, Vigo Mikola, koji je po prvi puta nastupio na službenom natjecanju i u istoj kategoriji do 12 godina osvojio treće mjesto.

I u najjačoj i najbrojnijoj kategoriji (dječaci do 14 godina u zakrivljenom luku) briljirao je Samoborac Luka Beltram. Nakon prve polovine Luka je bio najbolji s 241 krugom, što je ujedno i njegov osobni rekord, no nešto slabiji rezultat imao je u drugoj polovini te je na kraju osvojio treće mjesto.

Bravo Samoborci!

D.K.

3. HNL zapad - 19. kolo HAŠK – Samobor 3:1 (1:0)

Pomoćnici: Delač i Bučar

Strijelci: 1:0 Abramović(28), 1:1 Brujić(64), 2:1 Abramović(88), 3:1 Klarić(90)

HAŠK: Horvat, Barišić, Javorović (od 67. Rexhepi), Abramović, Antonić, Klarić, Krznar, Vranković, Perić, Collins (od 56. Jovanovski), Nurnberger (od 75. Primorac)

Trener: Ratko Ninković

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Makarun, Zeman, Ivkovčić, Hasan, Kostanjski, Krizmanić (od 89. Kapović), Vrančić (od 46. Drušković), Brujić, Brdarić

Trener: Sven Raić

Igrač utakmice: Ivan Abramović (HAŠK)

Dosad najbliže bodu bili su Samoborci u nastavku prvenstva. Samo dvije minute dijelile su ih od remija, no rezultat 1:1 iz 88. se pretvorio u konačnih 3:1. Domaći mogu slaviti dvostrukog strijelca Abramovića kojem je sekundirao Klarić golom u posljednjim trenucima sudačke naknade. Gostima jedina utjeha može biti pogodak Brujića kojim su prekinuli post od tri susreta u kojimq nisu osjetili slast spremanja lopte iza vratarskih leđa.

Nakon 19. kola vodi GNK Dinamo II s 43 bodova, drugi je Novigrad s 38, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 14 bodova.