Pomoćnici: Piskuš (Potočec) i Dolibašić (Novo Čiće)

VATROGASAC: Marić, Karamatić, Kuš, Cvetković, Ištuk, Pavić, D. Šekrst, Skender, Ladan, Merkl, Štok (od 70. Horvat)

TOP: Šaplek, Lisec, Špehar, T. Fabek, Perić, Krnjus, P. Fabek Dizdarević (od 46. Vojnović), Žlender, Piplica, Tolić (od 54. Šreba; od 63. Jakopec)

Trener: Berislav Gluić

Crveni karton: Špehar(90)

Igrač utakmice: Robert Šaplek (TOP)

Pobjednički niz igrača TOP–a zaustavljen je u Zdencima gdje su domaći „vatrogasci“ ugasili seriju pobjeda odigravši 0:0. Domaćin puno raspoloženiji u prvom dijelu (no bez konkretnog učinka), dok kod Kerestinčana možemo samo izdvojiti neuspjeli pokušaj Žlendera. Nastavak donosi šanse Fabeka i Vojnovića koji nisu precizni iz obećavajućih prigoda. „Vatrogasci“, kako se bližila 90. minuta, postaju sve opasniji pa najbliže trobodu dolaze upravo u posljednjim minutama susreta. Nakon prekršaja unutar 16 metara sudac Jukić pokazuje na bijelu točku s koje Šekrst puca, no Šaplek lijepom paradom spriječava prvi ovosezonski poraz TOP – a.

Sava (S) – Sava (SH) 0:0

Teški ritam ostavio traga

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Jukić

Pomoćnici: Družanović i Lešković (svi iz Zaprešića)

SAVA STRMEC: Štefković, Golubić (od 75. Stanec), Kruhek, Frajt, Kočnar (od 85. Maruna), M. Matošević (od 75. F. Ivanović), Bencalić, Ovčariček (od 60. Filipović), Čakanić, T. Ivanović, Gavran

SAVA SOP HRUŠČICA: Karas, Hašimović, Soldo, Duvnjak, Batberić, Tropšek, Brtan, Joveš, Fišter, Loborinec (od 68. Krapec), Okorake

Igrač utakmice: Krunoslav Fišter (Sava SH)

Kao da je teški ritam srijeda – nedjelja već u ranoj fazi prvenstva ostavio traga na momčadima. Dvije Save na lazini odigrale su dosta nezanimljivu utakmicu u kojoj su mreže mirovale svih 90. minuta. Najzapaženiji u redovima domaćina bio je Bencalić, no nijedna od njegovih lopti nije našla put iza leđa solidnog Karasa. U srijedu (24.09.) na Lazini biti će odigran zaostali susret 4. kola Sava – TOP.

Nakon 6. kola (pet odigranih utakmica) vode TOP i Strmec (B) s po 12 bodova, treća je Sava (SH) s 10, dok je Sava (S) na trinaestom mjestu s 5 bodova.

1. županijska liga zapad - 5. kolo

NOGOMET - Tri poraza i pobjeda

Tigar Rakitje – Bestovje 0:3 (0:1)

Tigrovi bez zuba

RAKITJE – Igralište u Rakitju

Sudac: Jurinčić

Pomoćnici: Munić i Božić (svi iz Samobora)

Strijelci: 0:1 Mišić(39), 0:2 Jupić(88), 0:3 Blažek(89)

TIGAR RAKITJE: Mesić, Hlevnjak, Prevendar, Barun, Borić, Horvat (od 68. Pavlović), Likić, Bungić (od 15. Josipović), Gojak, Petković (od 81. Martić), Matić (od 46. Sinković)

Trener: Borislav Perica

BESTOVJE: Đurđević, Kapus, Šiptar (od 82. Frajtić), Golub, Šantalab, Stanić, Kostanjski (od 87. Đurđek), Sviben, Mišić (od 56. Jupić), Starjački (od 46. Blažek), Šikić

Trener: Domagoj Francetić

Igrač utakmice: Mišić (Bestovje)

Ni nakon 360 minuta igrači Tigra ne znaju za prve bodove. U ovom kolu svi bodovi otišli su put susjednog Bestovja koji u povratničkoj sezoni solidno „plovi“ ligom. Vodeći gol za goste postigao je Mišić u 39. minuti poslavši tako svoju momčad na odmor s minimalnom prednošću. Domaćini su u nastavku pokušavali doći do egala. Što je vrijeme više odmicalo prema 90. minuti, to je ostajalo više rupa u domaćoj obrani koju su gosti iskoristili u zadnjih nekoliko minuta s nova 2 gola potvrdivši svoju drugu pobjedu u prvenstvu.

