SENIORI – A2 LIGA – 16. kolo Medveščak – Samobor 78:87 (38:42) (23:18, 15:24, 18:29, 22:16)

KOŠARKA - Teško, ali zasluženo

SENIORI – A2 LIGA – 16. kolo
Medveščak – Samobor  78:87 (38:42) (23:18, 15:24, 18:29, 22:16)

SAMOBOR: Levanić B. 1, Vranić, Gionechetti 22, Gašparac 13, Šilobod 5, Imbert, Levanić M. 9, Nakić 14, Pavičić, Belamarić 3, Baričević 18; Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Krčelić, Pavelić 10, Šunjić 9, Jacović 2, Anzulović 18, Grilj 2, Ribarić 8, Živković, Kozlović 5, Samošćanec 11, Kopanja 13, Barišić; Trener: E. Hadžić

Košarkaši Samobora u 16. kolu lige pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Medveščaka iz Zagreba rezultatom 78:87. Nakon dobrog početka i vodstva od 15:10 Samoboraci ostaju 5 minuta bez ubačaja, tako da domaćini serijom od 13 koševa dolaze do svojeg najvećeg vodstva na utakmici od 23:15. Početkom druge četvrtine Samoborci vraćaju vodstvo koje ne ispuštaju do kraja utakmice. Najbolji period igre Samoboraca je bio početkom drugog poluvremena, započevši ga s 4 trice u seriji te nebeskim zakucavanjem kapetana Gionechettija za najveće vodstvo na utakmici od 19 koševa. Na kraju zaslužena pobjeda Samoboraca za povratak na drugo mjesto lige. U sljedećem kolu očekuje ih još jedno, i to najteže, gostovanje protiv vodeće ekipe lige Hermes Analitice, koja ima samo dva poraza, od kojeg je jedno baš od Samoboraca, i to prije 11 kola iz prvog dijela natjecanja.

Kod Samoboraca briljirao je play Gašparac, kojem su falile samo 2 asistencije za četverostruko dvostruki učinak od 26 koševa, 13 skokova, 10 iznuđenih prekršaja i 8 asistencija. Uz njega, odlično su odigrali Baričević s 18, Nakić s 15 i Gionechetti s 12 koševa.

Kod Medveščaka najučinkovitiji su bili Anzulović s 18 i Kopanja s 13 koševa.

KADETI – 3. HRL II. dio – 4. kolo Agrodalm – Samobor II 49:52 (29:22) (21:10, 8:12, 8:15, 12:15)

KOŠARKA - Krenuli u drugom poluvremenu

SAMOBOR II: Stanić, Jelić 10, Čakanić, Peloza, Mišić 10, Knezović 6, Zorić, Kontak 15, Sedlar, Alilović 11, Palčec; Trener: Marin Sedlar

AGRODALM: Radanj 6, Šurina, Široki 2, Smolčić 6, Lokotar, Delić, Štimac, Nucak 4, Capan 31, Špeljak; Trener: Zdravko Vučković

U 4. kolu II. dijela 3. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu pobijedili ekipu kadeta Agrodalma rezultatom 49:52. Domaćini dobrom igrom vrlo brzo ostvaruju desetak koševa prednosti, koje održavaju cijelo prvo poluvrijeme. U samo par minuta drugog poluvremena Samoborci dolaze do izjednačenja i do kraja utakmice igra se u egalu, da bi u zanimljivoj završnici Samoborci s 5 ubačenih koševa u seriji izborili tijesnu, ali zasluženu pobjedu.

od Samoboraca istakli su se učinkovitošću Kontak s 15 i Alilović s 11 koševa.

Kod Agrodalma najučinkovitiji je bio Capan s 31 košem.

MLAĐI KADETI – 1. HRL KVALIFIKACIJE – 2. kolo Samobor – Bosco 72:26 (43:10) (18:5, 25:5, 13:12, 16:4)

KOŠARKA - Lako do pobjede

KK SAMOBOR: Tatarević 18, Milakara 6, Knezović 4, Guliš 2, Kontak 13, Sedlar 2, Kufrin 2, Kupres 7, Matović , Vrbančić 8, Deklman 10; Trener: Krešimir Klupač

KK BOSCO: Samac 5, Mićković, Vodopija, Gršetić, Antunović 6, Lelas, Kos 12, Barešić, Balvan 3, Popovčić; Trener: Skenderović

U 2. kolu kvalifikacija mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Bosca iz Zagreba s rezultatom 72:26. Utakmica je protekla u vodstvu domaće ekipe od samog početka, da bi već do poluvremena iznosila 33 koša prednosti, tako da su u drugom poluvremenu dobili priliku igrači s klupe, koji su također opravdali trenerovo povjerenje.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Tatarević s 18 i Kontak s 13 koševa.

Kod Bosca najučinkovitiji je bio Kos s 12 koševa.