Pomoćnici: Jukić i Kušer (svi iz Zaprešića)

STRMEC BEDENICA: Jakše, N. Novački, Martinić, M. Novački, Falčević, Bedeković, Marković (od 77. Mrazović), Krnjak, Bičak (od 89. Škof), Dimović, Gradečki

Trener: Stanislav Posavec

SAVA STRMEC: Štefković, Golubić (od 46. Mihelčić), Frajt, Kočnar, Matošević (od 67. Stanec), Ovčariček, Golemović, Radulj (od 46. Martinčević), Čakanić, Ivanović, Gavran

Trener: Robert Šoštarić

Igrač utakmice: Željko Bedeković (Strmec)

Niz od šest susreta bez poraza po momčad Save prekinut je na gostavanju u Bedenici. Iako su slavili minimalno (1:0), domaćini maksimalno zaslužuju sva tri boda. U prvih 45 minuta okvir vratiju Štefkovića tresao je čak 4 puta, a i gostujuća jedinica je u nekoliko navrata bravuroznim potezima sačuvala svoju mrežu. Strmčani su ipak morali kapitulirati, a to se dogodilo sredinom nastavka kad Bedeković udarcem s 10 – ak metara neobranjivo pogađa malu mrežicu gostujućeg gola. Ni uz pomoć s tribina (nekoliko desetaka Savinih navijača prisustvovalo je ogledu 28. kola) gosti do kraja ogleda nisu našli put do izjednačenja pa se iz Bedenice vraćaju praznih ruku.

TOP – Sava (SH) 4:0 (0:0)

Vratili se i "razmontirali" goste!

KERESTINEC – SC Kerestinec

Gledatelja 80

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Blažević (oba iz Zaprešića) i Kupres (Mala Rakovica)

Strijelci: 1:0 Dujmović(49), 2:0 Dujmović(59), 3:0 Žlender(62 – 11m), 4:0 Kutija(66)

TOP: Husak, Hodak (od 46. Dujmović), Crnov (od 79. Stanić), Kutija, Živković, Jakopec, Lisec, Fabek (od 72. Žitković), Žlender, Sunek (od 78. Holetić), Bencalić (od 68. Tolić)

Trener: Siniša Rudar

SAVA SOP HRUŠČICA: Golubić, J. Barberić, Joveš, Delić (od 69. K. Barberić), F. Barberić, Tropšek, Brtan, Soldo, Mandir, Fišter, Loborinec

Trener: Damir Prelas

Igrač utakmice: Zvonimir Dujmović (TOP)

Visok poraz u prošlom kolu nije uzdrmao momčad iz Kerestinca koja je u drugih 45 minuta razmontirala goste iz Sop Hrušćice i opravdano upisala osmu prvenstvenu pobjedu. Ključan za susret bio je potez domaćeg trenera Rudara koji na poluvremenu u svlačionici ostavlja Hodaka, a uvodi Dujmovića koji mu to s kamatama vraća. Igrač TOP – prvo u 49. bježi gostujućoj obrani i poentira za 1:0 da bi 10 minuta kasnije ponovno bio strijelac u povećanju domaće razlike na "+2". Nakon sata vremena igre na 3:0 (iz opravdano dosuđenog jedanaesterca) podiže Žlender, a "točku na i" stavlja Kutija samo 4 minute kasnije.

Nakon 28. kola vodi Vinogradar sa 79 bodova, drugi je Savski Marof sa 66, Sava je peta sa 46, dok je TOP na četrnaestom mjestu s 27 bodova.

VETERANI – PRIJATELJSKA Vukovar – Samobor 64:68 (40:34)

KOŠARKA - Prijateljstvo važnije od rezultata

VETERANI – PRIJATELJSKA
Vukovar – Samobor  64:68 (40:34)

SAMOBOR: Župančić, Škiljan K., Klupač, Džimbeg Z., Sedlar, Škiljan Z., Močan, Džimbeg D., Golić, Pavšek, Zadro, Bujanić; Trener: Darko Džimbeg

U sklopu prijateljsko-humanitarnih susreta Samoborci su odmjerili snagu s prijateljskim veteranskim klubom Vukovar i u izuzetno zanimljivoj i dramatičnoj završnici izborili pobjedu od 64:68. Od početka susreta ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi pred sam kraj Samoborci izjednačili na 60:60 te još jednom na 64:64. U zadnjoj minuti Vukovarci ostaju bez ubačaja, dok pribraniji Samoborci koševima Zdenka Škiljana i Bujanića dolaze do zaslužene pobjede.

