Hrvatski školski sportski savez dodijelio nagrade za sportska dostignuća u školskoj godini 2013./2014.

ŠKOLSKI SPORT - Laureati Zoran Rajčević i ŠSD Bogumilac

Kao i svake godine tako je i ove Hrvatski školski sportski savez dodijelio nagrade i priznanja za ostvareno na polju razvoja i postignutih rezultata tijekom školske 2013./2014. godine. Nagrade su dodijeljene za pojedinačne stručne uspjehe, kao i uspjehe ostvarene na raznim natjecanjima u okviru nastupa članica i članova školskih sportskih društava. Nagrade su dodijeljene u velikoj dvorani Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta u Zagrebu.

Za doprinos školskom sportu u školskoj godini 2013./2014. nagradu je primio i Zoran Rajčević, prof. u OŠ Bogumila Tonija u Samoboru, u kategoriji osnovnih škola.

Obzirom na rezultate postignute tijekom školske godine na raznim natjecanjima, naslov najbolje škole u Hrvatskoj pripao je OŠ Bogumila Tonija iz Samobora i ŠSD Bogumilac. Osvojenih 62 boda bilo je dovoljno da se sportaši ove samoborske osnovne škole zasluženo nađu na prvom mjestu i budu proglašeni najboljima u Hrvatskoj. Drugo mjesto je pripalo ŠSD iz OŠ Vladimira Nazora iz Pazina, a treće ŠSD Smiljevac iz OŠ Smiljevac - Zadar.

Kako je naglašeno, sport svoju primarnu zadaću ima upravo u osnovnim školama, gdje sve i počinje. Dobar i stručan rad, neophodna infrastruktura, ali i zaninteresiranost mladih za sport, potvrda su dobrog rada u OŠ Bogumila Tonija.

KADETI – 1. HRL – 12. kolo Dubrava – Samobor 85:70 (35:33) (24:12, 11:21, 23:16, 27:21)

KOŠARKA - Pogreškama u poraz

KADETI – 1. HRL – 12. kolo
Dubrava – Samobor 85:70 (35:33) (24:12, 11:21, 23:16, 27:21)

SAMOBOR: Došen, Kupres, Jelić 4, Alilović, Iviček 3, Golić, Valenčak 26, Matijaščić 10, Živković 27; Trener: Marin Sedlar

DUBRAVA: Sedlo 4, Božić, Ojdanić 13, Hudiček, Nevistić 10, Marunić 19, Babić, Krajačić 16, Govorčin 2, Stipić 11, Volarić 6, Cvitanović 4; Trener: B. Gnjidić

U 12. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Dubrave iz Zagreba s rezultatom 85:70. Nakon loše prve četvrtine Samoborci su zaigrali u drugoj četvrtini vrlo učinkovito i pred kraj prvog poluvremena imaju prvo i jedino vodstvo od 31:29.

Početkom drugog poluvremena domaćini serijom koševa odlaze na 15 koševa prednosti, da bi Samoborci vrlo brzo smanjili na 5 koševa i taj priključak drže do dvije minute prije kraja utakmice. Tada ulaze u seriju promašaja koje domaćini učinkovito kažnjavaju za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Živković s 27 i Valenčak s 26 koševa.

Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Marunić s 19 koševa.