JUNIORI – KVALIFIKACIJE za 1. HRL – 3. kolo Samobor – Medveščak 95:71 (48:42) (22:21,26:21,27:13,20:16)

KOŠARKA - Svladali početnu nervozu

JUNIORI – KVALIFIKACIJE za 1. HRL – 3. kolo
Samobor – Medveščak  95:71 (48:42) (22:21,26:21,27:13,20:16)

SAMOBOR: Čižmešija 18, Došen, Belamarić 20, Matijaščić 1, Komerički 4, Planinčić 6, Pavičić 21, Valečak 2, Dorotić 14, Sladić 9. Trener: Josip Vlah

MEDVEŠČAK: Sandalj 6, Blažević, Ćibarić 12, Gelo 8, Vuk, Popović 10, Barišić 22, Jolić 7, Brkičić 6. Trener: Edin Hodžić

U 3. kolu kvalifikacija za ulazak u 1. HRL juniora Samoborci su uvjerljivo na domaćem terenu pobijedili ekipu Medveščaka iz Zagreba s rezultatom 95:71. Nakon nervoznog početka Samoboraca i vodstva gostiju od 2:9 Samoborci ulaze u pravi ritam te do kraja prve četvrtine prelaze u vodstvo. U drugoj četvrtini Samoborci se polako rezultatski odvajaju, da bi u drugom poluvremenu odigrali maksimalno angažirano te početkom zadnje četvrtine napravili najveću razliku od 28 koševa. Do kraja utakmice priliku su dobili i mlađi kadeti pa gosti nešto smanjuju, ali nedovoljno da bi izbjegli visoki poraz. Ovom pobjedom Samoborci su stekli priliku da u majstorici s ekipom Zapruđa iz Zagreba i ove godine ostvare ulazak i igranje u najjačoj 1. HRL za juniore.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Pavičić s 21, Belamarić s 20, Čižmešija s 18 i Dorotić sa 14 koševa.

Kod Medveščaka najučinkovitiji je bio Barišić s 22 koša.