Kako su ovi susreti bili prvenstveno humanitarnog karaktera, utakmicu su pratili i štićenici Udruge osoba s poteškoćama u razvoju Golubica iz Vukovara, koji su Samoborce prije utakmice srdačno ugostili u svojim prostorima, a Samoborci im donirali prigodno pomagalo za život u njihovoj zajednici te dogovorili i daljnju pomoć u opremanju novoizgrađenih prostorija kuhinje i kupaone, a apeliramo i na ostale građane da se pomogne ovakvim i sličnim udrugama kojima je svaka pomoć potrebita i dobrodošla.

U zajedničkom obilasku štićenici Golubice i Samoborci obišli su uz iznimnu gostoljubivost domaćina legendarna mjesta Vukovara: vukovarsku bolnicu, Spomen dom na Ovčari gdje je bilo u hangaru zatočeno 200 hrvatskih branitelja i civila odvedenih iz vukovarske bolnice, spomenik na Ovčari i memorijalno groblje poginulih hrvatskih branitelja i civila na kojima su položeni vijenci na odar žrtvama Domovinskog rata, te Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Nakon službenog dijela Samoborci su uživali i u ljepotama prirode uz Dunavsku šetnicu te dogovorili i daljnju suradnju s domaćinima.

SENIORI – LJETNA LIGA – 6. kolo Bosco – Samobor 96:66 (24:17,29:5,23:20,20:24)

KOŠARKA - Zablokirali u napadu

SAMOBOR: Levanić 3, Vranić 10, Gionechetti 17, Pavičić 2, Belamarić 14, Imbert 11, Boras 2, Cvitanović 7; Trener: Josip Vlah

BOSCO: Reljanović 5, Galinović 16, Palac 9, Jukić 8, Mikić 4, Banić 7, Mašić 10, Mijić 20, Šuica 2, Knez 3, Čulek 4, Bubalo 8; Trener: Perić

Seniori Samobora u 6. kolu ljetne lige izgubili su od ekipe Bosca s rezultatom 96:66. U drugoj četvrtini Samoborci su potpuno zablokirali u napadu, gotovo bez ubačaja, tako da Bosco odlazi do poluvremena na visokih tridesetak koševa prednosti koje brane do kraja utakmice za uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Gionechetti sa 17 i Belamarić sa 14 koševa.

Kod Bosca najučinkovitiji su bili Mijić s 20 i Galinović sa 16 koševa.

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2002. – 1. HRL – 16. kolo Međimurje – Samobor 13:43 (7:14, 2:8, 1:13, 3:8)

KOŠARKA - Ubacili u višu brzinu

Samobor: Dropuljić, Tišma 4, Sedlar 11, Dejanović 2, Došen 14, Kupres 10, Kufrin 2. Trener: Marin Sedlar

Međimurje: Čajić 2, Gašparić, Mičanović, Taradi 5, Jančec 2, Ladić 3, Cmrečki, Novak, Žbulj 1; Trener: S. Novak

Samoborci sportska škola 2002. godište u 16. kolu lige pobijedili su ekipu Međimurja iz Čakovca s rezultatom 13:43. Međimurje je tek dijelom prve četvrtine uspijevalo parirati Samoborcima koji tada ubacuju u višu brzinu i do poluvremena ostvaruju 13, a do kraja utakmice visokih 30 koševa razlike.

Kod Samoboraca učinkovito su odigrali Došen sa 14, Sedlar s 11 i Kupres s 10 koševa.

Kod Međimurja najučinkovitiji je bio Taradi s 5 koševa.