SENIORI - A2 LIGA - 4. kolo Vern – Samobor 72:79 (37:34) (21:17, 16:17, 20:28, 15:17)

KOŠARKA - Nisu dopustili iznenađenje

SENIORI - A2 LIGA - 4. kolo
Vern – Samobor  72:79 (37:34) (21:17, 16:17, 20:28, 15:17)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić, Gionechetti, Planinčić, Šilobod 28, Levanić M. 15, Ušić 19, Sladić, Belamarić 2, Gašparac 13, Imbert, Pavičić 2; Trener: Zdravko Džimbeg

VERN: Strika 2, Rezo 18, Šimović, Lovrić, Medved, Božić 12, Anzulović, Helbich 11, Garvanović 25, Dojkić, Kordić 4, Devčić; Trener: Željko Ciglar

Košarkaši Samobora su u zaostalom 4. kolu lige pobijedili na gostujućem terenu ekipu Verna iz Zagreba rezultatom 72:79. Nakon početnog vodstva Verna od 10:3, Samoborci serijom od 9 koševa Šiloboda vraćaju utakmicu u egal igru. Početkom zadnje četvrtine Samoborci ostvaruju 10 koševa prednosti koje rutinirano brane. U predzadnjoj minuti domaćini su zaprijetili mini serijom od 8 koševa, približivši se na samo tri koša zaostatka 72:75. Međutim, Samoborci ne dopuštaju nikakvo iznenađenje, odigravaju tada odličnu obranu te koševima Ušića i Levanića potvrđuju zasluženu pobjedu. Samoborci su u nekoliko navrata prikazali vrlo atraktivnu igru s alley up-ovima i zakucavanjima Ušića i Šiloboda.

Kod Samoboraca nezaustavljiv je bio Šilobod s 28 koševa te odličan povratnik u ekipu centar Ušić s 19 koševa, 15 skokova i 3 blokade. Uz njih vrlo dobro su odigrali iskusni Matej Levanić s 15 i Gašparac s 13 koševa, ali i 10 skokova.

Kod Verna istakli su se učinkovitošću Garvanović s 25 i Rezo s 18 koševa.