Mladost (KS) – Zrinski 4:1 (3:0)

Apsolvirali ih s pola snage

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Lacković (Jablanovec) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 M. Jakšić(28), 2:0 Kelečić(30), 3:0 M. Jakšić(44), 4:0 Ložnjak(56), 4:1 Blažević(71)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, B. Kelečić (od 68. Botički), Blažinčić, Sirovica, Matulin, Veselčić, Ložnjak, Carin (od 65. Juraj), M. Jakšić, M. Kelečić (od 46. Stunja), I. Jakšić

ZRINSKI: Kožarec, Prelec (od 35. M. Horvat), G. Horvat, D. Vrančić, Blažević, Ištuk, Koletić (od 71. H. Horvat), Oslaković (od 46. Gluščić), Kordić (od 35. Šarić), Baltić, T. Vrančić

Igrač utakmice: Marko Jakšić (Mladost)

Momci iz Klinča Sela su bez većih problema apsolvirali prepreku zvanu Zrinski. Prvih pola sata bez golova da bi onda domaćini s tri gola (dva Jakšić, jedan Kelečić) ostvarili nedostižnu razliku. Nastavak je ponudio mirniji ton uz po jedan gol u svakoj mreži (strijelci Ložnjak i Blažević) za krajnjih 4:1.

Pušća - Bregana 2:0 (1:0)

Ovaj put - toplo

DONJA PUŠĆA – SRC Pušća

Sutkinja: Jurinić (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Režek (Jastrebarsko) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 1:0 Nemčić(25), 2:0 Valenčak(49)

PUŠĆA: Mauchinga, Bernardić, Gorupec, Barun, Brekalo, Mrkonjić, Nemčić, Žlebački, Starček (od 86. Jakolić), Valenčak (od 74. Mihajlović), Haramina

Trener: Krunoslav Vidak

BREGANA: Ratešić, Grgat (od 52. Muranić), A. Andabak, Stanec, Kasalo (od 84. Štampek), Runtas, Tančak, Ovčarić, Župančić, Ivandić (od 85. Librić), I. Andabak

Crveni karton: Mrkonjić (64), A. Andabak(64)

Igrač utakmice: Danijel Valenčak (Pušća)

Bregana nastavlja s toplo – hladnim igrama. Četvrti prvenstveni sraz donio je drugi poraz koji je ubilježen na gostovanju u Donjoj Pušći. Domaćini su nadigrali goste u prvih 45 minuta pa zasluženo na predah odlaze s 1:0. Već u 49. minuti susret je riješen – Valenčak po drugi put šalje loptu iza leđa Ratešića i minimizira nade Bregane u povoljan rezultat. Do kraja susreta najzanimljiviji detalj bio je dvostruki crveni karton koje je obje momčadi ostavio s 10 igrača na terenu.

Novaki – Krašić 4:3 (2:2)

Hat – trick Letinčića

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Skomrak (Zaprešić)

Pomoćnici: Jakovina i Hribar (oba iz Prigorja Brdovečkog)

Strijelci: 1:0 Gestić(17), 1:1 Mih. Novosel(20), 1:2 Mih. Novosel(25), 2:2 Letinčić(30), 2:3 Mih. Novosel(47), 3:3 Letinčić(67), 4:3 Letinčić(86)

NOVAKI: Dorotić, Širanović (od 89. Mario Žugec), Marko Žugec Barbarić, Janjić, Gestić, Rasi (od 20. Ivanović), D. Barač, Matijaščić, Golubić, Letinčić

KRAŠIĆ: Kri. Penić, F. Penić, Tukić, Bublić, Ferenčić, Tuček (od 68. Cipurin), Prstac, Kru. Novosel, Vrbetić, Mih. Novosel, Benković

