3. HNL zapad - 2. kolo Samobor – Zagorec 2:1 (1:0)

Pomoćnici: Gorše i Petravić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Mihelčić(31), 1:1 Al Tharwan(82), 2:1 Brujić(83)

SAMOBOR: Ilić, Horvat, Vrančić, Mišura, Ivkovčić, Hasan, Škvorc (od 59. Kostanjski), Guliš, Brdarić (od 89. Ćuk), Brujić, Mihelčić (od 75. Regović)

ZAGOREC: Hadžić, Pluščec, Čunčić (od 65. Cvrtila), Veneti (od 46. Al Thawran), Kunštek, Malarić, Majcenić, Deak, Kotarski, Strabić (od 46. Matko), Cerovec

Trener: Renato Jurčec

Crveni karton: Plušcec (88, drugi žuti)

Igrač utakmice: Kristijan Mihelčić (Samobor)

Solidnim nastupom i minimalnom pobjedom Samoborci su uspjeli popravili loš dojam i visok poraz iz prvog kola. Prvih 45 minuta obilovalo je prigodama na obje strane. Domaćine je od rezultatskog minusa spasila prečka, dok gosti nisu bili te sreće – nakon brojnih pokušaja po desnom, aktivnijem krilu u 31. minuti Brdarić je izvrsno uposlio mladog Mihelčića koji s 10 – ak metara gađa lijevi kut Hadžićevih vrata. Plavi iz Hebrangove su se u nastavku povukli i čuvali minimalno vodstvo sve do 82. kada Ilić (nepotrebno) napušta svoj gol i teško griješi, a njegov poklon bon u 1:1 pretvara Al Tharawi. No samo minutu kasnije i obrana Zagorca pada na ispitu i ostavlja Brujića u situaciji iz koje ovaj vraća prednost na domaću stranu. Do zadnjeg sučeva zvižduka domaćini su sačuvali trobod s kojim lakše odlaze na teškog gostovanje u Vrbovec.

Nakon 2. kola vode Dinamo II i Rijeka II s po 6 bodova, dok je Samobor na desetom mjestu s 3 boda.

Jedinstvena županijska liga - 2. kolo

NOGOMET - TOP-u tri, Savi jedan bod

Sava (SH) – TOP 3:4 (1:1)

Punom snagom do bodova

SOP HRUŠČICA – Igralište Save

Sudac: Benković

Pomoćnici: Zajec i Matić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Žlender(2), 1:1 K. Fišter(23), 1:2 Žlender(53), 1:3 Antunović(62), 2:3 K. Fišter(68), 2:4 Perić(78), 3:4 K. Fišter(83)

SAVA SOP HRUŠČICA: Golubić, Krapec, Duvnjak, Marjan, Barberić, Tropšek, Brtan (od 58. Delić), Joveš, Fišter, Loborinec, Okorake

Trener: Damir Pralas

TOP: Cvitković, Lisec, Fabek, Kutija (od 63. Perić), Krnjus, Poljanec, Fabek (od 83. Hodak), Piplica, Žlender, Antunović (od 73. Tolić), Dizdarević (od 46. Špehar)

Trener: Berislav Gluić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Kerestinčani punom snagom nastavljaju u uvodu prvenstva pa upisuju drugu pobjedu s kojom (zbog najbolje gol razlike, +7) drže vrh tablice. Domaćinima ni raspoloženi Fišter s tri pogotka nije pomogao da zadrže barem bod. Goste je prvo vukao Žlender s 2 gola (2. i 53. minuta), da bi mu se u zadnjih pola sata pridružili Antunović i Perić koju su potvrdili 100 % - tni start u sezonu.

Sava (S) – Sutla 2:2 (0:2)

Nakon 2. kola vodi TOP sa 6 bodova koliko ima i drugi Polet (B), dok je Sava na šestom mjestu s 4 boda.

Dođite na Hrvatski olimpijski dan

OLIMPIZAM - 10. rujna svi na sportske terene!

Samoborski športski savez i ove godine, 10. rujna, organizira športsko-edukativni projekt pod nazivom Hrvatski olimpijski dan. Cilj programa je masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti i podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

Programom se pozivaju svi građani da se 10. rujna bave sportskim aktivnostima po vlastitom izboru, odnosno tjelesnim aktivnostima koje smatraju primjerenima svojoj dobi, tjelesnoj spremi ili zdravstvenom stanju, uzimajući u obzir i raspoloživost sportskih terena i objekata.

Hrvatski olimpijski dan će se ove godine obilježiti u suradnji s 20 klubova iz članstva Samoborskog športskog saveza.

Na prostoru velike dvorane Osnovne škole Bogumila Tonija 10. rujna, od 10 do 15,30 sati, školarci i svi mladi imat će priliku, uz druženje sa sportašima, upoznati različite sportove.

