3. HNL zapad - 5. kolo Špansko – Samobor 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Butumović(40), 1:1 Škvorc(42), 1:2 Grgečić(80)

ŠPANSKO: Prusina, Radanović, Majić, Ivić, Pavletić, Tojčić (od 57. Brozović), Brkić, Salopek, Švigir, Reljica - Kostić (od 72. Šolčić), Butumović (od 50. Družić)

Trener: Siniša Roguljić

SAMOBOR: Ilić, Ivkovčić, Vrančić, Kostanjski, Ćuk, Guliš (od 63. Brdarić), Horvat, Mišura (od 78. Drušković), Mihelčić, Brujić, Škvorc (od 73. Grgečić)

Igrač utakmice: Matija Grgečić (Samobor)

Pobjedom 1:2 Samoborci su si na najbolji mogući način ispisali "ispričnicu" za domaći poraz u prošlom kolu. U zapadnom predgrađu Zagreba golovi su počeli padati tek pred odlazak na odmor. Prvo su domaćini preko Butumovića u 40. minuti došli do 1:0 da bi gosti samo dvije minute kasnije preciznim udarcem Škvorca na odmor otišli s egalom. Nastavak je donio ravnopravnu borbu za bodove koja je odlučena pred kraj susreta. Strijelca Škvorca u 73. minuti zamijenio je Grgečić koji je postao igrač odluke - desetak minuta nakon ulaska uspješno je završio jednu brzu kontru Samobora i usmjerio sve bodove put Hebrangove ulice.

Nakon 5. kola vodi Rijeka II 13 bodova, drugi su Dinamo II i Vrbovec s po 12, dok je Samobor na dvanaestom mjestu sa 6 bodova.