Dan Japana – Zagreb, 27. rujna

KARATE - Doprinijeli obilježavanju Danu Japana

U zagrebačkom Muzeju Mimara održano je se obilježavanje Dana Japana, a cjelodnevni program se odvijao u organizaciji Veleposlanstva Japana. Jedan dio programa obilježile su tradicionalne japanske borilačke vještine: aikido, judo, kendo, nanbudo, ninjutsu, kyudo i karate, koje su imale demo nastup pred velikim brojem uzvanika i uglednih gostiju.

Svoj doprinos obilježavanju Dana Japana dali su i ove godine karateke iz Karate kluba Samobor: Kruno Fadljević, Lucija Gečević, Nika Jelen, Lucija Lucić, Damjan Nenadić, Jurica Runtas, Dario Szel, Dražen Šarić, Dino Šimunec, Ivan Terihaj, Fran Trošelj, Maja Lenard, Silvija Buzaljko, Filip Kolarec i Nikola Šoić.

Pod budnim okom japanskog veleposlanika Keiji Ide i ostalih uglednih gostiju, karateke Karate kluba Samobor su, prema očekivanju, odradile vrhunsku prezentaciju karate sporta i vještine koje su zdušno aplauzom nagradili svi nazočni.

U Šibeniku održan 1. turnir sv. Mihovila

GIMNASTIKA - Dominiku Stieru 1. mjesto

U Šibeniku je u nedjelju, 21.rujna, održan 1. turnir sv. Mihovila. Turnir je dobilo ime po sv. Mihovilu, zaštitniku Grada Šibenika, a ukupno je nastupilo 12 klubova iz cijele Hrvatske.

Gimnastički klub Samobor predstavljale su 4 gimnastičarke (Nika Šmid, Petra Frankić, Tamara Regović i Karla Garašić) i gimnastičar Dominik Stier.

Dominik je ujedno bio i jedini gimnastičar u kategoriji kadeta D i osvojio je 1. mjesto.

Tamara Regović natjecala se u kategoriji kadetkinja C i osvojila je 6. mjesto, dok se Karla Garašić natjecala u kategoriji juniorki i osvojila 8. mjesto.

Na natjecanju ih je pratila trenerica Martina Bublić, dok je Lucija Kirschenheuter odsudila svoje prvo natjecanje kao regionalna sutkinja.

1. Hrvatska rukometna liga Zadar - Rudar 28:26 (16:11)

RUKOMET - Izgubili već dobiveno

1. Hrvatska rukometna liga
Zadar - Rudar  28:26 (16:11)

Na gostovanju u Zadru rukometaši Rudara doživjeli su poraz od istoimenog domaćina rezultatom 28:26, iako su samo sedam minuta prije kraja utakmice imali vodstvo 25:22. U narednih sedam minuta domaćini nakon nekoliko grešaka gostiju prvo dostižu vodstvo gostiju, a u samom finišu osiguravaju minimalnu pobjedu. Inače, sama utakmica bila je puna rezultatskih obrata i velikih padova u igri obje momčadi. Uvodne minute utakmice protekle su u znaku domaćina, koji koristi nesnalaženje igrača Rudara na čudan sudački kriterij i u 6. minuti imaju vodstvo 4:0. Rudari ubrzo uspijevaju povezati svoje redove pa u 19. minuti imaju vodstvo 8:7. Narednih nekoliko minuta igra se gol za gol, a onda slijedi 7 kriznih minuta pa od 23. minute Rudari postižu 1, a domaćini 6 pogodaka i odlaze na odmor s visokom prednošću 16:11. U nastavku Rudari kreću mnogo bolje i u 49. minuti imaju vodstvo 21:19. Domaćini uspijevaju poravnati na 21:21, ali Rudari rade mini seriju i povećavaju svoje vodstvo na 25:22. Malo je tko u tim trenucima vjerovao da domaćini mogu do bodova, ali kao što smo već spomenuli u uvodu, brzopletost i neiskustvo gostiju omogućava domaćinima da izjednače, koji ubrzo potom prelaze u vodstvo s 27:26. U pokušaju da u posljednjim trenucima izjednače rezultat, Rudari su ostali i bez sreće. Danas najbolji pojedinac u redovima Rudara, mladi Andrej Trčak, odličnom akcijom jedan na jedan stvorio si je čistu priliku, ali njegov šut odsjeda na gredi, a u posljednjem napadu domaćini uspijevaju postići 28. pogodak i sretno osvajaju dva boda. Prvi pokušaj da se u novom rangu natjecanja dođe do gostujuće pobjede nije bio uspješan, ali moramo napomenuti da su Rudari nastupili znatno oslabljeni neigranjem Josipa Štajnklera i Petra Fresla, što se osjetilo u igri Rudara.

RUDAR: F. Cvetković; F. Kumerle; F. Skendrović 1; M. Štajnkler; S, Šujster 1; J. Cvetković; L. Gaća; D. Trčak 1; Z. Fabeković 2; T. Štajnkler 1; T. Brnas 2; A. Trčak 9; L. Bumbak; E. Fresl 5; Z. Đikić 4.

U 3. kolu Rudar je domaćin odličnoj ekipi Dugog Sela. Utakmica se igra u nedjelju, 5. listopada, u 17,30 sati.