Trener: Ivan Županac

Igrač utakmice: Danijel Letinčić (Novaki)

U dvoboju raspoloženih napadača obiju momčadi (po tri gola postigli Letinčić i Novosel) sretniji mogu biti domaćini koji su upisali minimalnu pobjedu 4:3. U listu strijelca prvi se upisao Gestić (17. minuta) da bi onda Novosel s dva gola prebacio prednost na stranu igrača iz Krašića. Do odmora Letinčić svojim prvim golom poravnava na 2:2. Tek što je poluvrijeme počelo Novosel upisuje hat – trick i nagovještava muku za domaće navijače. Nasreću, raspoloženi Letinčić s nova 2 gola (67. i 86.) ispravlja propuste svoje obrane i ostavlja sve bodove u Novakima.

Nakon 5. kola (četiri odigrane utakmice) vode Sloga (O) i Pušća sa po 12 bodova, Novaki su peti s 9, Bregana je sedma sa 6 bodova koliko ima i osmo Bestovje, Zrinski je jedanaesti s 4, dok je Tigar Rakitje na šestnaestom mjestu s 0 bodova.

Karlovac Open 2014. – 20. rujna

KARATE - Dino Fadljević zlatni

U karlovačkoj školskoj sportskoj dvorani Madost održan je 2O. rujna 11. po redu Karlovac Open, koji tradicionalno organizira Karate klub Kaplast.

Turnir je ove godine okupio svega 200 mladih sportaša iz Hrvatske, a među njima su bili i mladi natjecatelji Karate kluba Samobor.

Najuspješniji u redovima Samoborki i Samoboraca bio je Dino Šimunec, koji je u konkurenciji učenika do 38 kg osvojio najsjajnije odličje te na najbolji način otvorio novu natjecateljsku sezonu.

Srebrom se okitio debitant u borbama Kruno Fadljević (mlađi kadeti do 48 kg), čime je nagovijestio da se na njega može ozbiljno računati i u borbama, jer je do sada Kruno nastupao samo u katama.

Dražen Šarić je u konkurenciji mlađih kadeta do 36 kg osvojio brončano odličje, kao i Paula Šogorić u kategoriji učenica preko 40 kg.

5 medalja za Bregančane

Uspješan su nastup imali članovi Karate kluba Bregana.

Na početku jesenskog dijela sezone mladi borci su pokazali da vrlo brzo ulaze u natjecateljski ritam, pa je osvojeno 5 medalja ( jedno zlato, dva srebra i dvije bronce).

Najuspješniji u redovima Bregane bio je Domagoj Žabčić koji je osvojio dvije medalje, zlato u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg i srebro u kategoriji kadeta do 57 kg.

Patricija Vegel je osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih kadetkinja do 55 kg.

Bronce su osvojili Petra Vukovinski u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg i Patrik Beribak u kategoriji mlađih kadeta do 45 kg.

Jurja Vukovinski i Paula Andričević su ovom prilikom ostale bez medalje.

Jedinstvena županijska liga - 5. kolo

NOGOMET - TOP pobijedio, Sava izgubila

Sloga (K) - Sava (S) 2:1 (1:0)

šerment uzeo bodove

KRIŽ – Igralište Sloge

Sudac: Zajec

Pomoćnici: Kušer i Horvatić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Legin(39), 1:1 Bencalić(67), 2:1 Šerment(75)

SLOGA KRIŽ: Tičak, Petričević (od 60. Sokolić), Vorel, Legin (od 63. Pokupec), Podgorski, Bubenik, Bosankić, Broz, Karašić (od 81. Mihaljević), Šerment, Kamenički

Trener: Krešimir Rede

SAVA STRMEC: Rebrović, Golubić, Filipović (od 75. Kruhek), Kočnar (od 46. M. Matošević), Bencalić, Ovčariček, Maruna (od 46. Martinčević), J. Matošević, Čakanić, T. Ivanović (od 75. F. Ivanović), Gavran

Igrač utakmice: Legin (Sloga)

Sava je drugi poraz u prvenstvu upisala na gostovanju u Križu. Trenutak inspiracije Legina (39. minuta) bio je dovoljan za minimalnu prednost domaćina kod odlaska na predah. Drugi dio prvo donosi povratak u egal za kojeg je zaslužan napadač Strmčana Bencalić, no njegov trud pada u desetak minuta kasnije (u 75.) kad Šerment drugi put šalje loptu iza leđa rezervnog vratara Save Rebrovića. Gostima je ponestalo vremena pa do kraja sureta više nisu uspijeli doći do prilike iz koje bi osvojili bod.

