JUNIORI – 1. HRL – 2. kolo Samobor – Zabok 101:62 (40:26) (19:8, 21:18, 30:19, 31:17)

KOŠARKA - Ubrzali igru i pobijedili

JUNIORI – 1. HRL – 2. kolo
Samobor – Zabok  101:62 (40:26)  (19:8, 21:18, 30:19, 31:17)

SAMOBOR: Čižmešija 12, Belamarić 24, Sladić 10, Planinčić 16, Grubešić 6, Živković 2, Pavičić 24, Valenčak 4, Komerički 3, Matijaščić; Trener: Josip Vlah

ZABOK: Martinko 13, Martinić, Celjak 9, Sovec, Diserko, Dugandžić 6, Huić 9, Kolar

U 2. kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Zaboka s rezultatom 101:62. Juniori Samobora ušli su u utakmicu protiv najslabije ekipe lige preležerno, što je rezultiralo nizom promašaja i izgubljenih lopti i s tek 14 koševa prednosti na poluvremenu. U drugom poluvremenu mnogo brža i preciznija igra Samoboraca koji odlaze na četrdesetak koševa prednosti, tako da su i mlađe rezerve dobile veću minutažu te su prikazali solidnu igru za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca standardno najučinkovitiji su bili Belamarić i Pavičić, s po 24 koša svaki, te Planinčić s 16 koševa.

Kod Zaboka najučinkovitiji je bio Tuđen s 25 koševa, od čega 6 trica.

1. županijska liga zapad - 12. kolo

NOGOMET - Pobjede Bregane i Bestovja

Bregana – Dinamo (O) 2:0 (1:0)

Stanec dva puta za tri boda

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Skomrak (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Stanec(1), 2:0 Stanec(58)

BREGANA: Štibić, Erceg, P. Runtas (od 63. Lehpamer), Andabak, Tančak (od 28. Škacan), Ivandić, Stanec, Kasalo, I. Runtas, Ovčarić (od 70. Celizić), Matijaščić

DINAMO OKIĆ: Sablić, P. Razum, Jusup, Tandarić, Vulje, Kišan, Jurinić, Golubić, Rubinić, Jalšovec, Lukić

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Dominik Stanec (Bregana)

Bregana na Stanecov pogon i dalje napreduje, peto kolo zaredom upisana je pobjeda. Mladi veznjak domaćina već u prvoj minuti koristi Matijaščićevu loptu i svladava nemoćnog Sablića. Do poluvremena Bregana je mogla i povećati prednost, no igrači Davida Kižlina nisu bili precizni u završnicama akcija. Potvrda troboda dolazi u 58. minuti kada Stanec koristi nepažnju gostujuće obrane i lagano poentira za svoj peti gol u posljednje dvije utakmice.

Novaki – Sloga (O) 0:4 (0:1)

Dotukao ih Vučur

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Golub (Jatrebarsko)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Bionda (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Vučur(34), 0:2 Vučur(71), 0:3 Vučur(75), 0:4 Sapanjoš(78)

NOVAKI: Dorotić, Skukan (od 84. Mario Žugec), Marko Žugec, Barbarić, Janjić, Gestić, Rasi, Andabak (od 80. Lehpamer), Matijaščić, Letinčić, Barač

SLOGA OREŠJE: Cerle, Prahin (od 80. Vučenik), Nehutni (od 77. Kostić), Lovro Masnjak, Crnjac, Ciglar, Kukolja (od 82. Filiopović), Luka Masnjak, Graf (od 67. Jež), Vučur (od 82. Penezić), Sapanjoš

Crveni karton: Barbarić (80, drugi žuti)

Igrač utakmice: Tomislav Vučur (Sloga)

Pravu nogometnu lekciju očitala je momčad Sloge u Novakima gotovo potvrdivši naslov jesenskog prvaka. Na odmor se otišlo s minimalnom prednosti gosta za koje je u 34. minuti bio precizan trener – igrač Vučur. Isti igrač u razmaku od 4 minute (71. do 75.) s nova dva postiže hat – trick, a točku na „i“ uvjerljive predstave momčadi iz Orešja stavlja Sapanjoš.

Jaska - Bestovje 3:5 (2:2)

Pjevajući iz Jaske

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sutkinja: Kumer (Breganica)

Pomoćnici: Krešić (Samobor) i Boščak (Bregana)

Strijelci: 0:1 Blažek(25), 0:2 Blažek(34), 1:2 Majdandžić(42), 2:2 Gugec(45), 2:3 Blažek(63), 2:4 Blažek(64), 3:4 Majdandžić(88), 3:5 Jupić(90)

JASKA: Grgas, Štefić, I. Ivančić, Vidaković, Gugec, Bujan (od 87. Stošić), Vlašić, Majdandžić, Stipić (od 31. Priselac), Sertić (od 57. Martinović), T. Ivančić

Trener:

BESTOVJE: Đurđević, Kapus, Kostanjski, Frajtić (od 71. Šiptar), Šantalab, Stanić (od 63. Golub), Sviben, Krnjić (od 46. Jupić), Blažek (od 78. Mišić), Šikić, Moštak

Trener: Domagoj Francetić

Igrač utakmice: Filip Blažek (Bestovje)

Čak 8 golova viđeno je u gradu jastrebova gdje su gosti upisali pobjedu 3:5. Bestovje je dobro krenulo (2 gola Blažeka do 35. minute) da bi onda do poluvremena sve prosuli. Prvo je na 1:2 postavio Majdandžić, a potom rezultat poravnao Gugec. Nastavak ponovno donosi raspoloženog Blažeka koji u razmaku od minute s dva gola riješava pitanje pobjednika. Domaćini kompliciraju situaciju golom u 88., ali Jupić u 90. postiže i peti gol u mreži Grgasa za siguran trobod.

Mladost (KS) – Tigar Rakitje 4:0 (1:0)

Teški teren i teški poraz

KLINČA SELA – Igralište Amruševo

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Solenički (Jastrebarsko)

Strijelci: 1:0 B. Kelečić(26), 2:0 Jakšić(48), 3:0 L. Hasanović(55), 4:0 Ložnjak(83)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, B. Kelečić, Blažinčić (od 73. Carin), Sirovica, M. Kelečić, Veselčić, K. Hasanović, L. Hasanović, M. Jakšić (od 63. Ložnjak), Stunja, I. Jakšić (od 67. B. Botički)

TIGAR RAKITJE: Husak, Hlevnjak, Maslač, Pavlović, K. Barun, Borić (Od 58. Ačkar), Josipović (od 67. A. Horvat), Jerković, Likić, T. Bungić (od 71. Kušić), Petković (od 73. Martić)

Igrač utakmice: Bruno Kelečić (Mladost)

Prvi dio susreta u Klinča Sela karakterizirala je izjednačena igra po teškom terenu koju su gosti dobili rezultatom 1:0 (strijelac Kelečić u 26. minuti). U nastavku gosti fizički padaju pa domaćini ubrzo preko Jakšića i Hasanovića povećavaju prednost. Na 4:0 desetak minuta prije kraja susreta postavlja Ložnjak.

Zrinski – Sava (D) 1:2

Nakon 12. kola vodi Sloga Orešje s 30 bodova, druga je Mladost (KS) s 23, Bregana je četvrta s 21 bodom, Novaki su jedanaesti sa 17, Zrinski je dvanaesti s 13 bodova, Bestovje je četrnaesto s 12, dok je Tigar Rakitje na petnaestom mjestu s 9 bodova.