Svaki sportski klub će imati 15-minutnu prezentaciju sporta, a voditelji programa će kroz razgovor s trenerima, sportašima, uključivanjem djece i publike u aktivno sudjelovanje u prezentacije sportova pokušati učiniti cijeli dan i prezentacije sportova zabavnijim, dinamičnijim i aktivnijim.

Očekuje se dolazak 1500 djece iz vrtića i osnovnih škola s područja Grada Samobora.

Samoborski športski savez za ovu je prigodu izdao brošuru Postani sportaš, s popisom svih sportova u Gradu Samoboru, adresarom klubova te zašto je sport dobar za djecu i mladež i što pojedini sport razvija u djece.

Brošura se tiska u 2500 komada i svaki školarac u Gradu Samoboru će istu dobiti kroz promotivnu akciju sportova koja će se u školama Grada Samobora produžiti kroz mjesec rujan s prigodnom izložbom uspjeha samoborskih sportaša.

Osim prezentacije sportova i prijateljskih utakmica, program će uveličati brojni poznati sportaši koji će se u program uključiti u razgovoru s voditeljima, djecom, fotografiranjem i slično, sve u svrhu kvalitetnije promocije sporta i uključivanja što većeg broja djece u sportske aktivnosti.

U sklopu proslave Hrvatskog olimpijskog dana održat će se i prijateljska rukometna utakmica između prvoligaša RK Rudar i RK Dugo Selo u 19,30 u Sportskoj dvorani Rude.

Osnovna vodilja projekta je tjelesna aktivnost, tj. tjelesno vježbanje kroz dimenziju sporta kao zaštite zdravlja. Projekt nastoji približiti mladima olimpizam, Olimpijske igre te motivira, educira i pomaže im da pronađu optimalan način kontinuiranog vježbanja, tj. sport u kojem će uživati i dobro se zabaviti, usvajajući zdrave stilove života.

Zbog loše vremenske prognoze cijela manifestacija će se realizirati u velikoj dvorani OŠ Bogumila Tonija.

Satnica programa

- 10,00 sati – otvaranje Hrvatskog olimpijskog dana 2014.

- 14,00 sati – Sport za sve - prezentacija aerobica

- 14,15 sati – Rukometni klub Rudar i RK Mladost 09 – prikaz treninga, utakmica 2002.

- 15,00 sati – završetak prezentacije HOD 2014.

TRP Moto cross klub Marović – prezentacija motocross sporta ispred glavnog ulaza u OŠ Bogumila Tonija

- 19,30 sati – prijateljska rukometna utakmica RK Rudar – RK Dugo Selo – Sportska dvorana Rude

Održana tradicionala Međunarodna žumberačka utrka

ATLETIKA - Svi otišli zadovoljni

Organizatore već tradicionalne Međunarodne žumberačke utrke ove godine nije baš poslužilo vrijeme. Bilo je kišovito i prohladno, ali rezultati su bili izuzetno dobri. Čak četiri trkača trčala su ispod 60 minuta. Inače, ovogodišnja utrka od Radatovića do Sošica bila je dugačka 15,5 killometara i uspješno ju je organizirao AK Žumberak iz Sošica.

Posebno veseli odličan nastup domaćih natjecatelja: Paripović s osvojenim 3. mjestom, Krišto sa 7. mjestom i Martinović s 9. Prva dva mjesta osvojili su Mađari, a pobjednik Lajos Berec došao je do cilja za 0:56:36.

Kod žena je pobjedila Katalin Garami iz Mađarske, 2. mjesto osvojila je Bojana Bjeljac iz AK Žumberak, a 3. je bila Dubravka Vešligaj iz AK Maksimir.

U utrci je sudjelovao 101 natjecatelj, od kojih 26 žena i 75 muškaraca.

Kod muških je ekipnu pobjedu odnijela ekipa AK Žumberka, 2. su bili AK Oroslavlje i 3. AK Maksimir.

Ekipnu pobjedu kod žena odnio je AK Žumberak, 2. mjesto pripalo je AK Moslavina u pokretu i 3. AK Maksimir.

Žumberački predstavnici Franjo Bernardić, Nino Radić i Nikica Vrabac bili su jako dobri. Ovaj posljednji je postigao 18. vrijeme, što je izvrstan rezultat.

Žumberčan iz Slovenije Željko Goleš bio je 33., a žumberački sin Marko Vukobrat iz Novog Mesta 13.

U dječjim utrkama nastupilo je sedamdesetak djece iz Žumberka, Samobora, Bregane i Zagreba.

Utrka je prošla bez većih problema, a stekli smo dojam da su i natjecatelji kući otišli zadovoljni.

