SENIORI – prijateljska Samobor – Agrodalm 83:81 (41:46) (22:28,19:18,20:19,22:16)

KOŠARKA - Zakucavanjem do pobjede

SENIORI – prijateljska
Samobor – Agrodalm  83:81 (41:46) (22:28,19:18,20:19,22:16)

SAMOBOR: Levanić B. 13, Vranić, Gionechetti 23, Šilobod 2, Imbert, Levanić M. 7, Gašparac 22, Pavičić, Belamarić 4, Zadro 12, Sladić. Trener: Josip Vlah

AGRODALM: Župan-Lončar 13, Kramar, Vidaković 8, Zadro 2, Župan 2, Matić 31, Mitrović 2, Čirić 8, Vučković 15. Trener: Vučković

U zadnjoj pripremnoj utakmici seniori Samobora pobijedili su na domaćem terenu ekipu Agrodalma iz Zagreba, i to u posljednjim sekundama igre zakucavanjem kapetana Gionechettija tijesnim rezultatom 83:81. Iako su gosti bili u stalnom vodstvu, u posljednjim minutama igre Samoborci igraju angažiranije u obrani te 27 sekundi prije kraja tricom Mateja Levanića poravnavaju, a nakon još jedne dobre obrane 3 sekunde prije kraja utakmice prekrasnom akcijom i zakucavanjem Gionechettija dolaze do prvog vodstva i zaslužene pobjede.

Priliku za igru dobili su svi igrači, a najviše su pokazali Gionechetti s 23, Gašparac s 22, Levanić Bruno s 13 i Zadro s 12 postignutih koševa.

Kod gostiju najučinkovitiji je bio Matić s 31 košem, od čega 6 trica.

Jedinstvena županijska liga - 8. kolo

NOGOMET - Porazi TOP-a i Save

Laduč - TOP 1:0 (0:0)

Izgubili i pali na peto mjesto

LADUČ – Igralište Laduča

Sudac: Jukić (Farkaševac)

Pomoćnici: Mazal (Vrbovec) i Gašpar (Peskovec)

Strijelci: 1:0 Vučetić(66)

LADUČ: Galić, Vučetić, Kulenović, Bjelobradić, Remenar, Lenić, Mađarić (od 90. Markotić), Vrhovec (od 84. Cindrić), Prskalo, Đeno, Starjački (od 46. Marić)

Trener: Davor Debogović

TOP: Šaplek, Perić, Tolić (od 75. Dizdarević), Lisec, T. Fabek, Poljanec, P. Fabek, Piplica, Žlender (od 83. Holetić), Antunović (od 36. Jakopec), Vojnović

Trener: Berislav Gluić

Igrač utakmice: Matija Vučetić (Laduč)

Sa samo jednim osvojenim bodom u posljednjih 270 minuta igre, igrači TOP–a upropastili su dobre nastupe s početka prvenstva i pali na peto mjesto prvenstvene tablice. Najbitniji detalj susreta zbio nakon sata igre kad Vučetić glavom posprema loptu iza leđa Šapleka. Kod Kerestinčana najopasniji Žlender, ali bez pomoći suigrača nije mogao ni do boda.

BSK Brdovec – Sava 2:1 (1:1)

Nisu izdržali

BRDOVEC – Igralište BSK - a

Sudac: Jerbić

Pomoćnici: Piličić (oba iz Velike Mlake) i Meić (Donje Podotočje)

Strijelci: 1:0 F. Lučić(16), 1:1 Gavran(36), 2:1 Hranj(86)

BSK BRDOVEC: Škribulja, Perak, Horvat, Pažin, Cvitković, T. Lučić, Nikolić (od 46. Hranj), Miletić, F. Lučić (od 65. Cingulin), Galjanić (od 79. Karačić), Krstanović (od 46. Janković)

Trener: Miroslav Galić

SAVA STRMEC: Štefković, Golubić (od 71. Ovčariček), Kruhek, Filipović, Frajt, Martinčević, Matošević, Mihelčić, Čakanić, Ivanković (od 46. Kočnar), Gavran

Igrač utakmice: Ivan Miletić (BSK)

Igrači Save nastavljaju s promjenjivim nastupima koji ih drže u sredini poretka Jedinstvene županijske lige. Od 16. minute domaćini vode, uigranu akciju BSK–a završio je Lučić koji se našao „oči u oči“ sa Štefkovićem. Gosti dvadesetak minuta kasnije dolaze do egala preciznim udarcem Gavrana nakon odbijanca s 20 – ak metara. Nastavak donosi zanimljivu igru s prilikama na obje strane koje nisu rezultirale promjenom stanja na semaforu. I kada se već naslučivala podjela bodova, u 86. minuti Hranj je bio najbrži na „ničijoj“ lopti koju je poslao u mrežu za slavlje na tribinama.

Nakon 8. kola vodi Sutla sa 17 bodova, drugi je Polet (B) sa 16, TOP je peti s 13, dok je Sava (S) na devetom mjestu s 11 bodova.