KADETI – 1. HRL – 2. kolo Gorica – Samobor 74:96 (37:53) (15:34, 22:19, 28:17, 9:26)

KOŠARKA - Lako protiv domaćina

KADETI – 1. HRL – 2. kolo
Gorica – Samobor  74:96 (37:53) (15:34, 22:19, 28:17, 9:26)

SAMOBOR: Došen 13, Alilović 4, Jelić 2, Kupres 2, Dorotić 33, Golić 4, Valenčak 20, Matijaščić 18, Živković. Trener: Marin Sedlar

GORICA: Kompes 2, Jukić 12, Lepur 11, Vujević, Hozjan, Divić 21, Bertolović 15, Opačić 6, Pokrajčić 7, Filipović. Trener: Marijo Gašparević

U 2. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na gostujućem terenu došli do još jedne uvjerljive pobjede pobijedivši ekipu kadeta Gorice iz Velike Gorice s rezultatom 74:96. U prvih 10 minuta Samoborci ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. Tada domaćini prelaze na zonsku obranu i do kraja treće četvrtine smanjuju na samo 5 koševa zaostatka. Početkom zadnje četvrtine Samoborci odigravaju fenomenalni presing i serijom koševa od čak 17:0 vraćaju visoko vodstvo za na kraju zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Dorotić s 33, Valenčak s 20 i Matijaščić s 18 koševa.

Kod Gorice najučinkovitiji je bio Divić s 21 košem.

3. HNL zapad - 7. kolo Dubrava – Samobor 2:0 (2:0)

Pomoćnici: Harcet i Grgurić

Strijelci: 1:0 Brekalo(21), 2:0 Špadina(30)

DUBRAVA: Kakša, Špadina, Kolak, Janjiš, Čibarić, Brekalo (od 65. Karamatić), J. Juranović, Mioković (od 83. Hrga), Dodić, Mikulić, D. Juranović (od 58. Krajnović)

Trener: Željko Radišić

SAMOBOR: Ilić, Vrančić, Kostanjski, Mihelčić, Ivkočić, Ćuk, (od 72. Rubinić), Škvorc, Gulić (od 46. Drušković), Horvat, Brujić, Brdarić (od 61. Grgečić)

Igrač utakmice: Josip Juranović (Dubrava)

Pred dobro ispunjenim gledalištem domaća Dubrava je u prvih 45 minuta riješila prepreku zvanu Samobor i upisala 2:0 pobjedu. Otvorenim gardom igrači Željka Radišića došli su do prednosti u 21. minuti. Prvo je pucao Juranović kojem je Ilić obranio, ali nitko od obrane Samobora nije priseban pa iz popravnog pokušaja mrežu trese Brekalo. Samo 9 minuta kasnije novo slavlje za domaće izabranike koji brzom kontrom izbacuju Špadinu u priliku iz koje ovaj ne može promašiti. Gosti su već početkom drugog dijela (47.) mogli zakomplicirati meč, ali Brujić ne koristi vrlo izglednu situaciju. Do kraja igre još dvije prigode Samobora, ali nedovoljne ni za utješan zgoditak.

Nakon 7. kola vodi Rijeka II sa 16 bodova, drugi je Dinamo II s 15, dok je Samobor na jedanaestom mjestu s 9 bodova.