I nakon 19 godina organizator još uvijek brine o tome da se natjecatelji osjećaju dobrodošli, da ih počaste ručkom i nagradama koje su proizvedene upravno u ovom lijepom kraju: keramičke krigle, likeri, med, voćni žele, te promotivni materijali Parka prirode Žumberak.

Novčane nagrade su bile za 1. mjesto 1.000 kn, 2. mjesto 800 kn, 3. mjesto 600 kn, 4. 400 kn i 5. 300 kn.

U trci su sudjelovali atletičari iz Slovenije, Mađarske, Hrvatske i Kanade. Kanadska žumberačka snaha Randi Klose Delišimunović iz Vancouvera (British Columbia) istrčala je utrku i bila je oduševljena organizacijom utrke.

Svoju 18. utrku otrčao je odlično i Sinjanin iz AK Sinj Hrvoje Habuš i zauzeo 8. mjesto.

Sudac: Kupres (Mala Rakovica)

Pomoćnici: Oslaković (Domaslovec) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Ciglar(10), 0:2 Kukolja(16), 0:3 Vučur(31), 0:4 Kukolja(43), 1:4 Blažek(58), 1:5 Graf(90)

BESTOVJE: Šutalo, Kapus, Šiptar, Frajtić, Sviben (od 46. Blažek), Kostanjski (od 63. Đurđek), Stanić, Krnjić, Brekalo, Starjački, Šikić

Trener: Domagoj Francetić

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Antunović (od 83. Vučenik), Nehutni, Masnjak, Crnjac, Ciglar, Kukolja (od 81. Filipović), T. Vučur (od 89. Penezić), Sastić (od 54. Graf), Sapanjoš (od 46. Jež)

Igrač utakmice: Silvio Kukolja (Sloga)

Sloga je i 2. kolu uvjerljiva, ovoga puta su deblji kraj izvukli igrači Bestovja. Gosti su od samog starta nametnuli jak tempo koji domaćini nisu mogli pratiti – nakon 16. minuta već je bilo 0:2. Na 0:3 nakon pola sata igre povisuje Vučur, da bi do odmora još jednom poentirao Kukolja. Rezultatsku katastrofu domaćina malo popravlja Blažek, da bi na konačnih 1:5 u zadnjim trenucima igre postavio Graf.

Tigar Rakitje – Dinamo (J) 0:4 (0:1)

Tigrovi i dalje bez zuba

RAKITJE – Igralište Tigar Rakitja

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Golub i Božić (oba iz Samobora)

Strijelci: 0:1 Z. Kuš(10), 0:2 Eršek(68), 0:3 Beščec(73), 0:4 Eršek(77)

TIGAR: Mesić, Hlevnjak, Brekalo (od 67. Matić), Borić, Josipović, Likić, Jurinec, Petričko, Petković, Horvat, Prevendar

Trener: Borislav Perica

DINAMO JAKOVLJE: Borovec, Keškić (od 72. Jedvaj), Batina (od 65. Eršek), Herić (od 38. Beščec), Dašić, Malić, P. Kuš, Šimunić, Zrinski, Z. Kuš, Babić

Trener: Zvjezdan Brlek

Igrač utakmice: Eršek (Dinamo)

Igrači iz Jakovlja lagano su se prošetali kroz Rakitje produbivši tako krizu domaćina koja se nastavlja još s kraja prošlog prvenstva. Gosti su od 10. minute u komotnijoj situaciji kada prvu loptu iza Mesića šalje Kuš. Sve dvojbe u konačnom rezultatu riješene su sredinom nastavka – rezerva Eršek u 65. minuti ulazi u igru i u razmaku od desetak minuta s dva gola (još jedan dodao također igrač s klupe Beščec) potvrđuje visoko slavlje ekipe iz Jakovlja.

Zrinski – Kupinec 1:1 (0:1)

Jedva do boda

Gledatelja 30

Sudac: Novosel (Desinec)

Pomoćnici: Režek (Plešivica) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Tandarić(28), 1:1 Blažević(50)

ZRINSKI: Kožarec, G. Horvat, M. Horvat, Oslaković (od 70. Prelec), T. Vrančić, D. Vrančić, Koletić (od 85. H. Horvat), Šarić, Blažević, Ištuk, Povh

KUPINEC: Papak, Majdandžić, Samardžija, Popović, Turk, Mravak, Šmiciklas (od 80. Plešić), Beg (od 88. Jambrešić), Tandraić, Kolar, Bencetić (od 46. Mandir)

Trener: Tomislav Kelava

Crveni karton: Povh (87, drugi žuti)

Igrač utakmice: Renato Blažević (Zrinski)

Gosti iz Kupinca su došli po bod kojeg su prikazanom igrom i zaslužili. Bolje otvaranje susreta materijalizirali su u 27. minuti kada se u šesnaestercu domaćina najbolje snalazi Tandarić. Domaćini od 46. minute preuzimaju terensku inicijativu i ubrzo dolaze do 1:1 preko strijelca Blaževića. Do kraja dvoboja igra se pred vratima gostujuće momčad, ali dekoncentracija u domaćim redovima u matnim situacijama nije urodila novim golovima.