TOP – Polet (B) 4:2 (2:2)

TOP i dalje poletno

Sudac: Benković

Pomoćnici: Lešković i Rončević (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Zlodi(6), 1:1 P. Fabek(23 – 11m), 1:2 Zlodi(37), 2:2 Piplica(41), 3:2 Vojnović(58), 4:2 Dizdarević(72)

TOP KERESTINEC: Šaplek, Lisec, Škraba (od 57. Dizdarević), T. Fabek, Knjus, Špehar, P. Fabek, Piplica (od 65. Jakopec), Žlender (od 90. Tolić), Antunović, Perić (od 46. Vojnović)

POLET BUŠEVEC: Bradić, Tičarić, Stuparić, Rođak, Blažinić, Sučić, Zlodi, Sovina, Sešina, Petković, Ferenčak

Trener: Zlatko Triplat

Igrač utakmice: Vojnović (TOP)

TOP i dalje nastavlja pobjednički niz iako je četvrti susret u prvenstvu donio male poteškoće za momčad Berislava Gluića. Gosti iz Buševca su u prvih 45 minuta dvaput imali prednost, oba puta strijelac za momčad Poleta bio je Zlodi. Kerestinčani su na odmor (ipak) otišli s 2:2 anuliravši rezultatski minus koji su u nastavku pretvorili u plus. U 58. Vojnović pogađa za prvo vodstvo domaćina, a konačnu ovjeru nove pobjede postavlja rezerva Dizdarević dvadesetak minuta prije kraja susreta.

Nakon 5. kola (četiri odigrane utakmice) vodi TOP s 12 bodova, druga je Strmec Bedenica s 10, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 4 boda.

1. Hrvatska rukometna liga 1. kolo Rudar - Prelog 30:27 (15:11)

RUKOMET - Rudari startali pobjedom

1. Hrvatska rukometna liga 1. kolo
Rudar - Prelog  30:27 (15:11)

U premijernom nastupu u 1. HRL, pred velikim brojem vjernih navijača, rukometaši Rudara ostvarili su pobjedu nad odličnom ekipom Preloga rezultatom 30:27. U sjajnom ambijentu, nošeni podrškom ispunjenih tribina Rudari su odigrali odličnu utakmicu i zasluženo pobijedili goste iz Preloga koji najavljuju borbu za prvo mjesto i plasman u Premier ligu. Od samog početka domaćini su imali vodstvo i kontrolirali rezultat, a najveću prednost u prvom poluvremenu imali su pri rezultatu 14:9, da bi do kraja prvog dijela gosti iz Preloga uspjeli smanjiti na 15:11.

U drugom poluvremenu Rudari kreću još odlučnije i u 40. minuti imaju vodstvo 21:14 i mnogi su pomislili da je pitanje pobjednika riješeno. Gosti u tim trenucima ne gube glavu i polako dostižu prednost domaćina te u 54. minuti dolaze na samo gol zaostatka 27:26. Nakon minute odmora igrači Rudara sređuju redove i pogocima Šujstera, Brnasa i Dominika Trčka, uspijevaju ostvariti prvu pobjedu u novom rangu natjecanja konačnim rezultatom 30:27. Gotovo 300 gledatelja na nogama je ispratilo posljednje minute ove lijepe i izuzetno korektne utakmice u koju se uklopio i odličan sudački par Cupek - Kožuhar.

RUDAR: F. Kumerle; L.Gaća; F. Skendrović ; M. Štajnkler 4; S, Šujster 1; J. Cvetković; D. Trčak 5; Z. Fabeković ; P. Fresl; T. Štajnkler; T. Brnas 3; J. Štajnkler 5; A. Trčak 6 (3); L. Bumbak; E. Fresl 3; Z. Đikić 3