Bregana - Jaska 6:3 (3:0)

Jaski je slabo rodilo...

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Jakovina (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Krušlin (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 1:0 I. Runtas(9), 2:0 Župančić(19), 3:0 Celizić(25), 4:0 Celizić(50), 4:1 Vulić(51 – 11m), 4:2 Vulić(60), 4:3 Martinović(65), 5:3 Župančić(88), 6:3 Župančić(90)

BREGANA: Milaković, Andabak, Lehpamer, Stanec (od 70. Belan), Kasalo, I. Runtas, Tančak, Celizić (od 90. Babojelić), Župančić, Žganjer (od 52. Muranić)

JASKA: Povrženić, Kuzmanović (od 63. Lončarić), I. Ivančić, Vidaković, Domjančić (od 46. Martinović), Bujan, Vulić, T. Ivančić, Štefić, Grgetić, Priselac

Trener: Dražen Vranek

Igrač utakmice: Matija Župančić (Bregana)

Igrači Jaske skoro su kaznili opuštanje domaćina koji je nakon 50 minuta igre imao uvjerljivih 4:0. Strijelci za domaću prednost bili su Runtas, Župančić i dva puta Celizić. Jaskanci su osjetili nirvanu u domaćim redovima i polako „grickali“ prednost koja se već do 65. minute istopila na 4:3. Igrači Damira Kovačića ipak su se pribrali i u zadnjih nekoliko minuta s 2 gola Župančića potvrdili pobjedu kvalitetnije momčadi.

Dinamo (O) - Novaki 0:1 (0:1)

Letinčić za tri boda

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Krešić (Samobor)

Pomoćnici: Munić (Bregana) i Pavić (Kerestinec)

Strijelci: 0:1 Letinčić(27)

DINAMO OKIĆ: Sablje, Vulić, Rubinić (od 46. Rubinić), Tandarić, Lafter, Vulje, Balen, Celić, Volarić, Golubić, Lukić (od 69. Rađenović)

Trener: Damir Katovčić

NOVAKI: Dorotić, Širanović (od 65. Lehpamer), Žugec, Barabarić, Janjić, Gestić (od 69. Bakula), Rasi, D. Barač (od 72. Kozić), S. Barač (od 46. Matijaščić), Golubić, Letinčić (od 80. M Žugec)

Igrač utakmice: Letinčić (Novaki)

„Grešku“ iz prvog kola igrači Novaka brzopotezno su ispravili na gostovanju u Kozlikovu. Najbitniji detalj susreta zbio se nakon pola sata igre kada Letinčić koristi pospanost obrane Dinama i pogađa mrežu Okića za minimalnu pobjedu i prvi trobod.

Nakon 2. kola vodi Sloga (O) sa 6 bodova koliko ima i peta Bregana, Novaki i Bestovje su sedmi i osmi sa po 3 boda. Zrinski je deseti s jednim, dok je Tigar Rakitje na petnaestom mjestu s 0 bodova.

Međimurje Open - krenula nova natjecateljska karate sezona

KARATE - Uspješni već na početku

U subotu, 6. rujna, u dvorani Graditeljske škole u Čakovcu održan je prvi karate turnir u Hrvatskoj na početku nove natjecateljske sezone. Turnir je okupio 540 natjecatelja iz 7 država (Italija, Austrija, Slovenija, Mađarska, Srbija, BiH i Hrvatska).

Nakon dugih ljetnih priprema koje su započele 21. srpnja, Samoborci su jedva čekali izlazak na tatami, kako bi vidjeli rezultate svog rada. Iako još umorni od napornog ritma od dva treninga dnevno, pokazali su zadovoljavajuće stanje sportske forme. Pravi pokazatelji napornih ljetnih priprema očekuju se početkom listopada, kada će se ući u pravi ritam karate treninga.

Najuspješnija je u Čakovcu bila Silvia Buzaljko, koja je osvojila zlato u kategoriji seniorki do 68 kg i srebro u kategoriji mlađih seniorki preko 60 kg.

Mateo Šitum je osvojio drugo mjesto u kategoriji mlađih seniora preko 78 kg, dok je u istoj kategoriji broncu osvojio Emil Vrkljan.

Ian Baždar je osvojio treće mjesto i brončano odličje u kategoriji kadeta preko 70 kg.

Igor Katanec, Leonard Šogorić i Luka Peles ovaj puta nisu uspjeli doći do pobjedničkog postolja, ali svojim radom nisu podbacili.

Samoborske karatiste već sljedećeg vikenda očekuje novi nastup na turniru u Zagrebu, gdje možemo očekivati još bolje rezultate.